شهدای محیط زیست الگوی‌های عینی برای پاسداشت طبیعت هستند

شهدای محیط زیست الگوی‌های عینی برای پاسداشت طبیعت هستند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: شهدای سبز پوش محیط زیست الگوی‌های عینی برای پاسداشت از میراث ارزشمند طبیعت کشور هستند.
به گزارش ایرنا از اداره کل محیط زیست استان اردبیل، حسن قاسم پور روز پنجشنبه در آستانه برگزاری کنگره شهدای محیط‌زیست کشور که آذرماه در استان خوزستان برگزار خواهد شد، افزود: برگزاری کنگره شهدای محیط زیست نقطه عطفی برای ابراز و شناساندن بیشتر مظلومیت مدافعان وحافظان سبزپوش کشور در قالب شغل محیط‌بانی است.

وی بیان کرد: ایثار محیط‌بانان شهید و جانباز، یادآور مسئولیت مهم، سنگین و خطیر مجموعه محیط زیست در حفظ و حراست از بیت المال و انفال خدادادی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه آرامش، آسایش، عزت و قدرتمندی ایران اسلامی در جهان امروز، مدیون گلگون کفنان راست قامت تاریخ است، اظهار کرد: برگزاری باشکوه نخستین کنگره شهدای محیط زیست فرصتی مغتنم برای معرفی سلحشوری‌ها و جانفشانی های سرو قامتان سبز پوش در حفاظت و حراست از میراث ارزشمند طبیعت این مرز و بوم بوده و قطعا پایان نیافته است، بلکه آغازی برای ترویج هرچه بیشتر فرهنگ شهادت و شناختن بیشتر این مسیر نورانی است.

قاسم پور در ادامه تکریم و تعظیم در مقابل مقام شامخ شهدا و جان نثاران محیط بان و خانواده‌های این عزیزان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را از جمله دیگر اهداف برگزاری این کنگره عنوان کرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم با برگزاری این کنگره بخشی از زحمات، از جان گذشتگی و ایثار این عزیزان برای جامعه بازگو و در راستای کاهش مشکلات و دغدغه های آنان گام های بیشتری برداشته شود.

به گزارش ایرنا سازمان حفاظت محیط زیست ۱۲۲ شهید و جان‌نثار محیط بان تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"