اخبار

نمایشگاه امسال موفق‌تر از سال‌های گذشته است

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌زیست ،

نمایشگاه امسال موفق‌تر از سال‌های گذشته است

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌زیست در سومین روز از برگزاری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی م معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌زیست در سومین روز از برگزاری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست، از این نمایشگاه بازدید کرد.حیط‌زیست، از این نمایشگاه بازدید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رضا انجم شعاع ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه امسال نسبت به نمایشگاه‌های سال‌های گذشته در حوزه بهره‌گیری از فناوری‌ها قطعاً خیلی موفق‌تر بوده است. نمایشگاه برای معرفی دستاوردها و مجموعه فعالیت‌ها در حوزه محیط‌زیست فرصت مناسبی هستند. به نظرم امسال شرکت‌ها حضور پررنگ‌تری دارند و فضای نمایشگاه امسال، جذاب‌تر شده است. همچنین به نظرم به لحاظ زمانی هم در زمان مناسب‌تری برگزار شده است.

انجم شعاع تصریح کرد: «هم در کیفیت و هم در بهره‌گیری از فناوری‌های محیط‌زیست بهتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود. هدف اصلی سازمان محیط‌زیست هم همین است که شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد، صنایع و شرکت‌هایی که در حوزه محیط‌زیست ایده، طرح و برنامه دارند حمایت کند تا این شرکت‌ها بتوانند در تولیدات سبز و حمایت از محیط‌زیست موفق باشند.

انجم شعاع با تاکید بر بهبود روند فعالیت نمایشگاه در سال‌های بعد عنوان داشت: قطعاً در سال‌های آتی این نمایشگاه‌ها باید به طور مرتب برگزار بشوند. چرا که فرصت مناسبی است که دستاوردهای محیط زیستی به‌خوبی ارائه شود. البته باید در پایان نمایشگاه ارزیابی‌هایی انجام بگیرد تا نقاط ضعف و قوت مشخص شود. انتظار این است که نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت به‌شدت تقویت بشوند.


رویکرد علمی نمایشگاه امسال جنبه تبلیغاتی مثبتی دارد

علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از اهمیت برگزاری نمایشگاه محیط زیست گفت: «الحمدالله نمایشگاه امسال به شکل خیلی خوبی برگزار می شود. اگرچه سازمان محیط زیست به صورت مستقل یک غرفه دارد ولی از این نظر که در نمایشگاه امسال تکنولوژی ها و دستاوردهای نو ارائه میشوند، میتواند بازخورد خوبی در صنعت و رفع آلودگی ها داشته باشد. رویکرد علمی نمایشگاه امسال جنبه تبلیغاتی مثبتی دارد و به لحاظ فرهنگ سازی هم کمک کننده است. فکر میکنم که حرکت به سمت فناوری های جدید در نمایشگاه امسال میتواند به کاهش آلایندگی های کشور کمک بیشتری کند.

استفاده از فضاهای نمایشگاهی در راستای بهبود وضعیت محیط زیست کشور

سعید شهند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی درخصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه محیط زیست گفت: «برگزاری نمایشگاه و حضور شرکت هایی که در حوزه محیط زیست فعالیت میکنند، بسیار امر شایسته ای است. ما هرچقدر بتوانیم اخبار و رویدادهایی را با موضوع اهمیت محیط زیست در کشور پررنگ کنیم، تاثیر بسزایی در بهبود شرایط زیست محیطی خواهیم داشت.
وی افزود: «نمایشگاه امسال در سطح بسیار خوب و شایسته ای در حال برگزاری است. محیط زیست، بدون حمایت مردم و شرکت های دانش بنیان و فعال این حوزه نمی تواند رسالتش را به صورت کال انجام دهد. برگزاری این نمایشگاه باعث میشود که در کنار مردم باشیم و از فناوری های دانش بنیان روز دنیا هم با خبر شویم. خوش بختانه نمایشگاه امسال مورد استقبال مردم قرار گرفته است و امیدواریم که این فعالیت ها برای محیط زیست کشورمان مفید باشد.

شهند در رابطه با بهبود عملکرد نمایشگاه محیط زیست گفت: «پیشنهاد میکنم که در کنار برگزاری نمایشگاه ها، برای واحدهای صنعتی دوره های آموزشی و توجیهی برگزار شود. یکی از مشکلات عمده ای که با آن روبرو هستیم این است که علی رغم اطلاع رسانی های ما، اکثر واحدهای تولیدی در این خصوص به روز نیستند. این نمایشگاه فرصت مغتنمی است که کارگاه های آموزشی صمیمانه برگزار کنیم تا صنایع بر اساس به روزترین تحقیقات زیست محیطی فعالیت خودشان را پیش ببرند.

استفاده از بستر نمایشگاه برای ارائه آخرین دستاوردهای محیط زیستی

شهنام اشتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی به بهبود عملکرد صنایع در خصوص فعالیت های محیط زیستی اشاره کرد: «شرکت های فعال در حوزه محیط زیست میتوانند توانمندی های فنی شان را در معرض نمایش بگذارند. شناخته شدن واحدهای تولیدی ای که در حوزه محیط زیست کوشا هستند و برای بهبود روند زیست محیطی فعالیت جدی میکنند. ضمن اینکه صنایعی که در زمینه فعالیت های زیست محیطی مشکلاتی دارند، میتوانند با شرکت در این نمایشگاه از تجارب متخصصان و همکاران شان بهره مند شوند.

وی همچنین افزود: جلسه ای در خصوص بررسی عملکرد واحدهای مختلف برگزار شد که بعد از این میتوانیم نحوه عملکرد همکاران را از طریق یک سامانه دقیق بررسی کنیم.

استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان در راستای حفظ محیط زیست 

حسن قاسم پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تاکید کرد که باید به مباحث دانش بنیان بیشتر پرداخته شود: «نمایشگاه محیط زیست فرصتی است تا کارخانجات و صنایعی که مسائل محیط زیستی دارند، میتوانند از تکنولوژی های روز و مباحث دانش بنیان ارزه شده در این نمایشگاه بهره مند شوند. این اطلاعات باعث می شود تا صنایع از مباحث روز محیط زیستی در محیط کارشان استفاده کنند و تکالیف قانونی و شهروندی شان را در خصوص محیط زیست انجام می دهند. ضمن اینکه میتوانند از شرکت های تخصصی مستقر در نمایشگاه، مشاوره های ویژه ای دریافت کنند تا مشکلات محیط زیستی شان را به حداقل برسانند.

وی مهمترین ویژگی نمایشگاه امسال را مبحث دانش بنیان بودن بیشتر شرکت های مستقر در نمایشگاه دانست و افزود: «امیدواریم که در حوزه محیط زیست بتوانیم نقطه عطفی در بهبود فعالیت شرکت های دانش بنیان باشیم تا با راهکارهای عملی، انواع آلودگی های محیط زیستی را کاهش بدهیم.»
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"