اخبار
 کشف 124 قطعه لاک پشت در ایام نوروز درشیراز
  • 1394/1/10 دوشنبه کشف 124 قطعه لاک پشت در ایام نوروز درشیراز
    مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس از کشف تعداد 124 قطعه لاک پشت ، 6 حلقه مار ،9 قطعه بلبل خرما،16 قطعه سهره،4 قطعه طرقه ،3 قطعه مرغ مینا و 3 عدد سنجاب در شیراز خبر داد.
حفظ محیط برای  مسافران وگردشگران در روز انس با طبیعت دراستان ایلام
توصیه‌های مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان  درخصوص سیزدهم فروردین ماه روز انس باطبیعت(1394)
برگزاری ایین روز جهانی ساعت زمین در ارومیه
تصویب استقرار سیستم مدیریت سبز در ضوابط اجرایی بودجه 94/ ابتکار:  کارنامه مدیریت سبز دستگاههای دولتی ارایه می شود
بیشتر

 

اخبار برگزیده
1394/1/10 دوشنبه
تصویب استقرار سیستم مدیریت سبز در ضوابط اجرایی بودجه 94/ ابتکار: کارنامه مدیریت سبز دستگاههای دولتی ارایه می شود
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تصویب استقرار سیستم مدیریت سبز در ضوابط اجرایی بودجه 94 در جلسه روز یکشنبه هیات وزیران گفت: گزارش عملکرد دولت در این بخش به تفکیک دستگاهها توسط سازمان حفاظت محیط زیست تهیه و کارنامه اختصاصی هر دستگاه در پایان سال 94 به وزیر یا رییس سازمان مربوطه تحویل خواهد شد.


1394/1/10 دوشنبه
قدردانی سازمان حفاظت محیط زیست از پخش مستند ایرانگرد از شبکه یک
مدیرکل آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به مدیر شبکه یک سیما ، از تولید و پخش مستند ایرانگرد به عنوان یکی از اثرگذارترین مجموعه‌های مستند محیط زیستی و جذاب در نوروز 1394 از آن شبکه، قدردانی کرد.


1394/1/9 يكشنبه
گشت ساحلی رییس جمهور در جنگل های حرا
رییس جمهور در جریان سفر به جزیره قشم ، گشتی در جنگل های حرای جزیره داشت.


1394/1/9 يكشنبه
رییس جمهور در جزیره قشم:تاکید بر جلوگیری از ساخت و ساز غیر قانونی در ساحل دریا/ هر طرح آسیب رسان به جنگل حرا غیرقابل قبول است
رییس جمهور جنگل حرا را شناسنامه و هویت جزیره قشم توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت حفظ و صیانت از آن تاکید کرد: اجرای هر طرحی که بخواهد به این جنگل صدمه بزند از نظر ما مردود و غیرقابل قبول است. جنگل حرا یک سرمایه و ثروت ملی است و با همه توان باید از ان صیانت شود.


1394/1/9 يكشنبه
آسیب هایی که محیط زیست در بهار طبیعت می بیند
محیط زیست در تعطیلات نوروزی و تابستان بیش از هر زمان دیگری در معرض آسیب قرار دارد موضوعی که اگر ادامه یابد به معنی نابودی حیات است از این رو خودداری از آلودگی محیط یک ضرورت محسوب می شود.


1394/1/9 يكشنبه
آرامش یک ساعته زمین/ خاموشی در 12 شهر ایران
همزمان با اجرای طرح جهانی ساعت زمین، میادین و بناهای فرهنگی و تاریخی 12 شهر کشورمان به مدت یک ساعت خاموش شدند.


1394/1/7 جمعه
آخرین تغییرات آبی دریاچه ارومیه
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی آخرین تغییرات دریاچه ارومیه وضعیت آبی این دریاچه را تشریح کرد.


1394/1/5 چهارشنبه
ابتکار در مشهد:دولت در کنار مردم بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت :در طول سالهای گذشته کشور با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شده و قطعا امسال دولت در کنار مردم می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند.


1394/1/3 دوشنبه
بازدید رییس سازمان حفاظت محیط زیست از نخستین پارک حیات وحش خصوصی کشور در نیشابور و دیدار با محیط بانان منطقه
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دومین روز از سال نو با حضور در روستای زیبای دیزباد بالا ، از نخستین پارک حیات وحش و موزه تاریخ طبیعی خصوصی کشور بازدید کرد و سپس در نشستی صمیمانه با محیط بانان پناهگاه حیات وحش حیدری نیشابور به گفتگو نشست.


1394/1/3 دوشنبه
پیام تسلیت ابتکار به رهبر معظم انقلاب
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی درگذشت خواهر گرامی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


بیشتر
.
دوشنبه 10 فروردين 1394  

مجری : شرکت سیگما