اخبار سازمان
لک لک
1395/11/7 پنجشنبه دوستداران محیط زیست بوکان به یاری 100 بال لک لک گرسنه شتافتند جمعی از فعالان محیط زیست با تهیه100 کیلو ماهی و پسماندهای ماهی به کمک لک لک ها شتافتند .  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی محمد  احمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوکان گفت : تعدادی قابل توجهی لک لک به علت تغییرات اقلمی دچار سردرگمی شده و برخلاف سالهای گذشته مهاجرت نکرده و در بوکان مانده اند و به علت سرما شدید در تامین غذا دچار مشکل شدند.
وی افزود: این لک لکها که تعداد آنها به 100 بال می رسد در محل  فاضلاب خروجی مناطق غیر محدوده در حد فاصل امیرآباد و کهریزه و محل دفن زباله ها در روشتای شیغلر تجمع کرده اند .
 
احمدی افزود:کارکنان این اداره و جمعی از فعالان محیط زیست  با تهیه100 کیلو  ماهی و پسماندهای ماهی به کمک لک لک ها شتافتند
وی افزود: وی از مردم دوستدار حیات وحش بوکان درخواست نمود همچون گذشته با توزیع مواد غذایی  این پرندگان را یاری نمایند .
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوکان گفت : لک لک پرنده‌ای بزرگ با پاها و گردن دراز و منقار بلند و راست می‌باشد که آهسته به پرواز در می‌آیند و درحال پرواز پاها و گردن را کشیده و اندکی رو به پایین نگه می‌دارند، این پرنده آرام و کند راه می‌روند نر و ماده هم ‌شکل هستند و روی درخت‌ها، صخره‌ها یا ساختمان‌ها آشیانه می‌سازند.
  
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر