اخبار مهم
.
1402/8/13 شنبهwww.doe.ir
مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست در اجلاس شبکه سمن های محیط زیست:
مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: اصلی‌ترین وظیفه محیط زیست حفاطت از گونه‌ها در دل زیستگاه اصلی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست  در اجلاس سراسری دبیران استانی شبکه ملی محیط زیست که در ارومیه برگزار می‌شود، اظهار داشت: باید به سمت مردمی شدن و حضور مردمی حرکت کنیم چرا که با اقدام دولتی نمی‌توان راه به جایی برد. همه در قبال محیط زیست مسئولیت داریم و در این راه میتوان تاثیر گذار بود.

امروز و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه جهانی، محیط زیست بیش از هر زمان دیگر نیاز به نوآوری دارد و این وظیفه و رسالت عموم مردم را سنگین‌تر کرده است.
مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست، خاطرنشان کرد:سازمان حفاظت محیط زیست برای مشارکت هرچه بیشتر سمن‌های تخصصی و بخش خصوصی در امر حفاظت و فرهنگ سازی آماده همکاری است.
وی افزود: در سازمان حفاظت از محیط زیست، برای ۲۳ گونه در خطر انقراض سیاست گذاری کردیم ضمن اینکه دستورالعمل های مختلفی در حوزه های طبیعی نیز به روز رسانی شده است مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست ادامه داد: بروزرسانی قانون شکار و صید ، تشکیل اتاق های فکر و کمیته های تخصصی هم چون پلنگ میش مرغ از دیگر برنامه‌های اجرایی در سازمان بوده است.

ابدالی گفت: تعداد میش مرغ در بوکان در استان آذربایجان‌غربی به ۲۴ قطعه رسیده و این اتفاق نگران کننده‌ای است و در این خصوص در حال ایجاد سایت تکثیر هستیم.وی با اشاره به معرفی چهار گونه به طبیعت برای اولین بار در دولت سیزدهم اظهار کرد: یکی ازصلی ترین وظایف محیط زیست حفاطت از گونه‌ها در دل زیست گاه اصلی است و در این خصوص مشارکت مردم نیز اهمیت ویژه‌ای دارداو اضافه کرد: حرکت به سمت مردمی می‌تواند به تسریع در اجرای برنامه‌های حفاظت محیط زیست کمک می‌کند و ایجاد شبکه ملی محیط زیست در سازمان‌های مردم‌نهاد به این موضوع کمک شایانی خواهدکرد

مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست، ابراز داشت: تاکنون 150 شهید تقدیم عرصه محیط زیست شده که نشان‌دهنده از جان‌گذشتگی محیط‌بانان برای حفاظت و حراست از این حوزه است.