اخبار

میزبانی غرفه سازمان حفاظت محیط زیست از نمایندگان مجلس تا مدیران محیط زیستی

در اولین روز از برپایی نمایشگاه محیط زیست صورت گرفت؛

میزبانی غرفه سازمان حفاظت محیط زیست از نمایندگان مجلس تا مدیران محیط زیستی

در اولین روز از برپایی بیستمین نمایشگاه محیط زیست، غرفه سازمان حفاظت محیط زیست میزبان بازدیدکنندگان مختلف از نمایندگان مجلس تا مدیران محیط زیستی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در اولین روز از برپایی بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست و پس از آغاز به کار رسمی این نمایشگاه با حضور معاون رییس رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، غرفه این سازمان میزبان مهمانانی از مجلس شورای اسلامی، ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها و نیز برگزاری یک نشست تخصصی بود.

نمایشگاه محیط زیست؛ یک فرصت بسیار خوب برای آگاهی بخشی عمومی

محمد طلا مظلومی – نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی در آغازین ساعات شروع به کار نمایشگاه در غرفه سازمان حفاظت محیط زیست حاضر شد و با ابراز رضایت از سطح بالای برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای آگاهی بخشی عمومی نسبت به مسایل زیست محیطی و ایجاد انگیزه در بخش های مختلف صنعتی و خدماتی برای همکاری بیشتر با سازمان حفاظت محیط زیست است که این امر می تواند به ارتقای سطح سلامت در جامعه منجر شود.

احداث تصفیه خانه بهبهان از سوی شرکت پالایش گاز بیدبلند

محمدجواد اشرفی – مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز ضمن بازدید از غرفه این سازمان در بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، از امضای یک تفاهم نامه همکاری برای احداث تصفیه خانه شهر بهبهان خبر داد و تصریح کرد: امروز در نمایشگاه یک تفاهم نامه همکاری بین شرکت پالایش گاز بیدبلند خوزستان و شرکت آب و فاضلاب و اداره کل محیط زیست این استان در راستای بهینه سازی مصرف آب و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی به امضا رسید. 

وی افزود: بر این اساس، مقرر شد که  شرکت پالایش گاز بیدبلند که از شرکت های تابعه هلدینگ خلیج فارس است تصفیه خانه شهر بهبهان را با ظرفیت 28 هزار مترمکعب در شبانه روز احداث کند و در قبال آن، آب تصفیه شده را در بخش های صنعتی خود به کار بگیرد.

کاهش آب کشاورزی در حوزه آبخیز تالاب ها با ارایه یک الگوی کشت 

برگزاری نشست تخصصی معاون و مدیران کل محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از دیگر رویدادهای مهم اولین روز از برپایی بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در غرفه این سازمان بود.

مجتبی ذوالجودی – معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مباحث مطرح شده در این نشست تخصصی، اظهار کرد: در نشست امروز بیشتر به مباحث بین المللی پرداخته شد که از آن جمله می توان به بررسی گزارش مربوط به دو پروژه ای که با حمایت UNDP، دولت ژاپن و اتحادیه اروپا در دست انجام است، اشاره کرد.

وی افزود: بررسی مباحث مربوط به کنوانسیون تهران که درباره فعالیت محیط زیستی کشورهای حاشیه دریای خزر است، از دیگر رئوس مسایل مطرح شده در این نشست بود و مقرر شد برای کاپ 16 و بیستمین سالگرد کنوانسیون تهران که در سال آینده برگزار خواهد شد، برنامه ریزی های لازم به عمل آید.

ذوالجودی، اجرای پروژه مشترک ایران و آذربایجان با حمایت یک صندوق بین المللی، اقدامات انجام شده برای دریافت حقابه تالاب ها از وزارت نیرو، مصرف آب کشاورزی در حوزه آبخیز تالاب ها و پیگیری های صورت گرفته برای کاهش آب مصرفی در این بخش از طریق ارایه یک الگوی کشت و نیز بحث مدیریت جامع تالاب ها را از دیگر مباحث مطرح شده در نشست تخصصی امروز عنوان کرد.

اجرای طرح های مشترک آموزش تخصصی محیط زیست برای بانوان

آموزش و توانمندسازی بانوان در حوزه های تخصصی در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست ،وزارت نفت، نیرو و شهرداری تهران قرار می گیرد.

مشاور امور بانوان سازمان حفاظت محیط زیست در نشست مشترک با مشاوران امور بانوان وزارت نفت، وزارت نیرو و‌ شهرداری تهران با بیان اینکه آموزش و توانمند سازی در زمینه محیط زیست و مهارت های زندگی برای بانوان دستگاه های اجرایی با همکاری سازمان محیط زیست ، وزارت نیرو و وزارت نفت ‌اجرایی می شود، گفت: تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت دستگاه های مرتبط با حوزه محیط زیست بتوانیم طرح های مشترک محیط زیستی تعریف کنیم.
  
گفتنی است، بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از 29 آبان تا 2 آذر ماه با حضور بیش از 70 مجموعه محیط زیستی در نمایشگاه بین ‌المللی تهران آغاز به کار کرده است.

 علاقه‌ مندان می ‌توانند از ساعت۹ تا ۱۵ از این نمایشگاه و بخش‌های متنوع و جذاب آن در سالن ۵ محل دائمی نمایشگاه‌ های بین ‌المللی تهران بازدید کنند.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"