اخبار مهم
.
1402/8/6 شنبهwww.doe.ir
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از تالاب حفاظت شده نئور از موفقیت آمیز بودن طرح احیای این تالاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، مجتبی ذوالجودی با اشاره به انجام عملیات پاکسازی و مبارزه فیزیکی و بیولوژیکی با گونه های مهاجم جانوری کاراس و گیاهی مریوفیلوم در تالاب نئور که از دو سال گذشته بصورت جدی و مستمر شروع شده است اظهار داشت: ارزیابی ها نشان می دهد این اقدامات نتیجه بخش و موثر بوده و امیدواریم در صورت ادامه ی این روند شاهد اتفاقات خوب در راستای احیای کامل تالاب نئور باشیم. 

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از تالاب کوهستانی آت گلی مشگین شهر نیز بازدید و با توجه به ارزش اقتصادی این تالاب در دامنه سبلان و وابسته بودن معیشت جوامع محلی و عشایر و بهره برداران حاشیه تالاب، جذب گردشگر را یکی از خدمات اکوسیستمی با ارزش این تالاب برشمرد. 

ذوالجودی حفاظت و احیاء تالاب ها را از برنامه ها و اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست کشور برشمرد و بر لزوم احیای تالاب ها و تامین حقابه محیط زیستی آنها تاکید کرد.