اخبار برگزیده
1394/3/12 سه شنبه
هشدار کارشناسان درباره احتمال بیماری زا بودن محصولات دستورزی شده ژنتیکی
نشست هم اندیشی در مورد تعیین شاخص های ارزیابی مخاطرات احتمالی محصولات دست کاری شده ژنتیکی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1394/3/12 سه شنبه
پروژه آشوراده به علت مشکلات حقوقی فعلا متوقف است
یک مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پروژه آشوراده به علت داشتن مشکلات حقوقی فعلا متوقف است و تاکنون نیز هیچ گونه اقدامی در مورد صورت نگرفته است.


1394/3/12 سه شنبه
اعلام حمایت رسانه ملی از محیط ‌زیست/ هفته محیط زیست قابلیت تبدیل شدن به یک آیین و جنبش اجتماعی را دارد
جلسات کار گروه مشترک رسانه ملی و سازمان حفاظت محیط‌زیست در آستانه هفته محیط زیست ، از سر گرفته شد .


1394/3/12 سه شنبه
هفته ای برای محیط زیست / هفت میلیارد رویا، یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم
همه ساله در روز 5 ژوئن در سراسر جهان روز جهانی محیط زیست گرامی داشته می شود و در کشور ما نیز به همین مناسبت هفته محیط زیست برگزار می شود که شعار هفته محیط زیست امسال هفت میلیارد رویا، یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم است.


1394/3/11 دوشنبه
تقدیر سازمان حفاظت محیط زیست از اندرسون خزنده شناس برجسته آمریکایی
استیون اندرسن خزنده شناس برجسته آمریکایی در حاشیه گردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست استانها به پاس تلاش های علمی پژوهشی خود در زمینه گونه های خزنده ایران مورد تقدیرریاست سازمان حفاظت محیط زیست کشور قرار گرفت.


1394/3/10 يكشنبه
اعلام اسامی برگزیدگان جایزه ملی محیط زیست همزمان با هفته محیط زیست
مراسم اعطای دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست به برگزیدگان همزمان با هفته محیط زیست برگزار می شود.


1394/3/9 شنبه
جلسه هیأت امنای دانشگاه محیط زیست با حضور ابتکار/ تصویب برنامه راهبردی توسعه دانشگاه
در نشست هیات امنای دانشگاه محیط زیست که به ریاست معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شد،‌ برنامه راهبردی توسعه دانشگاه به تصویب رسید.


1394/3/9 شنبه
سامانه 1540 راهی ساده و فراگیر برای اعلام مخاطرات زیست محیطی
از طریق سامانه 1540، هر هموطن ایرانی از هر نقطه از کشور و در هر زمان از شبانه روز می تواند مخاطرات زیست محیطی را به اطلاع سازمان حفاظت محیط زیست برساند.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


بیشتر
.
چهارشنبه 13 خرداد 1394  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر
مجری : شرکت سیگما