رونمایی از نشریه «فصلی‌نو» و کتاب «یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست»

رونمایی از نشریه «فصلی‌نو» و کتاب «یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست»

در راستای اهداف نهضت تولید محتوا، نخستین شماره از نشریه علمی-آموزشی «فصلی نو» و کتاب «یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط‌زیست» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست، صبح امروز ۴ آذرماه و در حاشیه جلسه شورای معاونین سازمان حفاظت محیط‌زیست، از نشریه علمی-آموزشی «فصلی‌نو» و کتاب «یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست» ویژه محیط‌بانان، توسط علی سلاجقه، رونمایی شد.

نشریه «فصلی‌نو» که پس از مدت طولانی از انتشار آخرین شماره از فصلنامه علمی محیط‌زیست، منتشر می‌شود، در پاسخ به نیاز علاقمندان حوزه محیط‌زیست و در راستای نهضت تولید محتوا تهیه شده است.

این نشریه که توسط معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی در سه فصل مقالات، تجربه‌نگاری و داشته‌ها به قلم کارشناسان و متخصصان محیط زیست ستادی و استانی تهیه شده، تلاش می‌کند به موضوعات مختلف محیط‌زیستی از نگاه آموزشی بپردازد.

نسخه فیزیکی این نشریه به زودی و در تیراژ ۵۰۰ جلد منتشر می‌شود و در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت و پس از آن، نسخه الکترونیکی آن نیز از طریق پورتال رسمی سازمان حفاظت محیط زیست منتشر خواهد شد.

در این مراسم همچنین از کتاب «یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط‌زیست» که نخستین شماره از مجموعه جدید راهنمای محیط‌بان به شمار می‌رود و حاصل همکاری یگان حفاظت و معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست است، نیز رونمایی شد. 

سری جدید راهنمای محیط‌بان که در راستای اهداف نهضت تولید محتوا و توسعه سواد وانتقال مفاهیم محیط زیستی برای آموزش و آگاهی هرچه بیشتر محیط‌بانان به عنوان خط مقدم حفاظت از محیط زیست در دست تهیه است.

گفتنی است در پایان مراسم رونمایی از نشریه فصلی‌نو و کتاب یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه به رسم یادبود مطالبی را در صفحه اول آن‌ها نگاشت.

 
نسخه قابل چاپ
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"