\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار محیط زیست
 • کد خبر: d76d962
 • اجرای طرح جنگلانه با حضور استاندار لرستان
  طرح جنگلانه با حضور استاندار لرستان و مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان و سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی شهرستان پلدختر در منطقه کول چپ و زیستگاه سمندر لرستانی اجرا شد.
 • 1397/10/22 شنبه2019-01-12T14:42:41+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، با حضور موسی خادمی استاندار لرستان، خجسته پور معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و انجمنهای زیست محیطی شهرستان پلدختر، کاشت بذر گونه های بومی در راستای اجرای طرح جنگلانه در منطقه کول چپ و زیستگاه سمندر لرستانی اجرا گردید.
  در این مراسم دکتر خادمی با اشاره به اهمیت جنگلها و نقش محوری آنها در کیفیت رندگی انسانها بر حفاظت و احیاء این زیستگاههای بی نظیر و سرمایه های خدادادی تاکید نمود.
  استاندار لرستان با اشاره به اهمیت جنگل های زاگرس از آنها به عنوان ریه های تنفسی کشور نام برد و خواستار بررسی های علمی و دقیق و برنامه ریزی مدون جهت مبارزه با عوامل خشکیدگی و زوال جنگلهای بلوط در حوزه زاگرس شد.
  در حاشیه این برنامه مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با انجمنهای زیست محیطی شهرستان پلدختر دیدار و ضمن تشریح اقدامات این ادااره کل، پاسخگوی مطالبات و دغدغه های زیست محیطی آنان شد .
  مهرداد فتحی بیرانوند در این دیدار صمیمی بر اهمیت استفاده از ظرفیت ها و توانمندیهای سازمان های مردم نهاد در جهت اهداف سازمان حفاظت محیط زیست تاکید نمود و عنوان داشت: امروزه سمن های زیست محیطی بازوان توانمند و همکاران دلسور ما در جهت رفع مشکلات و چالشهای زیست محیطی استان هستند و این ارتباط صمیمی و همکاری نزدیک در سطح کشور کم نظیر است.
  جنگلانه یک طرح ملی است که به منظور فرهنگ سازی و بکارگیری مشارکت مردمی با هدف احیاء و ترمیم عرصه ها و رویشگاههای طبیعی، شناخت و حمایت از گونه های گیاهی بومی، آشنایی با روش کاشت آنها و معرفی جایگاه و نقش مردم بخصوص جوامع محلی در احیاء و نگهداری از تنوع زیستی در مناطق جنگلی و مرتعی هر ساله انجام می شود.

   
  كلمات كليدي : طرح جنگلانه , لرستان

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر