اینفو گرافی
اخبار برگزیده
1394/11/20 سه شنبه
ابتکار در دیدار با قضات آذربایجان شرقی :شرایط برای متخلفان زیست محیطی ناامن است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه شرایط برای متخلفان زیست محیطی نا امن است، گفت: قوه قضاییه با نگاه تخصصی تر به موضوع محیط زیست ورود می کند.


1394/11/20 سه شنبه
جلسه پایش دریاچه ارومیه در دانشگاه تبریز باحضور ابتکار ؛ دریاچه ارومیه نباید به نقطه غیر قابل بازگشت برسد
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه احیای دریاچه ارومیه از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است، گفت: نباید این دریاچه به نقطه غیر قابل بازگشت برسد.


1394/11/20 سه شنبه
گزارش کالبد گشایی ماده پلنگ تلف شده در پارک ملی تندوره/ نزاع برای شکار محتمل ترین علت مرگ پلنگ
مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس جمع بندی مجموع گزارشات علت مرگ حیوان شکستگی مهره های گردن بخصوص مهره های 3 و4 گردنی تشخیص داده شد است.


1394/11/20 سه شنبه
با حضور ابتکارپارک طبیعت و مجموعه حیات وحش تبریز افتتاح شد
با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، پارک طبیعت و مجموعه حیات وحش و مرکز نگهداری از حیوانات عون ابن علی در تبریز افتتاح شد.


1394/11/20 سه شنبه
روایتی غمبار از سرنوشت منابع آبی در ایران/ 24 بهمن «مادرکشی» در پردیسان اکران می شود
روایت غمبار از سرنوشت حیاتی‌ترین مایع روی زمین موضوع مستند «مادرکُشی» است. این فیلم روز شنبه 24 بهمن ماه ساعت 13 و 30 دقیقه در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان اکران می شود.


1394/11/20 سه شنبه
معاون رئیس جمهور وارد تبریز شدابتکار در سه شنبه بدون خودرو با اتوبوس در تبریز تردد می کند
معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دقایقی پیش جهت بررسی مسائل زیست محیطی وارد تبریز شد.


1394/11/20 سه شنبه
بی تفاوتی مخاطب با رگبار اخبار دردناک/ درحق محیط ‌زیست کوتاهی کرده‌ایم
رئیس دانشکده محیط زیست می‌گوید: رگبار اخبار دردناک و نقدهای احساسی نه تنها واکنش همدلانه به دنبال ندارد بلکه متصدیان را خسته و مخاطب عام را واکسینه و بی تفاوت می کند.


1394/11/19 دوشنبه
اکران سرنوشت غم انگیز پرندگان فریدونکنار ؛مدیران محیط زیست پای فیلم «آزادی» نشستند
جمعی از مدیران کل سازمان حفاظت محیط زیست عصر امروز در برج میلاد به تماشای «آزادی» تنها فیلم مستند محیط زیستی امسال جشنواره فیلم فجر نشستند. این فیلم به سرنوشت غم انگیز پرندگان مهاجر در فریدونکنار پرداخته است.


1394/11/19 دوشنبه
پروژه توانمندسازی ایمنی زیستی در ایران چیست؟
پروژه توانمندسازی ایمنی زیستی در ایران با توجه به عضویت و تصویب پروتکل جهانی ایمنی زیستی کارتاهنا در کشور، برای قانونمند کردن و ایمن سازی زیست فناوری (بیوتکنولوژی) با مسئولیت، مدیریت و هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست شکل گرفته است.


1394/11/19 دوشنبه
ابتکار در بازدید از محیط زیست شهر تهران:پایش ها در شهر تهران باید تعمیم و گسترش یابد/ تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاهیان، تشکل های مردم نهاد، هنرمندان و ورزشکاران در حوزه محیط زیست
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز جهت بررسی وضعیت محیط زیست کلان شهر تهران با حضور در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از بخش های مختلف آن بازدید کرد.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
علی تیموری - مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار وصیدقرق های اختصاصی ابزاری برای نجات حیات وحش ایران
بر اساس آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید، قرق اختصاصی به محدوده ای از جنگل و مرتع و آب و آب بندان و کوهستان و زمینهای بایر یا دایر اطلاق می شود که امتیاز شکار و صید در آن محدوده ، با رعایت حقوق اشخاص و مقررات مربوط به حفظ و تکثیر و بهره برداری از حیوانات قابل شکار و صید پس از موافقت مقامات صلاحیت دار وزارت جهاد کشاورزی،از طرف سازمان حفاظت محیط زیست برای مدت معین به اشخاص حقوقی یا حقیقی واگذار می شود.


حمید ظهرابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان راهکارهای اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار و ذرات معلق در استان اصفهان
گرد و غبار یکی از پدیده های جوی است که آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوبی بر زندگی موجودات و بویژه انسان ها بر جای می گذارد و تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را به دنبال دارد.


داوود میرشکار - مدیرکل دفتر زیست بوم های دریاییپیامدهای سوء فعالیت های انسانی بر تنوع زیستی ساحلی و دریایی
مناطق ساحلی– دریایی، از پرتولیدترین و پویاترین منابع اکولوژیکی محسوب شده و بسترساز فعالیت های عظیم اقتصادی- اجتماعی در جهان هستند. این مناطق نواحی پویایی از عملکرد متقابل زمین، آب و اتمسفر هستند که در عین حال تحت تاثیر تغییرات دائم طبیعی و فعالیت های انسان قرار دارند.


حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
سه شنبه 20 بهمن 1394  

 
مجری : شرکت سیگما