اخبار
1396/10/4 دوشنبه
اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست
سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست با هدف شناسایی استعدادهای زیست محیطی که در زمینه های مختلفی چون اطلاع رسانی، پژوهش، اکتشافات و اختراعات زیست محیطی و فعالیتهای اجتماعی انجام می شود و واجدین شرایط با مراجعه به پورتال سازمان حفاظت محیط زیست می توانند نسبت به تکمیل و ارسال مستندات اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، هاله سهراب زاده سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بروز بحران‌هاي محيط‌زيستي در سال هاي اخير انسان را بر آن داشته تا با تكيه بر علم، فناوري، ظرفيت جوامع بومي و مشاركت مردمي در راستاي كاهش و رفع مسايل به‌وجود آمده گام بردارد،گفت: از اين رو انجام هر گونه اقدامي كه سبب افزايش آگاهي و ايجاد انگيزه براي حفظ محيط‌زيست شود بسيار مهم و موثر خواهد بود.

وی افزود : در همين راستا و به سبب افزايش مشاركت همگاني در حفاظت از محيط‌زيست اين سازمان از سال 1379 اقدام به برگزاري جايزه ملي محيط زيست كرده و با استناد به ماده 46 آيين‌نامه اجرايي قانون حفاظت و بهسازي محيط‌زيست و مصوبه مورخ 23/10/1377 شورايعالي حفاظت محيط‌زيست از فعاليت‌هاي ارزنده افراد حقيقي و حقوقي حافظ محيط‌زيست قدرداني مي‌كند.

سهراب زاده تصریح کرد:ابداعات،اختراعات و طرح‌هاي بارز برای جلوگيري از آلودگي يا تخريب محيط‌زيست،خلاقيت‌ها و ابتكارات بارزي كه موجب كاهش موثر هزينه‌هاي جلوگيري از آلودگي و تخريب محيط‌زيست شده،ارايه طرح‌ها و پروژه‌هاي كاربردي و قابل اجرا كه موجب نجات گونه‌هاي كمياب و در معرض خطر انقراض گياهان و جانوران و يا احياي يك زيستگاه ارزشمند درحال تخريب شده از جمله محور های مصوب سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست است.

همچنین مطالعات و تحقيقات علمي ارزشمند و موثر در زمينه پيشگيري از آلودگي و تخريب محيط‌زيست ،اعطاء كمك‌هاي قابل توجه و ايجاد امكانات موثر مادي و معنوي براي حفظ محيط‌زيست،ارايه خدمات ارزنده و فعاليت‌هاي برجسته و نتيجه بخش در مورد ارتقاء سطح دانش و بينش زيست‌محيطي جامعه ، فداكاري و از خودگذشتگي و تلاش بيش از حد انتظار به منظور جلوگيري از وقوع حوادث ناشي از بروز بحران‌هاي زيست محيطي و ممانعت از به خطر افتادن سلامت مردم در اين مواقع، يا جلوگيري از نابودي و تخريب اكوسيستم‌هاي ويژه و منابع طبيعي ارزشمند و گونه‌هاي جانوري و گياهي در معرض خطر قريب الوقوع از دیگر محورهای مصوب دریافت جایزه ملی محیط زیست است.

سهراب زاده یاد آور شد: متقاضيان مي‌بايست مدارك لازم را حداكثر تا تاريخ 20/11/1396 به دبيرخانه علمي جايزه ملي محيط‌زيست ارسال کنند.

 متقاضیان آثار خود را  به آدرس دبیرخانه علمی جایزه ملی محیط زیست:بزرگراه شهيد حكيم، بين شيخ فضل ا... نوري و يادگار امام، پارك طبيعت پرديسان، سازمان حفاظت محيط‌زيست، معاونت آموزش و پژوهش، دفتر پژوهش و توسعه فناوري‌هاي محيطزيست، دبيرخانه علمي جايزه ملي محيط‌زيست، تلفن: 88233370 -- دورنگار 88233371  ارسال کنند.

جهت دریافت فایل فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست اینجا کلیک کنید.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir