آخرین اخبار

ممانعت از ورود پسماند ویژه غیر مجاز از مرز باشماق مریوان به داخل ایران

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان گفت: به استناد ماده 14 قانون مدیریت پسماند و در اجرای قوانین و مقررات کنوانسیون بازل و همچنین شیوه نامه واردات و پسماندهای ویژه ، از ورود 500 تن پسماند ویژه غیر مجاز به کشور، در گمرگ باشماق مریوان ممانعت شده و محموله مذکور به کشور عراق عودت داده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان با اعلام این خبر گفت: در پی وصول گزارشی مبنی بر ورود مقدار 500 تن پسماند ویژه به کشور از طریق مرز باشماق مریوان، کارشناسان ادارات کل محیط زیست کردستان و زنجان به محل مراجعه کرده و پس از بازدید و بررسی و پایش موضوع، بدلیل عدم مجوز قانونی، صحت گزارش را تائید کردند.

فریبا رضائی تصریح کرد: پسماند ویژه مذکور، حاوی خاکستر و غبار فلز روی ناشی از فرآوری صنایع فولاد و آهن در کشورعراق بوده و مقصد آن شهرستان زنجان بوده است.

مدیرکل محیط زیست کردستان، با اشاره به اینکه در اجرای ماده 2 مقررات کنوانسیون بازل و همچنین شیوه نامه واردات و پسماندهای ویژه به استناد ماده 14 قانون مدیریت پسماند که " هر گونه واردات و صادرات پسماندهای ویژه بدون رعایت مفاد کنوانسیون  مذکور و بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست در کشور را ممنوع اعلام کرده است.

گفتنی است، پس از تنظیم صورتجلسه  و هماهنگی با مدیر گمرک باشماق از ورود به داخل کشور ممانعت به عمل آمد و مقرر شد پسماند مذکوربه کشور مبدأ ( عراق ) عودت داده شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید