ظرفیت های گسترده اتاق ایران برای همکاری در حفظ و صیانت از محیط زیست کشور

رییس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد:

ظرفیت های گسترده اتاق ایران برای همکاری در حفظ و صیانت از محیط زیست کشور

رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر ظرفیت های گسترده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای همکاری در حفظ و صیانت از محیط زیست کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در دیدار با تعدادی ازاعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که بعدازظهر امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد، اظهار کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، پارلمان بخش خصوصی است و همیشه در کنار دولت ها بوده و دستاوردهای خوبی هم داشته است.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به این نهاد، گفت: اینکه شما در کنار کسب و کار خود، به مباحث محیط زیستی هم عنایت دارید، بسیار مطلوب است.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست و اتاق ایران ظرفیت های گسترده ای برای همکاری دارند که می بایست از این ظرفیت ها در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست کشوربهره بگیریم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواستار تشکیل کمیته ای مشترک بین این سازمان و اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران با هدف ارتقای وضعیت محیط زیست کشور شد.

سلاجقه با تایید پیشنهاد معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست برای همکاری اتاق ایران در فرآیند انتخاب جشنواره صنعت سبز، گفت: خوشبختانه صندوق ملی محیط زیست ظرفیت هایبسیار خوبی برای کمک به واحدهای آلاینده برای رفع آلایندگی خود دارد که می بایست از این ظرفیت ها استفاده شود.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس تغییرات اقلیمی (کاپ 27) در کشور مصر، تصریح کرد: بهره برداری از ظرفیت های دیپلماسی در حوزه محیط زیست برای ما خیلی مهم است و می بایست با دست پر دراجلاس کاپ 27 شرکت کنیم.

معاون رییس جمهور با استقبال از پیشنهاد یکی از اعضای اتاق ایران مبنی بر فراهم کردن زمینه لازم برای حضور نمایندگان این اتاق در اجلاس کاپ 27، تاکید کرد: آغوش سازمان حفاظت محیط زیست به روی بخش خصوصی همیشه باز است و ما حتما از حضور نمایندگانی از اتاق ایران در اجلاس کاپ 27 در راستای پیشبرد سیاست های محیط زیستی کشور استقبال می کنیم.

گفتنی است در این دیدار، اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نظرات خود راپیرامون مباحث زیست محیطی و زمینه های مشترک همکاری بین این اتاق و سازمان حفاظت محیط زیست مطرح کردند.
انتهای پیام/192-100-1401

عكس های مرتبط :

نسخه قابل چاپ
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"