اخبار برگزیده
1393/6/25 سه شنبه
اجرای ماموریت های قطعی سازمان حفاظت محیط زیست مدیریت مناطق حفاظت شده با مشارکت مردم و جوامع محلی است
رییس سازمان حفاظت محیط زیست از دفتر آموزش و مشارکت های مردمی این سازمان بازدید و ضمن دیدار با کارشناسان این حوزه، از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت ها همچنین مسائل و مشکلات این حوزه قرار گرفت.


1393/6/25 سه شنبه
ایران آکادمی علوم غار و موزه غارشناسی
مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به شرایط طبیعی، اقلیمی و گسترش فراوان غارها در ایران، گفت: کشور ایران آکادمی علوم غار و موزه غارشناسی به شمار می رود.


1393/6/25 سه شنبه
مشارکت مردمی در استقرار کشاورزی پایدار کارسازترین راهکار نجات دریاچه ارومیه
مشاور امور زنان و خانواده رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، مشارکت مردمی را کارسازترین راهکار نجات دریاچه ارومیه در استقرار کشارزی پایدار دانست .


1393/6/25 سه شنبه
به بهانه 25 شهریور ماه روز جهانی لایه اوزن و بیست و هفتمین سالگرد پروتکل مونترال / کاهش 10 درصدی هیدرو کلرو فلورو کربن ها در 25 واحد تولید کنندگان اسفنج
ابراهیم حاجی زاده مدیر پروژه طرح حفاظت از لایه اوزون در تشریح عملکرد طرح حفاظت از لایه اوزون گفت: تحت این پروژه،در 25 واحد تولید کنندگان اسفنج 10 درصد هیدرو کلرو فلورو کربن ها تا پایان سال آینده کاهش می یابد.


1393/6/24 دوشنبه
نشست خبری ابتکار در بیرجند/ رفع مشکلات محیط بانان با رضایت اولیای دم/ چاره‌ای جز اصلاح الگوی مصرف کشاورزی نداریم/ مدارس زیست‌محیطی فراگیر می شود
رئیس سازمان محیط زیست گفت: با همفکری بهترین وکلا در تلاش هستیم مشکلات محیط بانان را حل کنیم که رضایت اولیای دم بهترین راه حل در شرایط فعلی است.


1393/6/24 دوشنبه
توسعه مباحث زیست‌محیطی مبتنی بر علم روز باشد/ افزایش حقوق محیط بانان را دنبال می کنیم
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مباحث توسعه زیست‌محیطی نیازمند توانمندی و پویایی لازم است که باید در این حیطه تصمیماتی مبتنی بر علم روز گرفته شود.


1393/6/24 دوشنبه
ایستگاه ثابت‌ سنجش ذرات معلق در خراسان جنوبی با حضور معاون رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید
طی مراسمی با حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، استاندار خراسان جنوبی و دیگر مسئولین استانی ایستگاه ثابت‌سنجش و اندازه‌گیری ذرات معلق در بیرجند به بهره‌برداری رسید.


1393/6/24 دوشنبه
نشست سمن های محیط زیستی خراسان جنوبی با ابتکار/ تغییر رویکرد محیط زیست یکی از اتفاقات مهم دولت تدبیر و امید است
معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تغییر رویکرد محیط زیست یکی از اتفاقات مهم دولت تدبیر است، گفت: دولت باید در زمینه احیای شورای عالی محیط زیست گام‌ بردارد.


1393/6/24 دوشنبه
تجهیزات پیشرفته پیشگیری از آتش سوزی در جنگل های گلستان نصب می شود
استاندار گلستان گفت: نصب تجهیزات پیشرفته در جنگل های گلستان با هدف رصد این مجموعه زیستی برای پیشگیری از آتش سوزی در دستور کار این استانداری قرار دارد.


1393/6/24 دوشنبه
بررسی مباحث زیست محیطی خراسان جنوبی با حضور ابتکار / لزوم سرمایه‌گذاری برای حفظ ذخایر آب در خراسان جنوبی/ فعالیت اقتصادی باید متناسب با ظرفیت محدود طبیعت باشد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از مهم‌ترین زمینه‌هایی که باید در استان سرمایه‌گزاری شود حفظ ذخایر آب و تغذیه سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌هاست.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


دکتر زهرا جواهریان - مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیستمحیط زیست و اقتصاد مقاومتی
تحولات سریع فناوری و رشد فزاینده جمعیت و استفاده از منابع طبیعی در طی چند دهه گذشته موجب شد تا بشر در حل چالش‌ها و بحرانهای نوظهور، به رویکردها و ابزارهای مختلف روی آورد. پیدایش انگاره ( پارادایم) ‌های رشد، توسعه و یا توسعه پایدار در در این راستا قابل تبیین است.


بیشتر
آرشیو گزارش تصویری
بیشتر
.
سه شنبه 25 شهريور 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.