اخبار مهم
.
1402/8/24 چهارشنبهwww.doe.ir
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، باعث زنده نگه داشتن سیره و منش شهدا در جامعه کنونی می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، "حمزه عشوری" در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان،  در آستانه برگزاری کنگره شهدا و ایثارگران محیط‌زیست که سوم آذرماه در استان خوزستان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: شهدا در راه خدا و اسلام ، جانشان را نثار کرده اند و براستی این بزرگ مردان جایگاهشان بهشت است و شهادت در راه خدا برترین مرگ است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان اظهار داشت : استان گیلان ۸۰۰۰ شهید والامقام و ۲۰ هزار جانباز تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده است که از این حیث جز ۱۰ استان اول کشور از نظر تعداد شهدا و ایثارگران می‌باشد که از آن جمله  میتوان به شهدای شاخصی چون روحانی شهید میرزاکوچک خان ، حسین املاکی و مهدی خوش سیرت ها اشاره کرد .وی افزود : تعداد 82 نفر از ایثارگران ، جانبازان و فرزندان معظم شهدا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان شاغل هستند و از مواهب و انفال الهی پاسداری می نمایند.

"عشوری" در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت : "سردار شهید حاج قاسم سلیمانی" در اختتامیه کنگره ملی ۸ هزار شهید استان گیلان فرمودند : تقدیم هشت هزار شهید در گیلان انسان را متحیر می‌کند ۸۰۰۰ نفر شهید،  ۲۰۰۰۰ نفر مجروح و قریب به  ۳۰۰۰۰ نفر آزاده و مجروح و شهید در این استان ، نسبت به جمعیت در تمام استان‌های کشورکم نظیر است. گیلان به تنهایی به اندازه چند استان کشور  ادای حق کرده است . باید دست تک‌تک مردم را بوسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان  با اشاره به فاصله استان گیلان از جهت موقعیت جغرافیایی نسبت به خط مقدم جنگ تحمیلی و تعداد جمعیت استان گیلان گفت: این دو دلیل به هیچ وجه از کیفیت و کمیت کار جوانان گیلانی کم نکرد و شهدای گیلانی نه تنها از سرزمین ایران بلکه از کیان ملی و هویت اسلامی ایرانی دفاع کردند. 

وی افزود: این روحیه شهادت طلبی هنوز در بین جوانان گیلانی وجود دارد این چنین که می‌بینید جوانان گیلانی در دفاع از حریم اهل بیت در خط مقدم جبهه‌های جنگ با داعش چه در سوریه و عراق حضور داشتند و در تمام بحران های نظام در صحنه هستند و فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت را در خود حفظ کرده اند چرا که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهگشای بسیاری از مشکلات جامعه است.

عشوری با اشاره به جمله مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند: «شهدای جنگ تحمیلی ما به دلیل غربت اسلام و تجهیزات بیش از اندازه دشمن ، جزو عزیزترین شهدا هستند و خانواده های معظم ایشان از لحاظ عزت و عظمت پشت سر ایشان قرار دارند»، افزود: شهدای ما برای حفظ کیان ملی و اتحاد، انسجام و یکپارچگی این ملت از جان خود گذشتند و امروز نیز پرچم داری مسیر شهدا، ایستادگی مقابل دشمنان است و این کار، اجر بزرگی در نزد خداوند دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان  در پایان تصریح کرد : در دولت سیزدهم توجه خوبی به خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان شده است هرچند با نقطه ی مطلوب فاصله داریم اما دولت سیزدهم، حرکت در مسیر و آرمان شهدا را سرلوحه کار خود قرار داده و دراداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان نیز به مقوله استفاده از ظرفیت فرزندان شهدا و ایثارگران توجه ویژه ای شده است.