مطالب مرتبط

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست: نظام پیشنهادها باعث بهبود مستمر و افزایش مشارکت در دستگاه های اداری می شود معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها باعث بهبود مستمر و افزایش مشارکت در دستگاه های اداری می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رضا انجم شعاع در هفدهمین همایش ملی و یازدهمین جشنواره نظام پیشنهادها که صبح امروز در سالن همایش های بین المللی شهدای محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در دستگاه های اجرایی یک تکلیف قانونی در نظام اداری کشور است که بر مبنای آموزه های دینی، قرآنی، فرهنگ مسوولیت پذیری، پاسخگویی، بهبود مستمر، مشارکت جویی و... شکل گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت نظام پیشنهادها بر بهبود مستمر و افزایش مشارکت در دستگاه های اداری، گفت: یکی از خروجی ها و دستاوردهای این همایش باید حضور پرنگ در برنامه هفتم توسعه باشد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه، یکی از چالش های نظام اداری کشور را بحث توهم دانایی عنوان و بر رفع این چالش از طریق نظام پیشنهادها تاکید کرد.  

انجم شعاع، ویژگی های سازمان های موفق را باور مدیران، تعلق سازمانی، وفاداری کارکنان، قدرت پاسخگویی مدیران و کارکنان و مسوولیت پذیری کارکنان برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات اساسی بر سر راه نظام پیشنهادها پرداخت و طولانی شدن زمان پاسخ به پیشنهادها، وجود محدودیت زیاد برای ارایه هر پیشنهاد، درصد بالای پیشنهادهای تاییدنشده، اخذ تصمیمات بدون در نظر گرفتن پیشنهادهای کارکنان، فقدان حمایت مدیران رده بالای سازمان از نظام پیشنهادها، فقدان انگیزه کارکنان برای ارایه پیشنهاد، فقدان مکانیزم صحیح برای معرفی پیشنهادها، انجام ناموفق ارزشیابی پیشنهادها، فقدان تقویم آموزشی منظم و افزایش وظایف غیرضروری را از جمله این مشکلات عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، خاطرنشان کرد: افزایش نوآوری، بهبود مستمر، افزایش خلاقیت، افزایش رضایتمندی کارکنان و مدیران و خدمات گیرندگان، بهبود بازاریابی و شهرت نام سازمان، بهبود فرآیندها و کاهش هزینه های سازمان از جمله دستاورد نظام پیشنهادها است که خروجی این موارد باید به ارتقای عملکرد منجر شود.

انجم شعاع، تصریح کرد: ما در سازمان حفاظت محیط زیست به شدت اعتقاد داریم که نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها باید در همه اجزای سازمان فعال باشد و کار خود را انجام دهد.

وی در ادامه گفت: نظام پیشنهادها در سازمان حفاظت محیط زیست صرفا در محدوده این سازمان نمی ماند و گستره آن تمام سازمان ها و دستگاه ها را در بر می گیرد و سامانه آن را هم طراحی کردیم تا بتوانیم از پیشنهادهای مردم برای ارتقای وضعیت محیط زیست کشور بهره بگیریم.        
کلمات کليدي
محیط زیست, نظام پیشنهادات, انجم شعاع
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"