یکی از برکات انقلاب اسلامی، معرفی گوهر وجودی زن به جهانیان بود

رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

یکی از برکات انقلاب اسلامی، معرفی گوهر وجودی زن به جهانیان بود

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، یکی از علل اصلی شکل گیری، برکات و شاهکارهای انقلاب اسلامی را معرفی گوهر وجودی زن به جهانیان عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر علی سلاجقه در مراسم جشن انقلاب و تکریم مقام زن و مادر و میلاد مولود کعبه که صبح امروز در سالن همایش های بین المللی شهدای محیط زیست برگزار شد، با اشاره به حدیث شریف ثقلین از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ملت ایران در امتداد ثقلین (کتاب خدا و عترت پیامبر) است. 

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم چندجا بر انسانها منت گذاشته است که یکی از آنها، منت هدایت است چون سرگشتگی در این دنیای وانفسا، سرگشتگی عجیبی است و زندگی انسان را پوچ و بی حاصل می کند.

معاون رییس جمهور افزود: بر این اساس، خداوند هدایتگرانی برای هدایت جوامع بشری فرستاده است که سلسله پیامبران و امامان بوده اند و در حال حاضر هم هدایت انسانها بر عهده حضرت ولی عصر (عج) است که حاکم و ناظر بر ما هستند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، انقلاب اسلامی ایران را در امتداد هدایت الهی توصیف کرد و گفت: پس از قرن ها ظلمت و سیاهی و ظلم مضاعف بر زنان، انقلاب اسلامی برای هدایت ما به حقیقت پیوست.

سلاجقه خاطرنشان کرد: یکی از علل اصلی شکل گیری، برکات و شاهکارهای انقلاب اسلامی، معرفی گوهر وجودی زن به جهانیان بود. به بیان دیگر، انقلاب اسلامی به زنان هویت بخشید.

وی، شعار "زن، زندگی، آزادی" را یکی از شعارهای عملیاتی نظام اسلامی خواند و تصریح کرد: تراز و جایگاه زنان در جمهوری اسلامی ایران به هر سه کلیدواژه هویت، اعتباربخشی و مقام زن در جایگاه های بالای نظام حتی از نظر اجرایی می باشد حال آنکه جایگاه زنان در کشورهای مدعی آزادی، جایگاهی ویترینی و مخدوش است.

به گفته معاون رییس جمهور، دنیای استکبار به دنبال زیر سوال بردن جایگاه و نقش زنان در جمهوری اسلامی است در حالی که جمهوری اسلامی برای زن و خانواده که مرکزیت آن با زن است و موجب هویت بخشی و قوام جامعه می شود، اهمیت ویژه ای قایل است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان تاکید کرد: خداوند به این نظام ظرفیتی عنایت کرده است که هرروز برای آن گشایش های تازه ای به وجود می آید و این امر مرهون رهبری داهیانه مقام معظم رهبری است.

گفتنی است در این مراسم از بانوان برگزیده سازمان حفاظت محیط زیست تقدیر به عمل آمد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"