اخبار مهم
.
1402/8/16 سه‌شنبهwww.doe.ir
ویژه برنامه مربی، محیط زیست و مسئولیت اجتماعی با موضوعیت توسعه و فرهنگسازی با حضور مسئولان سازمانی و بیژن ذولفقار نسب و دیگر اعضای کانون مربیان کشور و همچنین جامعه ورزشی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
مسوولیت اجتماعی ورزشکاران در حفاظت از محیط زیست چیست؟

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «مربی، محیط زیست و مسئولیت اجتماعی» با موضوعیت توسعه و فرهنگسازی در ورزش به همت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد تا در قالب محبوبیت ورزش، اهمیت محیط زیست به شهروندان منتقل شود.

احسان محمدی_ رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال_  در گفت و گو با روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست درباره تاثیر اجتماعی ورزشکاران و فوتبالیست‌ها در حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: مسئله اصلی این است که قبل از اینکه یک فردی ورزشکار و ستاره باشد، یک شهروند است و همچون دیگران در این زمین زندگی می‌کند و این تصور که یک مربی و چهره ورزشی از بافت محیط زیست جدا است، تصوری اشتباه است.

وی افزود: ورزشکاران به دلیل محبوبیت، شهرت و اثرگذاری ورزشکاران در جامعه می‌توانند بخشی از مطلوبیت اجتماعی خود را در کنار  اهمیت محیط زیست بروز دهند و به طیفی از جامعه که اطلاعات کمتری دارند این اطلاعات محیط زیستی را منتقل کند اما نکته قابل توجه این است که اطلاعات را از متخصصین و کارشناسان محیط زیست دریافت کنند که با صدای بلند و تاثیرگذار اطلاعات اشتباه را منعکس نکنند.

به گفته رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال ورزشکاران درد قبال شهروندان و محیط زیست مسئولیت اجتماعی دارند که باید به آن عمل کنند. کشورهای دیگر نیز دراین راستا فعالیت می‌کنند. کنفدراسیون فوتبال آسیا با تلاش ما توجه به محیط زیست را در برنامه باشگاه‌ها، ستاره‌ها و فدراسیون‌ها قرار دهند.

وی ادامه داد: منتقل کردن اهمیت محیط زیست، گونه‌های در خطر انقراض و منتقل کردن آن به ورزشکاران و متقاعد کردن آن‌ها نیازمند مهارت خاصی است. باید یک محیط زیستی به ورزشکار بگوید که به‌طور مثال اگر از خرس سیاه سیستان، سمندر لرستان، سنجاب کردستان حمایت شود یک مطلوبیت اجتماعی ورای شهرت ورزشی ایجاد می‌کند، آیا سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه فعالیتی داشتند؟ همین نشست و دوره آموزشی که با موضوعیت فوتبال و محیط زیست که دو حوزه دور از هم هستند می‌تواند گام مناسبی برای در زمینه اجتماعی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست و فدراسیون فوتبال باشد. باید در این زمینه ارزش‌گذاری انجام شود.

در پایان این جلسه نیز به شرکت‌کننده‌گان در نشست و دوره آموزشی لوح پایان دوره تعلق گرفت.

انتهای پیام