اخبار برگزیده
1393/11/7 سه شنبه
دیدار نایب رییس مجلس جمهوری فدرال آلمان با معصومه ابتکار / تاکید برگسترش همکاری برای احیای تالاب ها
نایب رییس مجلس جمهوری فدرال آلمان و هیات همراه با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص مسائل مربوط به محیط زیست گفت‌وگو کرد.


1393/11/7 سه شنبه
دیدار معاون اول نخست وزیر و وزیرخارجه کرواسی با معصومه ابتکار/ تاکید بر همکاری مشترک در زمینه تغییرات آب و هوا
معاون اول نخست وزیر و وزیرخارجه کرواسی وهیات همراه با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص مسائل مربوط به محیط زیست گفت‌وگو کرد.


1393/11/7 سه شنبه
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست مازندران: ۱۲و نیم هزار هکتار از اراضی میانکاله را از زمین‌خواران پس گرفتیم
مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: مهم ترین گامی که در این یک سال و نیم برداشته است تهیه نقشه راه 5ساله برای محیط زیست مازندران است.


1393/11/7 سه شنبه
تشدید نظارت دقیق بر ورود و خروج پرندگان شکاری / تمهیدات حفاظتی در استانهای جنوبی و مرکزی افزایش می یابد
سازمان حفاظت محیط زیست با ابلاغ بخشنامه ای به ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها نظارت دقیق بر ورود و خروج پرندگان شکاری ، اعمال مقررات کنوانسیون سایتیس و افزایش تمهیدات حفاظتی در استانهای جنوبی و مرکزی به کلیه استانها را خواستار شد.


1393/11/7 سه شنبه
از برند سبز حمایت می کنیم/ درج میزان تولید گازهای گلخانه ای و مصرف آب مجازی بر روی محصولات از اصول مهم برندسازی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری نهادینه کردن صنعت سبز توسط سازمان حفاظت محیط زیست در دولت اصلاحات، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی خود را برای حمایت و ترویج برند سبز در ایران با اجرای شرایط و ضوابط خاص اعلام می کند.


1393/11/7 سه شنبه
مراسم روز جهانی تالابها در تالاب هامون برگزار می شود/ سازمان های مردم نهاد محوریت برنامه هستند
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست شعار امسال روز جهانی تالاب ها تالابها برای آینده ما، همراه شوید اعلام کرد و گفت: مراسم روز جهانی تالابها امسال در کنار تالاب های بین المللی هامون با محوریت سازمان های مردم نهاد برگزار می شود.


1393/11/7 سه شنبه
شکار بی رویه پرندگان مهاجر در مستند «زمستان فصل آخر»/ امروز از شبکه یک سیما
مدیرگروه مستند شبکه یک سیما با بیان اینکه شکار بی رویه پرندگان مهاجر در مناطق شمالی کشور موضوع مستند زمستان فصل آخر است، اعلام کرد: این مستند در 2 قسمت امروز سه شنبه 7 بهمن ماه ساعت 17 و روز چهارشنبه 8 بهمن ساعت 20 از شبکه اول سیما پخش می شود .


1393/11/6 دوشنبه
مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست کرمانشاه معرفی شد
با حضور معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست ،غلامحسسن کاظمیˈ به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست کرمانشاه معرفی شد.


1393/11/6 دوشنبه
ورود سالانه 70 هزار ماده شیمیایی جدید به محیط جهان/نقش فرهنگ سازی و آموزش در کاهش بیماری ها
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سالانه 70 هزار ماده شیمیایی جدید به محیط جهان اضافه می شود در حالیکه تزریق بسیاری از این مواد به محیط پیرامون بدون سنجش ریسک سرطان و سلامت آن ها صورت می پذیرد.


1393/11/6 دوشنبه
به هیچ شخص خارجی مجوز شکار در ایران نمی دهیم/ شکار پرندگان شکاری ارزش افزوده بالایی دارد
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور گفت:سازمان محیط زیست هرگز به هیچ فردی چه در داخل کشور و یا خارج از کشور مجوز شکار پرندگان شکاری را نداده است.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل هوا،‌ زمین،‌ آب و صدا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


بیشتر
.
سه شنبه 7 بهمن 1393  Powered By Sigma ITID.