مطالب مرتبط

تعامل ایران و ترکیه برای حل مشکلات زیست محیطی/ ضرورت ایجاد گذرگاه ایمن مرزی برای تردد حیات وحش دیدار دو جانبه علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با نورالدین تاش، مدیرعامل سازمان مبارزه با بیابان زایی و فرسایش خاک ترکیه در حاشیه اجلاس بین المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، دیدار دوجانبه علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با نورالدین تاش، مدیرعامل سازمان مبارزه با بیابان زایی و فرسایش خاک ترکیه در حاشیه اجلاس بین المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار انجام شد.

دکتر علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار بر تبادل اطلاعات میان دو کشور در جهت حفاظت هرچه بیشتر از محیط زیست تاکید کرد و گفت: ما دو کشور همسایه چالش‌های مشترک محیط زیستی داریم که می‌توانیم از طریق دیدارهای دوجانبه در جهت رفع آن اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه دو کشور ایران و ترکیه دوست و هم فرهنگ هستند، گفت: باید مرزهای ما مرزهای برادری باشد.
سلاجقه همچنین بر ضرورت ایجاد گذرگاه‌های مناسب و امن برای رفت و آمد حیات وحش اشاره کرد و گفت: حیات وحش باید بتواند از طریق این گذرگاه‌ها میان دو کشور جابجا شوند.
همچنین نورالدین تاش نماینده ترکیه در این دیدار گفت: ما باور داریم که باید نگاه به آینده داشته باشیم و راه حل‌ها را برای مشکلات محیط زیستی پیدا کنیم.

وی بیان داشت: دو کشور باید با مشکلات هم آشنا باشیم و پای دردهای هم بایستیم چرا که این جزوه آموزه‌های دینی ما است.

 مدیرعامل سازمان مبارزه با بیابان زایی و فرسایش خاک ترکیه گفت: برگزاری اجلاس بین المللی مقابله با گرد و غبار و دیدار دوجانبه نقطه عطفی برای عملیاتی کردن برنامه‌های مشترک جهت رفع معضلات زیست محیطی است.

انتهای پیام/
کلمات کليدي
اجلاس بین المللی گرد و غبار
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"