اخبار مهم
.
1402/8/8 دوشنبهwww.doe.ir
دوره سواد هیجانی با هدف ارتقای مهارت های زندگی، برای کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، نحمه کمالی اصل ، مشاور امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ارتقای مهارت های اجتماعی در اولویت برنامه های آموزش این سازمان قرار دارد، گفت: به منظور مدیریت احساسات، اضطراب و کنترل تنش‌ها در کنار امیدواری، خوش‌بینی و داشتن انگیزه در مسیر رسیدن به اهداف، دوره آموزشی سواد هیجانی به مدت 6 ساعت در سه جلسه آموزشی برگزار می شود.

وی افزود: جلسه اول این دوره آموزشی صبح امروز با حضور کارکنان این سازمان در محل سالت همایش های بین المللی شهدای محیط زیست برگزار شد.

کمالی یاد آور شد: این دوره آموزشی در راستای افزایش مهارت های زندگی برای برقراری توازن بین کارو زندگی و اجرایی شدن آیین نامه اجرایی بند ح تبصره 9 قانون بودجه 1402 برای کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه  افراد در این دوره با فراگیری تکنیک‌های مختلف؛ می‌توانند بر احساسات خود مسلط و نبوغ عاطفی‌خود را ارتقا دهند تصریح کرد: در نتیجه با  شناختی صحیح از نقاط قوت و ضعف خود  به عزت نفس پایدار برسند، استرس‌هایی را که ممکن است با آن‌ها مواجه شوند را شناسایی و راه‌های غلبه بر آن‌ها را پیدا کنند.

وی از دیگر مزیت های این دوره به آشنایی با انواع مدل‌های استرس در زندگی و چگونگی مهار و کنترل آن‌ها برای داشتن زندگی بهتر اشاره کرد.

گفتنی است این دوره با همکاری مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان برگزار می شود.

این گزارش می افزاید در پایان این دوره به قید قرعه به تعدادی از افراد شرکت کننده هدیه ای توسط مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان اهدا شد.

بنا بر این گزارش، سید ابوالقاسم موسوی رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان با بیان اینکه ارتقای کیفی دوره های آموزشی از راهبردهای اصلی برنامه های آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار داشت: تاکنون بیش از 30 ساعت دوره آموزشی مصوب در حوزه خانواده در قالب برنامه های حرفی از جنس زمان در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده است و این برنامه های آموزشی در سازمان تداوم دارد.

وی ضمن ابراز علاقمندی و مشارکت خوب همکاران در این برنامه ها، اظهار داشت: مرکز آموزش از تمامی ظرفیت ها برای ارتقای دانش همکاران سازمان بهره خواهد برد و ابزار های تشویقی و متنوعی برای بهبود مشارکت همکاران عزیز پیش بینی شده است.