آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 18a3c58
 • آلودگی کارخانه مس سرچشمه کرمان 30 برابر حد مجاز
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت :میزان الودگی ناشی از خروجی گاز so2 در کارخانه مس سرچشمه حدود 30 برابر حد مجازو ذرات خروجی از دودکش کارخانه نیز بر اساس استاندارد ها حدود 2 برابر حد مجاز است .
 • 1396/10/20 چهارشنبه2018-01-10T07:56:56+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بيان اينکه  اين اداره کل  ، پیگیر کاهش میزان آلایندگی مجتمع مس سرچشمه استافزود : این آلودگی از قبل وجود داشته است اما در برخی اوقات مانند ایام سرد سال و سکون نسبی هوا ، تبعات ناشی از این الودگی به شدت افزایش می يابد.الودگی حاصل از انتشار گاز so2 کارخانه مس سرچشمه بیش از حد مجاز است.

  رضا جزینی زاده افزود : یکی از پیشنهادات ما به کارخانه برای کاهش الودگی ، جمع اوری گاز so2 و تبدیل ان به اسید سولفوریک بوده است اما چون اجرای این پیشنهاد ، زمان بر است ، برای کوتاه مدت پیشنهاد کاهش سطح تولید را مطرح کرده ایم.
  وي گفت در مقابل ، مدیران کارخانه مس پیشنهاد رقیق کردن گاز را مطرح کرده اند که از نظر ما کمک اساسی به حل مشکل نمی کند و تنها آلودگی را به لایه های بالای جو منتقل می کند و باعث ایجاد آلودگی ثانویه هم می شود.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان همچنین از شکایت اين سازمان به دستگاه قضایی خبر داد و گفت  :دادگاه بدوی ، رای برائت را به نفع مجتمع مس سرچشمه صادر کرده است اما با اعتراض ما پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ