آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار مهم استانها
 • کد خبر: 40c82e2
 • طرح هر مدرسه یک نهالستان چهارمحال و بختیاری، از مدرسه به طبیعت قدم گذاشت
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری در نشست هم اندیشی طرح هر مدرسه یک نهالستان: برای حمایت از گونه گیاهی بلوط غرب، تداوم این طرح افزایش فرهنگ زیست محیطی و احیای جنگل ها را درپی خواهد داشت.
 • 1397/2/25 سه‌شنبه2018-05-15T14:52:05+04:30.
 • به گزارش پام به نقل از اداره کل  حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی در نشست هم اندیشی طرح هر مدرسه یک نهالستان اعلام کرد: این طرح با هدف استفاده از پتانسیل موجود در مدارس برای حفاظت از عرصه‌های جنگلی اجرا میشود.
  وی گفت: جهت تداوم این طرح که برای حفاظت از گونه های جنگلی بلوط زاگرس است، نشستی با حضور نمایندگان حفاظت محیط زیست، آموزش و پرورش، منابع طبیعی، شهرداری و شبکه سمن های زیست محیطی در آموزش و پرورش استان برگزار شد.
  وی در ادامه افزود : در این نشست روند ادامه اجرای طرح و سازوکار انتقال نهال های تولید شده توسط دانش آموزان به محیط های جنگلی اندیشیده شد. مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح، نهال ها ی دانش آموزان توسط منابع طبیعی جمع آوری و پس از جانمایی عرصه کاشت، به محل های مورد نظر منتقل و با همکاری شهرداری ها کاشت و نگهداری خواهند شد. 
  جنگلهای استان چهارمحال و بختیاری با وسعتی معادل ۳۰۷ هزار هکتار ۱۸٫۵ درصد مساحت این استان و۲٫۵ درصد مساحت جنگل های کشور را به خود اختصاص داده است. ۶۳ گونه درخت و درختچه در این جنگل ها شناسایی شده است که پوشش عمده جنگلی این مناطق بلوط غرب است.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ