اخبار دفتر
لزوم کاهش تولید پسماند موضوع چهل و دومین برنامه زنگ آموزش کارکنان سازمان برنامه چهل و دومین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع لزوم کاهش تولید پسماند، روز دوشنبه 31 تیرماه از ساعت 9 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، نادر مختارانی، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، مبحث "لزوم کاهش تولید پسماند" را تشریح می کند.

آرش یوسفی با اشاره به دغدغه های معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به مقوله پسماند و لزوم مدیریت آن در کشور و نیز برنامه های آموزشی فرهنگی معاونت آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با محوریت موضوعی پسماند، لزوم کاهش تولید پسماند و روشنگری پیرامون آن را یکی از اولویت های آموزشی محیط زیست دانست.

وی رشد بالای مصرف گرایی و عدم مشارکت موثر در تفکیک پسماندها و سیستم های معیوب در انتقال، جداسازی و بازیافت پسماندها را مهمترین مشکلات کشور در این زمینه دانست و افزود: راه مقابله با خطرات روزافزون انواع پسماندها، آگاه سازی و روشنگری عمومی است و تمامی جامعه ائم از مردم و مسئولین در این رابطه باید آموزش ببینند.

یوسفی تغییر فرهنگ مصرف و کم کردن تولید انواع زباله خصوصاً زباله های پلاستیکی که چند صد سال برای تجزیه آن ها در طبیعت زمان لازم است را ضروری دانست و تصریح کرد: تولید و انباشت زباله ها سلامت همه موجودات را با خطر مواجه می کند و همدلی آحاد جامعه می تواند این معضل بزرگ محیط زیستی را حل کند.

شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر