اخبار مهم
.
1402/8/12 جمعهwww.doe.ir
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید میدانی از تالاب بین المللی زریبار گفت: شرایط فعلی تالاب قابل قبول است و برای نگهداشت وضعیت فعلی و ارتقای آن طرح های حفاظتی در برنامه سازمان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، دکتر علی سلاجقه در حاشیه سفر به استان کردستان،  تالاب بین المللی زریبار را از منحصر به فرد ترین تالاب های کشور و جهان عنوان کرد وتصریح کرد:   نه تنها سازمان حفاظت محیط زیست  بلکه شخص رئیس جمهور نگاه ویژه ای در جهت حفاظت از آن دارند.

وی ادامه داد: در دور سفر اول رئیس جمهور با استان اعتباری بالغ بر ۳۰۰میلیارد ریال برای طرح های پژوهشی، عمرانی و حفاظتی و گردشگری  تالاب در نظر گرفته شد که در سفر اخیر نیز اعتبارات ویژه ای دیگه ای اختصاص خواهد یافت.

وی در این بازدید با حضور در یادمان شهدا به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد و در ادامه به صورت میدانی از وضعیت کاسه آبی تالاب، طرح های عمرانی و گردشگری، انتقال آب سد گاران به تالاب و چالش های زیست محیطی موجود در تالاب بازدید کرد.

در پایان این بازدید با جوامع محلی و گروه های ذینفع در تالاب بین المللی زریبار دیدار و از نزدیک در خصوص مسائل و مشکلات آنان  گفتگو کرد.