اخبار برگزیده
1393/9/29 شنبه
بازدید نمایندگان ویژه ابتکار از تاسیسات عسلویه/ از اقدامات ضد محیط زیستی جلوگیری می کنیم
معاون آموزش و پژوهش، معاون محیط زیست انسانی و مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، همچنین مدیران کل محیط ز یست استان بوشهر و هرمزگان به نمایندگی از رییس سازمان به همراه جمعی از مدیران استانی روز جمعه 28 آذر ماه از تاسیسات عسلویه بازدید کردند و پس از شنیدن سخنان گروههای مختلف مردم بر ضرورت مقابله با اقدامات یا صنایع ضد محیط زیست و سلامت مردم تاکید کردند.


1393/9/29 شنبه
در حاشیه امضای تفاهم نامه مشترک وزارت دفاع و محیط زیست؛سردار دهقان: رعایت ملاحظات زیست محیطی در نیروهای مسلح یک اصل است/ ابتکار: توجه به استاندارد ها و مقررات زیست محیطی در وزارت دفاع نهادینه می شود
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه محیط زیست در فعالیت های وزرات دفاع بیش از گذشته نهادینه می شود، گفت: رعایت ضوابط زیست محیطی در چارچوب فعالیت های وزارت دفاع استقرار پیدا می کند و فعالیت های دفاعی با ملاحظات زیست محیطی انجام می شود.


1393/9/29 شنبه
با حضور ابتکار در وزارت دفاع؛تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و سازمان حفاظت محیط زیست به امضاء رسید
تفاهم نامه همکاری وزارت دفاع و سازمان حفاظت محیط زیست به امضای سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رسید.


1393/9/29 شنبه
ابتکار در جمع نمایندگان تشکیلات دانشجوییدعوت ابتکار از دانشجویان برای تشکیل گروههای مدافع محیط زیست
امروز زمینه های قانونی برای شکل گیری تشکل های مردم نهاد و محیط زیستی هموار شده، ضمن اینکه سازمان حفاظت محیط زیست نیز از آنها حمایت خواهد کرد و دانشجویان می توانند در این نوع تشکل ها نقش موثری داشته باشند.


1393/9/29 شنبه
40 میلیون متر مکعب سوخت مورد نیاز نیروگاه ها از مازوت تامین می شود
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: میزان نیاز روزانه سوخت در نیروگاه ها 160 میلیون متر مکعب است که 40 میلیون متر مکعب آن از مازوت که سوختی آلاینده است تامین می شود.


1393/9/27 پنجشنبه
دولت کاهش آلودگی هوا رابطور جدی پیگیری می کند/برخی صنایع شبانه آلودگی ایجاد می‌کنند/ تخلیه شبانه پساب‌های صنعتی
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: دولت برنامه ها و سیاست های کاهش آلودگی هوا را پیگیری می کند و در جهت کاهش آلودگی هوا تلاش جدی دارد و تلاش می کنیم الگوی حمل و نقل را به سمت حمل و نقل عمومی ببریم .


1393/9/27 پنجشنبه
امضای تفاهمنامه همکاری جمعیت هلال احمر، فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و محیط زیست/ پیوند لباس سرخ و سفید هلال‌احمر با سبزی محیط‌زیست
تفاهم نامه همکاری سه جانبه فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر ، جمعیت هلال احمر ایران و سازمان حفاظت محیط زیست ایران به امضای دکتر معصومه ابتکار، دکتر محمد فرهادی و الحاج آمادو گوئیه سی رسید.


1393/9/27 پنجشنبه
ضرورت همگرایی کشورهای عضو اکو برای مقابله با چالش های محیط زیستی منطقه
دکتر معصومه ابتکار طی سخنانی در پنجمین اجلاس وزیران محیط زیست اکو که امروز در استانبول برگزار شد، گفت: با توجه به چالش خطیر تغییرات آب و هوایی و فعالیت های جهانی برای کاهش انتشار و انعطاف پذیری در برابر آن، ضروری است کشورهای منطقه نیز به رویکرد مشترک برای مقابله با تغییرات آب و هوایی دست یابند.


1393/9/26 چهارشنبه
ورود ابتکار به استانبول و صبحانه کاری با همتای ترک
دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که امروز در رأس هیأتی به منظور شرکت در پنجمین نشست وزیران محیط زیست اکو وارد استانبول شد، با همتای ترک خود، وزیر محیط زیست و شهرسازی ترکیه ملاقات کرد.


1393/9/26 چهارشنبه
آغاز بکار پنجمین اجلاس وزیران محیط زیست اکو در ترکیه با موضوع اقتصاد سبز و تغییرات آب هوا
نشست یکروزه وزیران و روسای عالیرتبه محیط زیست کشورهای عضو اکو به میزبانی دولت ترکیه آغاز بکار کرد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
يكشنبه 30 آذر 1393  Powered By Sigma ITID.