اخبار برگزیده
1393/8/4 يكشنبه
مجلس قدردان اقدامات مثبت دولت تدبیر و امید در عرصه محیط زیست باشد/ تغییر ذهنیت برخی مسئولان به محیط زیست ضروری است/ محیط زیست سالم یک حق اساسی بشری است
رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: اقدامات خوب سازمان حفاظت محیط زیست و تعصب، غیرت، برنامه ریزی و تلاش ریاست سازمان و همکارانش قابل تقدیر است و مجلس باید قدردان اقدامات مثبت دولت در عرصه محیط زیست باشد.


1393/8/4 يكشنبه
تشریح فعالیت های دفتر طرح ملی تغییرات آب و هوا /تهیه و تدوین لایحه اقتصاد کم کربن در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست/ ایران ششمین تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان
مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا ، تدوین سند سیاست های ملی کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کمک به توسعه پایدار کشور دانست و گفت: این سازمان مسئولانه پیگیر ارایه لایحه اقتصاد کربن و سپس تصویب آن در مراجع ذی صلاح ملی است .


1393/8/4 يكشنبه
تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پدافند غیرعامل کشور به امضاء رسید/ ایجاد سه قرارگاه پدافند زیستی، پرتوی و شیمیایی برای کمک به محیط زیست
همزمان با نخستین روز از هفته پدافند غیر عامل، تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان پدافند غیرعامل کشور به امضای دکتر معصومه ابتکار و سردار غلامرضا جلالی رسید.


1393/8/3 شنبه
در جمع محیط بانان حاضر در مرکز آموزش های دانشگاه محیط زیست ابتکار: محیط بانان به صورت پودمانی ادامه تحصیل خواهند داد
معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن حضور در مراسم صبحگاه و نثار دسته گل به یادمان محیطبانان شهید، در مرکز آموزش های دانشگاه محیط زیست با محیط بانان دیدار و گفتگو کرد.


1393/8/3 شنبه
ابتکار: استیفای حقوق محیط زیستی مردم مهمترین اولویت ماست/ موظف به اصلاح رویه های نادرست گذشته هستیم
معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری شرایط آغاز به کار دولت یازدهم، گفت: رئیس جمهور در شرایطی دولت را تحویل گرفت که بسیاری از ساز و کارهای قانونی خدشه دار شده بود و محیط زیست نیز از این قاعده مستثنی نبود و از این رو یکی از مهمترین اولویت های کاری سازمان حفاظت محیط زیست در دوره جدید، اقدام در جهت استیفای حقوق محیط زیستی مردم است.


1393/8/3 شنبه
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست دوم تا پنجم اسفندماه برگزار می شود
چهارهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار اقتصاد سبز اقتصاد مقاومتی با حضور سازمان‌ها، نهادها ، صنایع، شرکت ها و تشکل های مردمی محیط زیستی از دوم تا پنجم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.


1393/8/3 شنبه
آموزش مضرات ظروف یکبار مصرف در نمایشگاه عطر سیب/ هیات های مذهبی از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کنند
مدیر موسسه ورزشی زیست محیطی کوهستان سبز گفت: نمایندگان هیات مذهبی با مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و معرفی جایگزین در نمایشگاه عطر سیب آشنا شدند.


1393/8/2 جمعه
عیادت معصومه ابتکار از مصدوم واقعه اسید پاشی در اصفهان
دکتر معصومه ابتکار صبح جمعه از یکی از مصدومین واقعه اسید پاشی و خانواده وی در بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان عیادت کرد.


1393/8/2 جمعه
ارتقای جایگاه حاکمیتی سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه ششم/ رویکرد برنامه مشارکتی باشد
نهمین نشست تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مدیران کل و روسای کارگروه های نظام جامع برنامه ریزی، نمایندگان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و نمایندگان دانشگاه محیط زیست در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1393/8/1 پنجشنبه
هیئت وزیران تصویب کرد: اختصاص 484 میلیارد ریال برای مقابله با گرد و غبار ، خشکسالی وحفاظت از تالابها
با تصمیم هیئت وزیران مبلغ چهارصد وهشتاد وچهار میلیارد ریال برای مقابله با گرد و غبار و خشکسالی وحفاظت از تالابها و دریاچه های کشور به سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص یافت.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
يكشنبه 4 آبان 1393  Powered By Sigma ITID.