اخبار برگزیده
1393/9/1 شنبه
نتایج یک نظر سنجی نشان داد :مردم با جایگزینی بنزین استاندارد با پتروشیمی موافقند/ حمایت از محیط بانان بر حفظ محیط زیست تاثیر مثبت دارد
براساس یک نظرسنجی که به مناسبت گذشت یک سال از کار دولت یازدهم در مورد عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در شهریورماه گذشته صورت گرفته، نتایج ترکیبی به دست آمده از نمره قابل قبول این سازمان به لحاظ سیاست گذاری و انتخاب رویکرد مناسب خبر میدهد .


1393/9/1 شنبه
انقراض یوزپلنگ در سکوت یک ترانه کلید می خورد
ساخت فیلم مستند داستانی سکوت یک ترانه به کار گردانی بهروز سبط رسول از 15 آذر ماه کلید می خورد.


1393/9/1 شنبه
تشریح عملکرد محیط زیست خوزستان برای حل مشکلات زیست محیطی استان
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اقدامات محیط زیست خوزستان برای حل مشکلات زیست محیطی استان را تشریح کرد.


1393/9/1 شنبه
دستورالعمل نظارت بر ورود و خروج اجزای تنوع زیستی در کشور تدوین می شود
مدیر کل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه کاهش چشمگیر گونه های تنوع زیستی در سالهای اخیر بوفور دیده می شود، گفت: تدوین دستورالعمل نظارت بر ورود و خروج اجزای تنوع زیستی در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.


1393/8/29 پنجشنبه
نشست کارگروه ویژۀ آلودگی هوای مشهد با حضور معاون محیط زیست انسانی / توزیع 100 درصدی بنزین یورو 4 در مشهد طی چند روز آینده/ تاکید بر حذف منابع آلودگی هوا
معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست از توزیع 100 درصدی بنزین یورو 4 در مشهد طی چند روز آینده خبر داد.


1393/8/29 پنجشنبه
بازدید ابتکار و نعمت زاده از کارخانه تولید باطری های لیتیومی/ ارایه بسته حمایتی تولید خودروهای برقی به دولت
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح پنجشنبه از نخستین کارخانه تولید باطری های لیتیومی بازدید کردند.


1393/8/28 چهارشنبه
نخستین شورای راهبردی فرهنگ دریاسالاری مناطق آزاد در چابهار؛مناطق آزاد سازمان حفاظت محیط زیست را در تصمیم‌گیری‌های کلان خود سهیم کنند
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باید مناطق آزاد سازمان محیط زیست را در تصمیم‌گیری‌های کلان خود سهیم کنند تا شاهد آن نباشیم که برخی از طرح‌ها برای سلامت محیط زیست مضر ارزیابی شود.


1393/8/27 سه شنبه
تقدیر ابتکار از تخصیص حق آبه به محیط زیست/ لزوم تلفیق روش های سنتی و مدرن برای مدیریت منابع آب/ ارزیابی زیست محیطی یکی از ارکان مهم دستیابی به توسعه پایدار
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، فقدان نگاه جامع به موضوع مدیریت منابع و مصارف آب، همچنین نبود طرح جامع آب را یکی از مهم ترین چالش های این حوزه در گذشته دانست و گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی دقیق و علمی وزیر نیرو و همکاران وی این چالش در حال مرتفع شدن است.


1393/8/27 سه شنبه
دوازدهمین نشست کمیته تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد
دوازدهمین نشست تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مدیران کل و روسای کارگروه های نظام جامع برنامه ریزی، نمایندگان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و نمایندگان دانشگاه محیط زیست در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


بیشتر
.
يكشنبه 2 آذر 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.