آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 18a3c58
 • آلودگی کارخانه مس سرچشمه کرمان 30 برابر حد مجاز
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت :میزان الودگی ناشی از خروجی گاز so2 در کارخانه مس سرچشمه حدود 30 برابر حد مجازو ذرات خروجی از دودکش کارخانه نیز بر اساس استاندارد ها حدود 2 برابر حد مجاز است .
 • 1396/10/20 چهارشنبه2018-01-10T07:56:56+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بيان اينکه  اين اداره کل  ، پیگیر کاهش میزان آلایندگی مجتمع مس سرچشمه استافزود : این آلودگی از قبل وجود داشته است اما در برخی اوقات مانند ایام سرد سال و سکون نسبی هوا ، تبعات ناشی از این الودگی به شدت افزایش می يابد.الودگی حاصل از انتشار گاز so2 کارخانه مس سرچشمه بیش از حد مجاز است.

  رضا جزینی زاده افزود : یکی از پیشنهادات ما به کارخانه برای کاهش الودگی ، جمع اوری گاز so2 و تبدیل ان به اسید سولفوریک بوده است اما چون اجرای این پیشنهاد ، زمان بر است ، برای کوتاه مدت پیشنهاد کاهش سطح تولید را مطرح کرده ایم.
  وي گفت در مقابل ، مدیران کارخانه مس پیشنهاد رقیق کردن گاز را مطرح کرده اند که از نظر ما کمک اساسی به حل مشکل نمی کند و تنها آلودگی را به لایه های بالای جو منتقل می کند و باعث ایجاد آلودگی ثانویه هم می شود.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان همچنین از شکایت اين سازمان به دستگاه قضایی خبر داد و گفت  :دادگاه بدوی ، رای برائت را به نفع مجتمع مس سرچشمه صادر کرده است اما با اعتراض ما پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ