آخرین اخبار

افزایش ۸۰ درصدی روزهای هوای پاک در پایتخت

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش ۸۰ درصدی روزهای هوای پاک نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: تعداد روزهای پاک در سال ۹۶، ۱۳ روز بوده که در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۱۰ روز افزایش ۲۳ روز هوای پاک داشتیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، کیومرث کلانتری امروز در جلسه کاهش آلودگی هوا با اشاره به وضعیت هوای تهران اظهار داشت: سال گذشته 94 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم که امسال تاکنون 59 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

وی با اشاره به افزایش 80 درصدی روزهای هوای پاک نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: تعداد روزهای پاک در سال 96، 13 روز بوده که در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 10 روز افزایش، 23 روز هوای پاک داشتیم.


مدیرکل محیط زیست استان تهران در مورد کنترل بوی نامطبوع فرودگاه امام افزود: طبق نتیجه زحمات کارشناسی دو ساله و دو مطالعه تحقیقاتی 28 کانون آلایندگی برای بوی نامطبوع شناسایی شده که 3  کانون اصلی عبارت از فاضلاب اسلامشهر، واوان، رباط کریم و بهارستان است کانون دوم آرادکوه و کانون سوم دام‌گستر و دو دامداری است.

کلانتری سپس خاطرنشان کرد:  متأسفانه مجتمع دام‌گستر تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده است و از آنجا که 150 واحد دامداری این مجموعه از بافت شهری خارج شده و بدون مدیریت محیط زیستی مستقر شدند بهتر است ابتدا در مورد دام‌گستر صحبت شود و پیشنهاد می‌شود 10 میلیارد تومان سازمان برنامه بودجه این پروژه اختصاص پیدا کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ