آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

 • کد خبر: a814f00
 • بسیاری از تالاب های کشور خشک شده است/ ضرورت تحقق توسعه مشارکتی/اصول و ملاحظات زیست محیطی در کشور رعایت نمی‌شود/صیانت از عرصه‌های زیست محیطی سیاست سازمان محیط زیست
  معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست کشور گفت: بسیاری از تالاب های کشور بر اثر عدم همخوانی توسعه با ظرفیت های طبیعی خشک شده است.
 • 1397/2/23 يكشنبه2018-05-13T13:58:04+04:30.
 • به گزارش پام به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد،حمید ظهرابی ظهر یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران کل قدیمی و جدید محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: امروزه طبیعت دستخوش تغییرات و دگرگونی ها توسط بشر شده است.

  ظهرابی اظهار داشت: تهدید شدید گونه ها، انقراض، بیان زایی، نابودی جنگل ها، آلودگی آب و خاک و هزاران مشکل محصول بی تدبیری بشر در بهره برداری از منابع است.

  معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست کشور، گفت: کشور ما نیز در بهره برداری از منابع، اصول و ملاحضات را رعایت نکرده است.

  ظهرابی بیان داشت: توسعه کشور بدون توجه نسبت به توان و ظرفیت ها رقم خورده است.

  معاون محیط زیست کشور اظهار داشت: بحران آب در کشور محصول صنایعی است که بدون نگاه کارشناسی و توجه به محیط زیست توسعه یافته اند.

  وی افزود: همچنین بهره برداری بی رویه از منابع از جمله موارد کاهش منابع آبی است.

  ظهرابی با بیان اینکه بسیاری از تالاب های کشور خشک شده است، ابراز داشت: احیای ظرفیت های تخریب شده در کشور در گرو تجدید نظر در بسیاری از هدفگذاری های توسعه ای است.

  وی خاطرنشان کرد: مدیریت زیست بومی رویه ای است که برای احیای تالاب ها و محیط زیست در نظر گرفته ایم و برنامه ریزی مشارکتی در قالب این رویکرد عملیاتی می شود.

  معاون محیط زیست کشور با تاکید بر توسعه پایدار گفت: استفاده از ظرفیت های مناطق تحت حفاظت می تواند توسعه گردشگری و اشتغال را رقم بزند.

  ظهرابی ابراز داشت: سمت و سوی ما بر بهره برداری خردمندانه و توسعه مشارکتی است.

  ظهرابی کهگیلویه و بویراحمد را در حوزه زیست محیطی بسیار با ارزش دانست و گفت: طبیعت استان ظرفیت بسیار بزرگی است و در کنار ظرفیت انسانی می تواند در آینده کشور تاثیرگذار باشد.

  وی با اشاره به پتانسیل های منطقه دنا، افزود: منطقه حفاظت شده دنا ۲۰۰۰ گونه گیاهی شناسایی شده دارد.

  معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست کشور تصریح کرد: این استان ۱۰ درصد آب کشور را داراست و باید از ظرفیت منابع آبی نیز به نحو مطلوبی استفاده شود.

  ظهرابی همچنین بر گردشگری طبیعت محور و اکوتوریسم تاکید کرد و گفت: این مهم خروجی اشتغال زایی زیست محور را رقم می زند.

  ظهرابی گفت: بهبود وضعیت معیشتی نیروهای محیط زیست در کشور نیز ضروری است.

  توجه ویژه ای به مسائل زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمد شود

  این گزارش می افزاید، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه ویژه ای به مسائل زیست محیطی این استان از جمله آب، خاک، جنگل، منابع طبیعی، گیاهان و جانوران توسط دولت، مجلس شورای اسلامی و سازمان حفاظت محیط زیست کشور شود.

  عزیز فیلی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: با توجه به تنوع گیاهی و جانوری این استان باید سرمایه گذاری مناسب انجام و آموزش های لازم نیز در زمینه مسائل زیست محیطی به قشرهای مختلف مردم استان ارائه شود.

  وی افزود: تحقق این امور مهم سبب کاهش روزافزون مشکلات زیست محیطی از جمله ریزگردها در کهگیلویه و بویراحمد و استان های همجوار آن به ویژه خوزستان می شود.

  فیلی بیان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با کمبود اعتبار، امکانات و تجهیزات مواجه است.

  وی عنوان کرد: این در حالی است که مسئولان و کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد برای صیانت از عرصه های زیست محیطی استان با تمامی وجود تلاش کرده و دغدغه و تعصب خاصی دارند.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: رویکرد صیانت از عرصه های زیست محیطی در استان باید مردمی و اجتماعی شود زیرا در این صورت اثرگذارتر خواهد بود. 

  الماس گشتاسبی اظهار داشت: اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیازمند تقویت بیش از پیش زیرساختی، امکاناتی و تجهیزاتی است.
  وی افزود: انتظار می رود که متولیان امر و مسئولان کشوری هر چه زودتر اقدام های لازم را در این زمینه انجام دهند.

  مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کمبود آب یکی از بحران های مهم زیست محیطی کشور و این استان در شرایط کنونی است.

  محسن جعفری نژاد بسطامی اظهار داشت: یکی از مسائل زیست محیطی اولویت دار در کهگیلویه و بویراحمد توجه بیشتر به مدیریت پسماندهاست.

  وی افزود: در این زمینه باید اهمیت و ضرورت موضوع تفکیک زباله از مبدأ بیش از پیش برای مردم کهگیلویه و بویراحمد تبیین شود.

  جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: بدون مشارکت و همکاری مردم کهگیلویه و بویراحمد نمی توان در زمینه مدیریت پسماندها و تفکیک زباله از مبدأ در استان موفق بود.

  وی عنوان کرد: مبارزه با زمین خواری با جدیت هر چه بیشتر در کهگیلویه و بویراحمد دنبال می شود و انتظار می رود که رسانه ها و تشکل های مردم نهاد استان نیز تعامل لازم را در این راستا داشته باشند.

  «محسن جعفری نژاد بسطامی» در این آیین به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات «سید اسدالله هاشمی» مدیرکل پیشین تجلیل شد.
  كلمات كليدي : تالاب , خشکسالی , محیط زیست

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ