اخبار
 شرکت نفتی فعال در هورالعظیم به دادگاه معرفی می شود
  • 1394/2/14 دوشنبه شرکت نفتی فعال در هورالعظیم به دادگاه معرفی می شود
    مقتدایی استاندار خوزستان در سومین جلسه ستاد استانی مقابله با ریزگردها که در استانداری خوزستان تشکیل شد، از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان خواست تا شرکت توسعه نفت و مسئوول هماهنگی پروژه های نفتی را به دلیل پایبند نبودن به تعهدات در تالاب هورالعظیم به دادگستری معرفی کند.
آغاز به کار 60 مدرسه زیست محیطی از مهر ماه در کشور
برنامه مدیریت راهبردی کاهش تعارضات گرگ و انسان تدوین می شود
  • 1394/2/14 دوشنبه برنامه مدیریت راهبردی کاهش تعارضات گرگ و انسان تدوین می شود
    مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین برنامه مدیریت راهبردی کاهش تعارضات گرگ و انسان خبر داد و گفت: این برنامه با هدف تضمین مدیریت پایدار و کاهش تعارضات گرگ و انسان و ایجاد مکانیسم های پایدار هم زیستی ایمن گرگ و جوامع محلی در سراسر کشور ایران تهیه می شود.
توسعه ی فرهنگ زیست محیطی در مدارس در اولین روز هفته فرهنگی دلیجان اراک
رهانشدن گرگ پلاک دار در استان  اردبیل
  • 1394/2/14 دوشنبه رهانشدن گرگ پلاک دار در استان اردبیل
    مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: هیچگونه رهاسازی گونه گرگ آن هم پلاک دار توسط این اداره کل و یا سازمان حفاظت محیط زیست جهت حفاظت این گونه و جلوگیری از انقراض نسل آن صورت نگرفته است.
بیشتر

 


اخبار برگزیده
1394/2/14 دوشنبه
برنامه مدیریت راهبردی کاهش تعارضات گرگ و انسان تدوین می شود
مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین برنامه مدیریت راهبردی کاهش تعارضات گرگ و انسان خبر داد و گفت: این برنامه با هدف تضمین مدیریت پایدار و کاهش تعارضات گرگ و انسان و ایجاد مکانیسم های پایدار هم زیستی ایمن گرگ و جوامع محلی در سراسر کشور ایران تهیه می شود.


1394/2/14 دوشنبه
قهرمانان ورزشی سفیران محیط زیست می شوند
مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در قالب امضای تفاهم نامه ای میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان، قهرمانان ورزشی سفیران محیط زیست می شوند.


1394/2/14 دوشنبه
همکاری برای احیای تالاب هورالعظیم با وزارت نفت ادامه دارد
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سال گذشته سازمان محیط زیست و وزارت نفت در زمینه احیای تالاب هورالعظیم همکاری های خوبی داشتند و همچنان نیز ادامه دارد.


1394/2/13 يكشنبه
۵۰ درصد مرگ پلنگ ها تقصیر انسان‌ها است
مدیر دفتر صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش ۷۵ میلیونی ضرر و زیان کشتن پلنگ‌ها و نصب تابلوهای هشدار دهنده در مناطق حادثه‌خیز خبر داد و گفت: در ۱۰ سال گذشته ۵۰ درصد مرگ و میر پلنگ‌ها به دلیل عوامل انسانی بود.


1394/2/10 پنجشنبه
ابتکار در مراسم بهره برداری از پهپادهای حفاظتی در پارک ملی بمو :دولت به اجرای قوانین سخت گیرانه در حوزه محیط زیست پایبند است
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در حوزه محیط زیست، دولت تدبیر و امید به اجرای قوانین و مقررات سختگیرانه پایبند است و به هیچ وجه در اجرای قانون کوتاهی و مماشات نمی کند.


1394/2/10 پنجشنبه
مخالف احداث سد تنگ سرخ شیراز هستیم/ لغو آیین نامه معادن برای محیط زیست مشکل ساز شد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:این سازمان هیچ مجوزی برای احداث سد تنگ سرخ صادر نکرده و ما همه اقدامات قضایی و حقوقی را برای توقف عملیات ساخت این سد به کار گرفته ایم .


1394/2/9 چهارشنبه
پیشگیری، کلید طلایی حفاظت از محیط زیست/ برخی قوانین حوزه محیط زیست ضمانت اجرایی قوی ندارند
معاون حقوقی رئیس ‌جمهور گفت: پیشگیری، کلید طلایی حفاظت از محیط زیست در حوزه مسئولیت داخلی و بین‌المللی است زیرا تخریب محیط زیست و نابودی گونه های جانوری و گیاهی در بسیاری موارد قابل جبران نیست.


1394/2/9 چهارشنبه
همایش حقوق محیط زیست ایران با مشارکت سه قوه برگزار می شود/ قوانین قاطع و ضمانت اجرا ضرورت حقوقی محیط زیست
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر تلاش های صورت گرفته از سوی سازمان متبوعش برای بهبود شرایط حقوقی حوزه محیط زیست، گفت: سومین همایش محیط زیست ایران با مشارکت سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه برگزار خواهد شد.


1394/2/8 سه شنبه
پارک طبیعت پردیسان دراختیار مردم است /پردیسان تحت هیچ شرایطی تغییر کاربری پیدا نمی کند
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه پارک طبیعت پردیسان زنده است و در اختیار مردم است ، اظهار داشت: این پارک طبیعت تحت هیچ شرایطی تغییر کاربری پیدا نمی کند وهرگونه ابهامی در این حوزه ناشی از ناآگاهی افراد است که در این حوزه صحبت می کنند .


1394/2/8 سه شنبه
تشریح اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از پلنگ ایرانی
مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات این سازمان برای حفاظت از پلنگ ایرانی را تشریح کرد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
دوشنبه 14 ارديبهشت 1394  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر
مجری : شرکت سیگما