رونمایی از موزه مجازی تنوع زیستی مازندران/تور مجازی محیط زیست

رونمایی از موزه مجازی تنوع زیستی مازندران/تور مجازی محیط زیست

موزه مجازی تنوع زیستی با حضور معاون آموزش ومشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، موزه مجازی تنوع زیستی با حضور مرادی معاون آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و کاویان مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با هدف بازدید مجازی از جنگل های سمسکنده، دشت ناز و نیز موزه مجازی حیوانات تاکسیدرمی موجود در اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در ششمین روز از ایام مبارک دهه فجر رونمایی شد.  

معاون آموزش سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم گفت:  اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در حوزه آموزش پیشرو و فعال است و تاکنون فعالیت های خلاقانه و اثرگذاری در حوزه آموزش محیط زیست مازندران همچون پیام های آموزشی و انیمیشن های زیست محیطی انجام گرفته است.

نورالله مرادی عنوان کرد : در حوزه حفاظت از محیط زیست باید از همه تکنولوژی ها و دانش های روز استفاده  کرد. اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی   در عصر جدید بسیار مهم است و جایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای از اهمیت بیشتری در جوامع مختلف برخوردار شده است .  ارتباطات رسانه ای به عنوان یک قدرت تاثیرگذار در روابط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی انسان  امروزی تبدیل شده  است ،  و موزه مجازی تنوع زیستی محیط زیست مازندران نیز فرصت مناسبی است که کاربران فضای مجازی و علاقمندان از این ظرفیت در حوزه محیط زیست بهره ببرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نیز در این مراسم در خصوص ضرورت احداث موزه مجازی تنوع زیستی گفت: با احداث موزه مجازی تنوع زیستی بستری مناسب برای علاقمندان به محیط زیست فراهم شده تا در قالب یک تور مجازی بازدیدی از مجموعه حیات وحش استان داشته باشند.

وی افزود :  امروزه تعداد زیادی از گردشگران و دانش آموزان علاقمند به بازدید از تنوع زیستی _ گونه های گیاهی و جانوری،پناهگاه های حیات وحش و پارک های ملی هستند که از شکل گیری اینگونه امکانات استقبال می کنند و ما نیز با فراهم کردن این فضا در تلاش هستیم، آسیب های محیط زیستی را به حداقل برسانیم.  

کاویان تصریح کرد: عمده پروژه ها در حوزه محیط زیست مازندران با همکاری شرکت های دانش بنیان است و  از ظرفیت های موجود دانش بنیان ها برای حفظ محیط زیست استفاده خواهیم کرد.

علاقمندان به بازدید از موزه حیات وحش نیز بصورت مجازی و با مشاهده اطلاعات علمی در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، به نشانی: mazandaran.doe.ir مراجعه و از آن بازدید کنند.
 
كلمات كليدی : موزه تنوع زیستی , محیط زیست
نسخه قابل چاپ
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"