اخبار
الزام کشاورزان بویین زهرا در استان قزوین علی الخصوص صیفی کاران به جمع آوری نایلونها از اراضی کشاورزی
برگزاری کارگاه آموزشی برای تعمیرکاران سیستم های سرمایشی خانگی و صنعتی استان مازندران
اعمال قانون بدلیل عدم رعایت قوانین زیست محیطی دراستان اذربایجان شرقی
برگزاری جلسه  مشترک هم اندیشی در خصوص رفع مشکلات بهداشتی تفرجگاه های پارک ملی گلستان
پلمپ  دو  کارخانه آسفالت آلاینده در شهرستان دماوند
بیشتر

 اخبار برگزیده
1393/12/10 يكشنبه
مزایده ای برای محیط زیست مزایده تابلوهای نقاشی برای نخستین بار به مناسبت روز جهانی حیات وحش
همزمان با روز جهانی حیات وحش، برای نخستین بار مزایده تابلوهای نقاشی با موضوع حیات وحش ایران به نفع طبیعت و محیط زیست کشور روز سه شنبه 12 اسفندماه برگزار خواهد شد.


1393/12/10 يكشنبه
بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی پارک طبیعت پردیسان به مناسبت روز جهانی حیات وحش
به مناسبت روز جهانی حیات وحش بازید از موزه تنوع زیستی پارک طبیعت پردیسان به مدت یک هفته از روز نهم لغایت چهاردهم اسفندماه 93 رایگان است.


1393/12/10 يكشنبه
محیط زیست بر اجرای پروژه احداث جاده خرامه به نی ریز نظارت می کند
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با بیان اینکه صدور مجوز پروژه احداث جاده خرامه به نی ریز با گنجاندن موارد الزام آور و کاهنده اثرات تخریب بوده است، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست در عملیات اجرایی این پروژه بر اساس مصوبه کمیته ارزیابی این سازمان نظارت کامل خواهد داشت.


1393/12/9 شنبه
ابتکار در همایش مدیران کل حفاظت محیط زیست کشوردر اهواز ؛برخی از سدهای کشور منشاء مشکلات زیست محیطی شده اند
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در همایش مدیران کل حفاظت محیط زیست کشور که در اهواز در حال برگزاری است، گفت: برخی از سدهای ساخته شده در کشور، منشاء مشکلات زیست محیطی برای رودخانه ها، تالاب ها و موجب تشدید گردوغبارها شده اند.


1393/12/9 شنبه
متصدی اعلام کرد: اختصاص 2400 میلیارد ریال به استان های متاثر از پدیده گرد و غبار
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور از اختصاص اعتبار دو هزار و 400 میلیارد ریالی به استان های متاثر از پدیده گرد وغبار خبر داد وگفت: با توجه به وضعیت خوزستان، بخش قابل توجهی از این اعتبارت به این استان اختصاص داده می شود.


1393/12/9 شنبه
ورود آب به هامون صابری از رود فراه افغانستان
به دنبال وقوع بارندگی های اخیر و تلاش سازمان حفاظت محیط زیست در رایزنی های مستمر با دولت افغانستان و نیز رفع موانع ورود آب، حجمی از آب از مبادی مختلف در بخش شمالی هامون از محل فراه رود وارد هامون صابوری شده است که این میزان در صورت ادامه بارندگی ها در کشور افغانستان در طول هفته های آتی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.


1393/12/9 شنبه
هزینه سفرها و برنامه‌های ابتکار چه‌قدر است؟
تمام سفرها یک روز بوده و فاقد هزینه هتل است و علاوه بر این در بیشتر سفرها به دلیل فشردگی برنامه‌ها صبحانه و شام هیات در هواپیما صرف می‌شود. همچنین براساس نامه اداره کل روابط عمومی سازمان به مدیران کل استان‌ها (ضمیمه) انجام تبلیغات غیر ضروری مانند رپرتاژ آگهی‌ها، تبلیغات محیطی و یا قربانی کردن گوسفند برای این سفرها ممنوع اعلام شده است.


1393/12/9 شنبه
بارها مخالفت خود را با نحوه فعالیت نفتی درتالاب هورالعظیم اعلام کرده ایم
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان بارها مخالفت خود را در زمینه نحوه فعالیت های نفتی در بستر تالاب هورالعظیم اعلام کرده است.


1393/12/9 شنبه
مقابله با قاچاق سمندر لرستانی در ایام نوروز / تشدید اقدامات حفاظتی در برخورد با متخلفان
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با اشاره به اهمیت حفاظت از سمندر کوهستانی لرستان گفت: با هرگونه قاچاق سمندر لرستانی در ایام قبل از نوروز توسط افراد فرصت طلب و سودجو برخورد می کند.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
يكشنبه 10 اسفند 1393  

مجری : شرکت سیگما