آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

 • کد خبر: 5c6f9c7
 • احیاء گوزن زرد ایرانی در پارک های ملی دز و کرخه ازاولویت‌های محیط زیست است
  معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان بازدید از پارک های ملی دز و کرخه، گفت: احیای گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی خود از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است.
 • 1397/2/26 چهارشنبه2018-05-16T15:25:35+04:30.
 • به گزارش پام به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه از پارک ملی دز و کرخه در خوزستان، گفت: احیای گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی خود از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است.
  ظهرابی، هدف از این بازدید را بررسی زیستگاه گوزن زرد ایرانی اعلام کرد و افزود: در این بازدید، مناطق مستعد به لحاظ گونه، پوشش گیاهی و دسترسی به منابع آب به عنوان مهم‌ترین پارامترهای احیای مجدد گوزن زرد ایرانی مورد بررسی قرار گرفت.
  وی خاطرنشان کرد: شرایط مناسب در جنگل‌های دز و کرخه  به عنوان زیستگاه اصلی برای احیای مجدد گونه‌ گوزن زرد ایرانی، اجرای این پروژه را امکان پذیر می کند. 
  ظهرابی درباره دیدار خود با جوامع محلی نیز گفت: مشارکت مردم در اجرای چنین برنامه‌هایی، منجر به تقویت بسترسازی و توسعه رویدادهای بزرگی همچون احیای مجدد گوزن زرد در منطقه می شود.
  معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات این پروژه را از محل اعتبارات ملی که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق توسعه ملی برای احیای بیابان ها و جلوگیری از تخریب زیستگاه ها قراردارد، تامین کنیم.
  وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه دستورات لازم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر و هماهنگی با دفاتر حیات وحش و شکار و صید به عمل آمده و مجوزهای لازم برای احیای این گونه در استان صادر شده است، ابراز امیدواری کرد: با اجرای این پروژه ها علاوه بر جلوگیری از تخریب مناطق و رفع تهدید هایی همچون حریق، بتوانیم زیستگاه‌های با ارزش را دوباره احیا کنیم.
  معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: عملیات حصارکشی و غنی‌سازی مناطق مرتع، همچنین آبرسانی و مقابله با بیماری‌های بومی موجود در منطقه باید قبل از انتقال صورت پذیرد.
  این مقام مسئول یادآوری کرد: درخصوص انتقال گوزن زرد به استان خوزستان، به پنج سایت کشور اعلام شده تا در این زمینه همکاری لازم را با استان خوزستان به عمل آورند تا این گوزن‌ها در زیستگاه اصلی خود که همان جنگل‌های دز وکرخه است احیا گردد.
  ظهرابی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای گونه‌های چون گوزن در زیستگاه اصلی خود تلاش خواهد نمود. 
  كلمات كليدي : گوزن ایرانی , کرخه ودز , محیط زیست

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ