اینفو گرافی


 اخبار برگزیده
1394/5/6 سه شنبه
تشکیل جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری باحضور ابتکار/ پروژه های انتقال آب تنها با هدف تامین آب شرب انجام می شود/ بی‎توجهی به محیط زیست مهم‎ترین معضل کشور
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سیاستهای این سازمان بر موافقت با انجام پروژه های انتقال آبی که با هدف تامین آب شرب انجام می گیرد، قرار دارد.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتبزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگلهای زاگرس در لرستان
مدیر کل محیط زیست لرستان از تشکیل بزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگلهای زاگرس در لرستان همزمان با روز جهانی حفاظت از جنگلها خبر داد.


1394/5/6 سه شنبه
آتش سوزی در جنگلهای ارسباران مهار شد
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت:با حضور به موقع همکاران حفاظت محیط زیست و نیروهای انتظامی و امدادی آتش سوزی در جنگلهای ارسباران مهار شد.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتبرگزاری مانور اطفاء حریق در مشهد / پارک جنگلی وکیل آباد پاکسازی می شود
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از اهم برنامه های گرامیداشت روز حفاظت از جنگل در این استان سخن گفت.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد، روز جنگل رمز حیاتگام اول در حفاظت جنگل، آموزش و فرهنگ سازی است
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به گرامیداشت 8 مرداد ماه روز حفاظت از جنگل گفت: گام اول در حفاظت از جنگل بیان لزوم وجود جنگل است.


1394/5/6 سه شنبه
8 مرداد ، روزجنگل رمز حیات نقش جنگل در تامین سلامت جوامع انسانی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: جنگل ها نقش موثر و بی بدیل در تامین سلامت جوامع انسانی و بقاء گونه های گیاهی و جانوری دارند و حفاظت از این مواهب الهی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.


1394/5/6 سه شنبه
دیدار ابتکار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال وبختیاری /ثبت ذخیرگاه «تنگ صیاد» توسعه اقتصادی استان را رقم می‌زند /3 تا 5 برابر مراتع کشور دام وجود دارد
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ثبت ذخیرگاه زیست‌کره تنگ صیاد در چهارمحال وبختیاری یک اتفاق بسیار مهم و یک ظرفیت بین المللی در کشور است.


1394/5/6 سه شنبه
به منظور بررسی مشکلات زیست محیطی استان چهارمحال و بختیاری؛رئیس سازمان حفاظت محیط زیست وارد شهرکرد شد
معصومه ابتکارمعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دقایقی پیش وارد استان چهار محال و بختیاری شد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار، مدیرکل حفاظت محیط زیست و برخی مسئولان استان قرار گرفت.


1394/5/6 سه شنبه
محیط زیست در پساتحریم به روایت ابتکار
رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست از آمادگی این سازمان برای همکاری‌های بین‌المللی در دوره پساتحریم خبر داد.


1394/5/6 سه شنبه
ابتکار در نشست مشترک با سازمان نظام مهندسی کشاورزی؛تغییر رویکرد کافی نیست باید انقلابی در کشاورزی رخ دهد/ یارانه باید به کشاورزان اختصاص یابد نه به کود و سم
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت فعالیت‌های پررنگ سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در زمینه همکاری با سازمان‌های مردم نهاد تاکید کرد.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


حمید قاسمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقیکاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز
آلودگی هوا یکی از مهم ترین بحران های محیطی کلانشهرهای ایران است که طی چهار دهه اخیر، باعث آسیب به سلامتی شهروندان شده، همچنین اثرات مخربی بر محیط زیست می گذارد و زندگی در این شهرها را پرهزینه و حتی خطرناک ساخته است.


سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


صدر الدین علیپور _مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
چهارشنبه 7 مرداد 1394  

 
مجری : شرکت سیگما