اخبار مهم
.
1402/8/25 پنجشنبهwww.doe.ir
معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست:
نورالله مرادی معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی و سخنگوی سازمان و مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال‌وبختیاری در پایان روز اول سفر هیأت دولت به استان از موزه تاریخ طبیعی و مرکز تیمار و بازپروری حیات وحش واقع در منطقه حفاظت‌شده تنگ صیاد بازدیدکرد.
به گزارش اداره روابط‌عمومی و امور رسانه حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال‌وبختیاری، مرادی در حاشیه بازدید از موزه تاریخ طبیعی استان اظهار داشت: موزه های تاریخ طبیعی و تنوع زیستی کشور ظرفیت کم‌نظیری برای افزایش سواد محیط‌زیستی جامعه است که اکنون حالت نمایشگاهی پیدا کرده است، این در حالیست که این مراکز باید یک مکان آموزشی و محلی برای هم‌افزایی مردمی و نسل‌سازی برای حفظ محیط‌زیست باشد.

نورالله مرادی با اشاره به نبود موزه‌دار متخصص موزه‌های تاریخ طبیعی در کشور افزود: یک موزه‌دار خوب کسی است که در لحظه برای بازدیدکنندگان برنامه، طرح و مسابقه‌های جذاب برگزار کند، قصه‌گوی خوبی باشد و با ارایه مطالب خود انگیزه‌های لازم را برای یادگیری در بازدیدکنندگان افزایش دهد.

موزه تاریخ طبیعی استان چهارمحال و بختیاری، دارای گونه‌های با ارزش جانوری و گیاهی است که در سال ۱۳۸۸ در محل کیلومتر ۱۵ جاده شهرکرد- اصفهان، جنب پلیس راه شهرکرد- اصفهان و در منطقه حفاظت‌شده تنگ صیاد افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

گفتنی است، در جریان دومین سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به استان چهارمحال‌وبختیاری، نورالله مرادی معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی و سخنگوی سازمان و نماینده تام‌الاختیار سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور و سید علی اصغر حسینی شکرابی مسئول بازرسی ارزیابی و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط‌زیست پاسخگوی درخواست‌ها و مطالبات مردمی در حوزه محیط‌زیست هستند.