حفاظت از محیط زیست مسئولیت مشترک همه کشورها است

مدیر اجرایی مرکز ملی هواشناسی عربستان در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار:

حفاظت از محیط زیست مسئولیت مشترک همه کشورها است

مدیر اجرایی مرکز ملی هواشناسی عربستان با اشاره به اهمیت اجلاس امروز تهران در زمینه گرد و غبار گفت: حفاظت از محیط زیست مسئولیت مشترک همه کشورها است.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، ایمن بن سالم، مدیر اجرایی مرکز ملی هواشناسی عربستان در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار اظهار کرد: عربستان در کنار سایر کشورها به دنبال راه حل پایدار برای منفعت بین‌المللی در حوزه محیط زیست است و این کشور در مقابله با معضلات محیط زیستی متعهد است.

وی با اشاره به اینکه همه تلاش‌ها را برای مبارزه با گرد و خاک انجام می‌دهیم، گفت: عربستان گام‌هایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی از طریق ابتکارات محیط زیستی مانند ابتکار سبز عربستان برداشته است. همچنین کمک می‌کنیم تا چالش‌های بین‌المللی را در حوزه محیط زیست کاهش دهیم.

مدیر اجرایی مرکز ملی هواشناسی عربستان خاطرنشان کرد: پیچیدگی‌های محیط زیستی نشان می‌دهد هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند جهت مقابله با این مشکلات دست و پنجه نرم کند و باید راه حل پویا داشته باشیم.

ایمن بن سالم  با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست مسئولیت مشترک همه کشورها است، گفت: حفاظت از محیط زیست کلید کاهش توفان‌های گرد و غبار و ماسه است.

مدیر اجرایی مرکز ملی هواشناسی عربستان گفت: کارآمدترین روش‌ها و تجربیات را باید در زمینه حفاظت از محیط زیست و مقابله با توفان‌های گرد و غبار و ماسه در میان بگذاریم.

انتهای پیام/
نسخه قابل چاپ
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"