آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: d89e789
 • توافق دست‌اندرکاران تالاب گندمان برای تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب
  کلیه دست‌اندرکاران و ذینفعان تالاب گندمان آمادگی خود را برای تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب اعلام و توافق کردند که حفاظت و بهره‌‌برداری خردمندانه از تالاب در قالب برنامه مذکور انجام گیرد.
 • 1397/2/26 چهارشنبه2018-05-16T10:48:53+04:30.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام) مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌‌های ایران با اشاره به آغاز فرایند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب گندمان افزود: رویکرد زیست‌بومی به عنوان رویکرد جامع‌نگر با در نظر گرفتن حق برنامه‌ریزی جوامع محلی و دست‌اندرکاران منطقه برای منابع محیطی خود از جمله تالاب‌ها؛ فرصت حضور، مشارکت و استفاده از تجربه و دانش بومی را جهت مدیریت بهینه این منابع فراهم می‌کند. 
  آبشت با اشاره به اکوسیستم ارزشمند تالاب گندمان که پتانسیل‌های ویژه‌‌ای در تأمین زیستگاه برای تنوع‌زیستی و منشا خدمات متعددی برای مردم حاشیه اطراف تالاب می‌باشد، افزود: حفاظت با برنامه از تالاب‌ها و مشارکت مردم و سایر دستگاه‌ها در این امر از رویکردهای اصلی سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌باشد که در حال حاضر برای تعدادی از تالاب‌ها کشور از جمله تالاب گندمان در حال انجام می‌باشد. 
  مدیر طرح حفاظت از تالاب‌های ایران ادامه داد: در کارگاه تحلیل ذینفعان تالاب گندمان که با همت اداره کل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری برگزار شد دست‌اندرکاران تالاب گندمان توافق خود را برای تدوین و اجرای برنامه زیست‌بومی اعلام و گام‌های آتی تدوین برنامه مذکور را نیز مشخص کردند. 
  وی ادامه داد: با برنامه‌‌ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک با برگزاری نشست‌های متعدد فنی- مشورتی، برنامه نهایی و برای تصویب و اجرا در اختیار مقامات استانی و شهرستانی قرار گیرد. 
   
  كلمات كليدي : تالاب گندمان

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ