اخبار برگزیده
1394/4/13 شنبه
آئین شکرگزاری رسیدن آب به تالاب گاوخونی/ کشاورزان در رسیدن آب به تالاب از هیچ تلاشی دریغ نکردند
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه رسیدن آب به تالاب گاوخونی به معنای احیای این تالاب نیست و راه درازی در پیش داریم،گفت: کشاورزان، مردم منطقه شرق اصفهان در رسیدن آب به تالاب گاوخونی از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکردند.


1394/4/13 شنبه
آغاز به کار فاز دوم پروژه استقرار کشاورزی پایدار در دریاچه ارومیه
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از آغاز مرحله اجرایی فاز دوم پروژه همکاری در احیای دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار خبر داد.


1394/4/13 شنبه
رونمایی از نماد محیط زیستی فدراسیون قایقرانی
طی مراسمی با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان از نماد محیط زیستی فدراسیون قایقرانی رونمایی شد.


1394/4/13 شنبه
تاکید بر اعمال قوانین سختگیرانه برای تردد در پناهگاه حیات وحش میانکاله
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تاکید کرد: ضوابط و سخت گیری های اعمال شده در پناهگاه حیات وحش میانکاله به دلیل حساسیت های زیست محیطی این اکوسیستم است.


1394/4/13 شنبه
10 روش عملی برای مقابله با بحران آب
در حالی که بسیاری از کارشناسان وضعیت کمبود آب کشور را بحرانی نامیده‌اند، استاد آبیاری دانشگاه فردوسی مشهد ۱۰ روش عملی و کاربردی را برای خروج از این بحران ارائه داده و معتقد است با بکارگیری آنها وضعیت موجود بهبود می‌یابد.


1394/4/12 جمعه
تیرماه شیرین برای حیات وحش ایران/ بازگشت برخی گونه های حیات وحش به زیستگاه پس از سال های طولانی
پیش از این کمتر شنیده می‌شد، گونه‌هایی که خانه را ترک کرده‌اند، در زیستگاه شان مشاهده شده‌اند اما مدتی است که این اخبار هر از چند گاهی شنیده می‌شود و لبخند را روی لبان دوستداران محیط ‌زیست می‌آورد.


1394/4/11 پنجشنبه
اقدامات انجام شده در حاشیه دریاچه ارومیه امیدوار کننده است
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اقدامات انجام شده در حاشیه دریاچه ارومیه در اجرا و نظارت امیدوار کننده است.


1394/4/10 چهارشنبه
منافع چه شخص و گروهی در گرو اختلاف مجلس و محیط زیست است؟
نمایندگان علاقمند و نگران محیط زیست در مجلس از تلاش سازمان حفاظت محیط زیست آگاهی دارند و دوستان روزنامه جوان بهتر است به جبران سال ها غفلت و سکوت در برابر تخریب و بی توجهی به محیط زیست در دولتهای نهم و دهم که در اصل تضییع حقوق عامه مردم به ویژه فرزندان آینده این مرز و بوم بوده، بکوشند با انعکاس صحیح اخبار، پرونده خود در نزد مردم را اصلاح کنند.


1394/4/10 چهارشنبه
اجرای4 طرح ملی برای مقابله با نابودی درختان بلوط در زاگرس
رئیس جمهوری در سفر اخیر خود به استان ایلام قول داد که مشکلات درختان بلوط را حل کند که در این خصوص علاوه بر اینکه 12 استاندار استان‌های کشور و کارشناسان خبره منابع طبیعی در ایلام برای رسیدگی به این معضل گردهم آمدند.


1394/4/10 چهارشنبه
راه‌اندازی مدارس طبیعت/ تغییر 35 عنوان کتاب‌ درسی با محتوای محیط زیست
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، از آموزش محیط زیستی 8000 معلم در جریان طرح «معلمین مروج» توسط این سازمان خبر داد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
حمید قاسمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقیکاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز
آلودگی هوا یکی از مهم ترین بحران های محیطی کلانشهرهای ایران است که طی چهار دهه اخیر، باعث آسیب به سلامتی شهروندان شده، همچنین اثرات مخربی بر محیط زیست می گذارد و زندگی در این شهرها را پرهزینه و حتی خطرناک ساخته است.


سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


صدر الدین علیپور _مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
شنبه 13 تير 1394  

 
مجری : شرکت سیگما