آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار مهم استانها
 • کد خبر: 6ae0a7a
 • تلف شدن گورکن بر اثر برخورد با خودروهای عبوری درسمیرم
  یک گورکن ایرانی در برخورد با خودروهای عبوری در شهرستان سمیرم تلف شد.
 • 1397/2/25 سه‌شنبه2018-05-15T09:19:51+04:30.
 • به گزارش پام به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ، محیط بانان  اداره  حفاظت محیط زیست شهرستان سمیرم روز گذشته حین پایش و کنترل مناطق و زیستگاه های شهرستان لاشه یک گورکن ایرانی را در جاده کنار گذر منطقه شکارممنوع پادنا سمیرم حوالی گردنه غلطی مشاهده کردند.

  طبق بررسی کارشناسی لاشه، به احتمال قوی برخورد خودرو عبوری با جانور وحشی و شدت جراحت وارده ناشی از تصادف موجب مرگ این گونه حیات وحش شده است. لاشه جانور وحشی تلف شده توسط یگان حفاظت این اداره در محل مناسبی دفن شد.

  گورکن ایرانی با نام علمی Meles canesces Blanford پستانداری است همه چیزخوار و از خانواده راسویان با پنجه های قوی و جانوری سریع با پاها و دم کوتاه. طول بدن آن 60 تا 90 سانتیمتر و طول دم 13 تا 20 سانتیمتر است. درپنجه ها بخصوص پاهای جلو، چنگالها رشد کرده و برای حفر کردن زمین سازگار شده است. طرح رنگ جانور مخلوطی از سفید و سیاه و در صورت به شکل مخصوص است، دو نوار سیاه طولی در دو طرف صورت دیده می‌شود که از گوشها تا روی چشم و بالای پوزه امتداد دارد.

  گورکن ها همه چیزخوار و از پوشش سبز گیاهان و حشرات و لارو آنها، جوندگان، خزندگان، دوزیستان و پرندگان کوچک تغذیه دارند.

  گورکن ها جانورانی شبگرد و در گستره سرزمینی ایران بجز چاله ها و کویرها و مناطق بیابانی با سرایط طاقت فرسا زیست همچنین در مناطقی مانند دره‌های تنگ و جلگه‌ها و زمینهای نیمه بیابانی و گاهی در کوهستانها زندگی می کنند.

  منطقه شکار ممنوع پادنا سمیرم با وسعت ۳۵ هزار هکتار در جنوب شهرستان سمیرم بعنوان منطقه سپر پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا در ضلع شمالی این منطقه و رودخانه ماربر قرار گرفته و زیستگاه حیات وحش کل و بز، گراز، خرس قهوه ای، گرگ و روباه، گورکن و انواع پرندگان و پرندگان شکاری و گونه های گربه سان پلنگ و سیاه گوش می باشد.

   
  كلمات كليدي : تلف شدن گور کن

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ