اخبار
امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و منطقه آزاد چابهار/ شتابزدگی در توسعه خطری برای محیط زیست
دستگیری متخلف کشتار 254 قطعه پرنده زنبورخوار در منطقه حفاظت شده میشداغ (خوزستان)
محوریت برنامه های روز زمین پاک دراستان اصفهان
دستگیری شکارچی متخلف در شهرستان رودبار گیلان
حمایت ازمشاغل سبز در استان قم
  • 1394/1/30 يكشنبه حمایت ازمشاغل سبز در استان قم
    ادارات کل حفاظت محیط زیست، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای استان قم در راستای گسترش و حمایت از مشاغل سبز تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
بیشتر

 


اخبار برگزیده
1394/1/30 يكشنبه
امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و منطقه آزاد چابهار/ شتابزدگی در توسعه خطری برای محیط زیست
تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و منطقه آزاد چابهار پیش از ظهر امروز به امضای پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی این سازمان و حامدعلی مبارکی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار رسید.


1394/1/30 يكشنبه
تجمع معترضان به سگ کشی در پارک پردیسان / سازمان حفاظت محیط زیست در کنار معترضان به کشتار سگ ها
گروهی از حامیان حیوانات و دوستداران حیوانات از تهران، قزوین، کرج و ورامین در اعتراض به سگ کشی در شیراز در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست تجمع کردند.


1394/1/30 يكشنبه
افزایش نرخ جریمه‌های شکار پس از جلسه شورای عالی محیط زیست
مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از آنجا که قانون مربوط به صید و شکار مربوط به سال‌ها پیش است از رئیس‌جمهور خواسته‌ایم جلسه شورای عالی محیط‌زیست را تشکیل دهند تا بتوانیم قانون جدیدی را در این خصوص به تصویب برسانیم.


1394/1/30 يكشنبه
محیط زیست استان های ساحلی شمالی بررسی شد/ سند توسعه دریایی، سند مهم و راهبردی برای توسعه پایدار کشور
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تهیه و تدوین گزارش ملی محیط زیست دریایی و سپس تبدیل آن به سند توسعه دریایی منجر به تدوین سند بسیار مهم و راهبردی برای برنامه های توسعه پایدار کشور خواهد شد.


1394/1/30 يكشنبه
سرنخ هایی برای شناسایی عوامل سگ کشی در شیراز به دست آمده است/ محیط زیست همچنان پیگیر موضوع است
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: با کسب اطلاعاتی از برخی افراد مشکوک به دست داشتن در موضوع کشتار بی رحمانه سگ ها در شیراز ، سرنخ هایی برای شناسایی عوامل دخیل در این کار به دست آمده است.


1394/1/30 يكشنبه
سازمان حفاظت محیط زیست به سیستم پایش پارازیت مجهز می شود
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان به سیستم پایش و نظارت بر پارازیت ها مجهز می شود.


1394/1/29 شنبه
تشکیل جلسه شورای ملی ایمنی زیستی به ریاست معاون اول رییس جمهور
معاون اول رییس جمهور جهت گیری کلی دولت تدبیر و امید را حمایت از توسعه علوم و دانش های نوین عنوان کرد و گفت: ‌دولت از توسعه شاخه‌های مختلف علمی از جمله بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک مشروط بر دقت نظر و کنترل آثار منفی احتمالی آن حمایت می‌کند.


1394/1/29 شنبه
68 واحد صنعتی و خدماتی سبز اول اردیبهشت معرفی می شوند
در شانزدهمین همایش صنعت سبز و در آستانه روز زمین پاک، 68 واحد صنعتی و خدماتی سبز اول اردیبهشت معرفی می شوند.


1394/1/29 شنبه
در جریان سفر به گیلان؛ رییس جمهور : مصمم هستیم بهره‌برداری از جنگل‌ها متوقف ‌شود
رئیس جمهور مسئله محیط زیست را یکی از مسائل مهم کشور و استان گیلان دانست و تاکید کرد: در راستای حراست از جنگل ها، مصمم هستیم که برای مدتی بهره برداری از جنگل ها کاملا متوقف شود و احیا آنها به بخش خصوصی واگذار شود.


1394/1/29 شنبه
گواهینامه صنعت سبز قابلیت رقابت در بازار جهانی را دارد/ معرفی 68 صنعت سبز در روز زمین پاک
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه صنایع سبز در روز زمین پاک معرفی می شوند، گفت: امسال گواهی نامه های صنعت سبز با همکاری یونیدو انتخاب شدند.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


بیشتر
.
يكشنبه 30 فروردين 1394  
پربیننده ترین اخبار
بیشتر
مجری : شرکت سیگما