اینفو گرافی


 اخبار برگزیده
1394/5/7 چهارشنبه
تکذیب پرورش و ذبح شرعی حیوان حرام گوشت/ محیط زیست هیچ مجوزی برای پرورش روباه در اصفهان صادر نکرده است
معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با تکذیب خبر سایت تابناک مبنی بر پرورش و ذبح شرعی حیوان حرام گوشت با مجوز محیط زیست، تاکید کرد: هیچ مجوزی برای پرورش روباه در اصفهان صادر نشده و نخواهد شد.


1394/5/7 چهارشنبه
همزمان با سفر رییس سازمان حفاظت محیط زیست به مازندران ؛زنجیره انسانی حفاظت از جنگل کیاسر؛ 8 مرداد روز جنگل رمز حیات
هشتم مرداد همزمان با سفر معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری ورییس سازمان حفاظت محیط زیست به مازندران، روزی که به جنگل رمز حیات و شعار جهانی نگذاریم جنگل بمیرد که جهان خواهد مرد ،زنجیره انسانی حفاظت از جنگل در محمد آباد کیاسر شکل می گیرد.


1394/5/7 چهارشنبه
با حضور معصومه ابتکارپاسگاه محیط بانی تالاب بین اللملی چغاخور در بروجن افتتاح شد
با حضور معصومه ابتکارمعاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ،پاسگاه محیط بانی تالاب بین المللی چغاخور عصر سه شنبه در شهرستان بروجن افتتاح شد.


1394/5/7 چهارشنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتپارک جنگلی چغاسبز ایلام و مناطق تحت مدیریت استان ایلام پاکسازی می شود
مراسم پاکسازی پارک جنگلی چغاسبز شهر ایلام و مناطق تحت مدیریت استان باحضوراقشارمختلف، اصحاب رسانه ،منابع طبیعی، شهرداری و سازمان های مردم نهاد محیط زیستی برگزار می شود.


1394/5/7 چهارشنبه
نشست خبری ابتکار با رسانه های چهارمحال وبختیاری/ طرح انتقال آب سبزکوه به تالاب چغاخور متوقف شده است/ هر محیط بان 10هزار هکتار از مناطق حفاظت شده را پوشش می دهد
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از توقف اجرای طرح انتقال آب تونل سبزکوه به تالاب بین المللی چغاخور خبر داد.


1394/5/7 چهارشنبه
باحضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، برنامه ذخیره گاه زیست کره تنگ صیاد و سبزکوه درشهرکرد رونمایی شد/تأکید ابتکار بر حرکت به سمت اقتصاد سبز
معاون رییس جمهور و رییس حفاظت محیط زیست کشور گفت: باید به سمت اقتصاد سبز حرکت کنیم که لازمه آن حضور بخش خصوصی است


1394/5/6 سه شنبه
تشکیل جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری باحضور ابتکار/ پروژه های انتقال آب تنها با هدف تامین آب شرب انجام می شود/ بی‎توجهی به محیط زیست مهم‎ترین معضل کشور
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سیاستهای این سازمان بر موافقت با انجام پروژه های انتقال آبی که با هدف تامین آب شرب انجام می گیرد، قرار دارد.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتبزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگلهای زاگرس در لرستان
مدیر کل محیط زیست لرستان از تشکیل بزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگلهای زاگرس در لرستان همزمان با روز جهانی حفاظت از جنگلها خبر داد.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتبرگزاری مانور اطفاء حریق در مشهد / پارک جنگلی وکیل آباد پاکسازی می شود
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از اهم برنامه های گرامیداشت روز حفاظت از جنگل در این استان سخن گفت.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتگام اول در حفاظت جنگل، آموزش و فرهنگ سازی است
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به گرامیداشت 8 مرداد ماه روز حفاظت از جنگل گفت: گام اول در حفاظت از جنگل بیان لزوم وجود جنگل است.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


حمید قاسمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقیکاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز
آلودگی هوا یکی از مهم ترین بحران های محیطی کلانشهرهای ایران است که طی چهار دهه اخیر، باعث آسیب به سلامتی شهروندان شده، همچنین اثرات مخربی بر محیط زیست می گذارد و زندگی در این شهرها را پرهزینه و حتی خطرناک ساخته است.


سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


صدر الدین علیپور _مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
چهارشنبه 7 مرداد 1394  

 
مجری : شرکت سیگما