برگزاری دومین دوره آموزشی محیط‌بانی در سال جاری/ آموزش تخصصی ۷۰ نفر از محیط‌بانان کشور

برگزاری دومین دوره آموزشی محیط‌بانی در سال جاری/ آموزش تخصصی ۷۰ نفر از محیط‌بانان کشور

مراسم افتتاحیه دومین دوره آموزش تخصصی محیط‌بانی کشور در سال جاری، صبح امروز هشتم مهرماه ۱۴۰۲ با حضور رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون یگان حفاظت محیط زیست در مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان کرج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، سید ابوالقاسم موسوی، رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان با اشاره به نقش و اهمیت وظیفه محیط‌بانان در حفاظت از محیط زیست و لزوم افزایش دانش علمی و مهارت شغلی آنها برای موفقیت در این ماموریت خطیر، گفت: دوره آموزش تخصصی محیط‌بانی به مدت 15 روز با حضور 70 نفر از محیط‌بانان سراسر کشور از 31 استان در مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این سومین دوره آموزشی از زمان راه‌اندازی مجدد مرکز آموزش محیط‌بانی کرج است که از سال گذشته تاکنون برگزار می‌شود، گفت: در این دوره آموزشی ۱۵ روزه، آموزش ها در دو بخش کلان حوزه تخصصی محیط زیست نظیر آشنایی با امور حقوقی، ضوابط و دستورالعمل‌ها، حیات وحش، بیماری‌های حیات وحش، آلاینده‌ها و مباحث محیط زیست انسان ساخت، زیستگاه‌ها و امور مناطق و... و حوزه امور انتظامی نظیر آشنایی با قوانین و مقررات، نحوه به‌کارگیری سلاح، گشت و کنترل و بازرسی و .... ارایه خواهد شد.

رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان، تفاوت این دوره آموزشی محیط‌بانی به نسبت دوره‌های قبلی را برنامه‌ریزی برای استمرار  آموزش‌هایی نظیر  آمادگی جسمانی و دفاع شخصی در طول سال دانست و افزود: باتوجه به لزوم بازآموزی مستمر این مباحث .مقرر شده است این آموزش ها  در یگان حفاظت تمام استان‌های کشور در طول سال به صورت مستمر برگزار شود.

در ادامه، منوچهر فلاحی، معاون یگان حفاظت محیط زیست گفت: یگان حفاظت محیط زیست بر ادامه برگزاری دوره‌های تخصصی محیط‌بانی به دلیل اهمیت و نیاز به ارتقاء توانایی‌های تخصصی محیط‌بانان تأکید دارد و به محیط‌بانان توصیه کرد به نحو احسن از این فرصت برای فراگیری آموزش‌های لازم بهره‌برداری کنند.

گفتنی است: مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط زیست کشور در شهر کرج با برخورداری از فضای آموزشی، اقامتی، فرهنگی و ورزشی مناسب، وظیفه پرورش نیروهای تخصصی را برعهده دارد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"