آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار برگزیده
 • کد خبر: 3608d4b
 • تاریخ: 1394/5/25 يكشنبه-2015-08-16T13:33:30+04:30
 • تمدید مهلت فرمهای مراکز دانشگاهی و سمن ها برای برنامه پلنگ ایرانی
  مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست از مهلت تکمیل فرمهای شناسایی ظرفیتهای اجرایی مراکز دانشگاهی و گروه های مردم نهاد با موضوع برنامه های مرتبط با پلنگ ایرانی تا تاریخ 10 شهریور ماه خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ( پام ) ، علی تیموری با اشاره به اهمیت همکاری و بهره گیری از ظرفیتهای اجرایی، علمی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی سراسر کشور، همچنین لزوم ایجاد زمینه های توسعه ظرفیت و توانمندسازی گروه های مردم نهاد و جلب مشارکت فعالان حوزه حیات وحش در رابطه با برنامه ملی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی، افزود؛ طی مرداد ماه سال جاری ضمن مکاتبات رسمی با ریاست 60 مرکز علمی و دانشگاهی در سراسر کشور و دعوت بیش از 220 تشکل و یا فعالان حوزه محیط زیست طبیعی و حیات وحش، سه نوع فرم برای مراکز و گروه ها و افراد یاد شده از طریق موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی طراحی و ارسال شده است.

  وی افزود؛ به دلیل فعالیت کمتر تعدادی از مراکز دانشگاهی و یا در دسترس نبودن برخی اساتید به دلیل تعطیلات تابستانی، با درخواستهای متعددی برای تمدید مهلت ارسال فرمها روبرو شدیم. بر این اساس، مهلت ارسال فرمهای یاد شده تا تاریخ 10 شهریور ماه تمدید شد.

  تیموری ادامه داد: شناسایی و دعوت گروه های مردم نهاد/فعالان حوزه حیات وحش در سراسر کشور بر اساس فهرست سمنهای ثبت شده در دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین عضویت در پورتال تخصصی پلنگ ایرانی بوده است. در این خصوص زمینه های مورد نظر شامل موضوعات تحقیقات و پایش، آموزش و برنامه های اجتماع محور؛ همچنین عکاسی، تصویربرداری و مستند سازی حیات وحش می باشد.

  سایر علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با آدرس الکترونیکی pl.action.plan@gmail.com تماس حاصل فرمایند.

  گفتنی است، طی ماه های گذشته ضمن اجرای برنامه تحلیل ذینفعان (گروه های اثرگذار و یا اثر پذیر) در خصوص موضوعات حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران، نقش اقشار مختلف ذینفعان در  این رابطه شناسایی شده است و بر این اساس، اقدامات مقتضی صورت گرفته و یا در دست انجام می باشد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ