اخبار مهم
.
1402/8/23 سه‌شنبهwww.doe.ir
دوره آموزشی صلاحیت شایستگی حرفه‌ای معلمان، ویژه مدرسان رشته محیط‌بانی، در مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان کرج از روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه به مدت دو روز برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، سیدابوالقاسم موسوی، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان با اعلام برگزاری دوره آموزشی صلاحیت شایستگی حرفه‌ای معلمان ویژه مدرسان رشته محیط‌بانی از روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه به مدت دو روز، گفت: این دوره آموزشی در راستای همکاری با دفتر فنی حرفه‌ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش و ایجاد هنرستان‌های محیط‌بانی، به صورت حضوری و متمرکز در مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان کرج برنامه‌ریزی شده است.

موسوی با اشاره به تاسیس رشته دیپلم محیط‌بانی در هنرستان‌های کشاورزی چهار استان کشور، گفت: دوره آموزشی صلاحیت شایستگی حرفه‌ای معلمان برای توان‌افزایی  مدرسان رشته محیط‌بانی در تدریس دروس مرتبط برنامه‌ریزی شده است. 

وی گفت: اجرای آزمایشی رشته محیط‌بانی در هنرستان‌های کار و دانش از سال 1401 در دو استان فارس و خوزستان با جذب تعداد 38 دانش‌آموز همراه با گزینش تخصصی، آغاز شده است که این مهم تا کنون در استان های مازندران و اردبیل نیز اجرا شده است. ضمن آنکه برای  آموزش‌های دروس تخصصی محیط زیست این  دانش‌آموزان از ظرفیت همکاران  استانی بهره گرفته که این همکاری مشترک نتایج بسیار ارزشمندی  را به همراه داشته است.

رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان گفت: باتوجه به دایر شدن رشته محیط‌بانی در استان‌های مازندران و اردبیل از سال‌ تحصیلی جاری و توسعه این رشته در چهار استان کشور، در حال حاضر تعداد ۹۰ هنرجو در رشته دیپلم محیط‌بانی تحصیل می‌کنند.

موسوی اظهار کرد: برگزاری این دوره آموزشی برای ۲۴ نفر از مدرسان رشته محیط‌بانی از ۴ استان فارس، خوزستان، مازندران و اردبیل از فردا ۲۴ آبان‌ماه به مدت دو روز برنامه‌ریزی شده و مقرر است در این دوره سرفصل‌های کلیات روش‌‌ها و فنون تدریس، روانشناسی تربیتی و روش‌‌های آن در مواجهه با دانش‌آموزان، آشنایی با آموزش‌های مهارتی/ مدرسه و قوانین آن و روش‌های تدریس آموزش مبتنی بر شایستگی در دروس کارگاهی و شیوه ارزشیابی آن به مدرسان آموزش داده خواهد شد.