مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با وزیر محیط زیست کشور سنگال: آماده انتقال دستاورهای محیط زیستی خود به کشور سنگال هستیم
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در حاشیه دومین روز از اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار، علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با علیون ندویه، وزیر محیط زیست کشور سنگال دیدار کردند.

سلاجقه در این نشست، ضمن خوش آمدگویی به وزیر محیط زیست سنگال این کشور را همسو و هم نظر با جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: یکی از مصداق‌های حمایت کشور شما از ایران، حمایت از برگزاری این اجلاس در کشور ما بود.

وی ادامه داد: ما در بسیاری از زمینه‌ها با کشور شما همکاری داریم و مایلیم این همکاری‌ها را در خصوص محیط زیست نیز گسترش دهیم. متخصصان ما تجربیات خوبی در زمینه‌های مختلف محیط زیست از جمله کاهش گرد و غبار، مدیریت منابع آبی، مدیریت پسماند و... دارند که آماده‌ایم در اختیار کشور شما قرار دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدواریم این اجلاس با حمایت شما و سایر کشورها به نتایج مثبتی برسد و نه اینکه فقط حرف‌های تکراری زده شده باشد.

سلاجقه تأکید کرد: نشست‌های دوجانبه میان دو کشور می‌تواند بعد از برگزاری این اجلاس صورت گیرد و پس از رسیدن به توافقات، وارد فاز اجرایی و عملیاتی شویم.

در ادامه، علیون ندویه، وزیر محیط زیست کشور سنگال با بیان اینکه تحریم‌ها باعث شده تا ایران در بسیاری زمینه‌ها ازجمله کشاورزی به خودکفایی برسد، گفت: مایلیم از دستاورهای شما درهمه زمینه‌ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آشنایی با توانایی شما درخصوص مسائلی ازجمله جنگل‌زدایی، توسعه پایدار و... می‌تواند به کشور ما کمک کند.

انتهای پیام/
 
کلمات کليدي
اجلاس بین المللی گرد و غبار
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"