اینفو گرافی
اخبار برگزیده
1394/6/11 چهارشنبه
«مدیریت سبز»؛ راهبردی برای مصرف بهینه و همراهی با محیط زیست؛ جدال انسان با طبیعت
«تغییر آب و هوا» یکی از بحران هایی است که آثار مخرّب و پیامدهای ناگوار فراوانی برای جهان و جهانیان در پی داشته است و هر روز نیز بر ابعاد مخرّب آن افزوده می شود.


1394/6/11 چهارشنبه
۷۰ درصد توسعه آینده کشور در سواحل است
معاون دریایی سازمان حفاطت محیط زیست با بیان اینکه ۷۰ درصد توسعه آینده کشور در سواحل است، گفت: در برنامه های توسعه کشور حفاظت از دریاهای کشور باید در اولویت باشد.


1394/6/10 سه شنبه
عزم جدی دولت برای بهبود کیفیت هوا در کشور/ تاکید ابتکار بر اهمیت تکمیل مطالعات در مورد رابطه آلودگی هوا و بیماری ها
جلسه کارگروه ملی مقابله با آلودگی هوا با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه عصر سه شنبه در محل سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شد.


1394/6/10 سه شنبه
ابتکار: رویکرد ویژه دولت به مبحث محیط زیستاختصاص 3 هزار امتیاز برای بهبود وضع معیشتی محیط بانان/در رابطه با آلودگی هوا برخورد سیاسی شد
در این دولت توجه ویژه‌ای به محیط زیست داشته اما به درستی که مسائل محیط زیست نیازمند یاری تمام قوا و همراهی و همزبانی دولت و مردم است تا به کمک محیط زیست بشتابند زیرا محیط زیست زبان مشترک برای تمام مردم است و این مهم بسیار ملموس و با همدلی در حفظ طبیعت و توجه به حس همگرایی،حفظ محیط زیست در تمام ارکان جامعه شکل می‌گیرد.


1394/6/10 سه شنبه
تدوین پیش نویس سند راهبردی تغییر اقلیم کشور در مراحل نهایی
مدیر پروژه تغییرات آب وهوا سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیش نویس سند راهبردی تغییر اقلیم در کشور تا آخر شهریور نهایی شد.


1394/6/10 سه شنبه
کشاورزی محصولات دستکاری شده ژنتیکی، از ادعا تا واقعیت
یکی از ادعاهای همیشگی مدافعان محصولات دستکاری شده ژنتیکی در جهان و نیز در کشور این بوده که فناوری مورد بحث در جهت توسعه و ترویج در جوامع فقیر قدم برداشته و هدف آن رفع و کاهش گرسنگی مردم و بهبود وضعیت معیشت کشاورزان است.


1394/6/10 سه شنبه
ابلاغ ضوابط و مقررات آلودگی صوتی و پرتوهای غیر یون زا
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، از تصویب دستورالعمل مربوط به آلودگی صوتی و پرتوهای غیر یون زا خبر داد و گفت: ضوابط و مقررات آن بزودی ابلاغ می شود.


1394/6/10 سه شنبه
برنامه مدیریتی پنج تالاب کشور تهیه شد
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب­ های ایران گفت: تاکنون برنامه مدیریتی پنج تالاب کشور تهیه شده و هفت تالاب نیز در دست تدوین است.


1394/6/9 دوشنبه
آغاز به کار هشت هزار واحد تولیدی با رعایت اصول محیط زیستی طی دو سال گذشته درکشور
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طی دو سال گذشته هشت هزار واحد تولیدی، صنعتی با رعایت اصول حفاظتی محیط زیست در کشور فعالیت خود را آغاز کردند.


1394/6/9 دوشنبه
تاکید ابتکار بر توانمندسازی فعالین عرصه صنعتی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل تعداد بسیار زیاد واحدهای صنعتی و همچنین فعالیت شهرک های صنعتی در شهرستان ملارد رویکرد توانمندسازی فعالین عرصه صنعتی باید به یکی از اولویت شهرستان تبدیل شود.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


حمید قاسمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقیکاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز
آلودگی هوا یکی از مهم ترین بحران های محیطی کلانشهرهای ایران است که طی چهار دهه اخیر، باعث آسیب به سلامتی شهروندان شده، همچنین اثرات مخربی بر محیط زیست می گذارد و زندگی در این شهرها را پرهزینه و حتی خطرناک ساخته است.


سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


صدر الدین علیپور _مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
پنجشنبه 12 شهريور 1394  

 
مجری : شرکت سیگما