اخبار برگزیده
1393/4/31 سه شنبه
دستیابی به توسعه پایدار در سایه تحقق نگاه سیستمی و حذف بخشی نگری
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه توسعه پایدار تنها در سایه تحقق نگاه سیستمی و حذف بخشی نگری در مدیریت، آگاهی بخشی عمومی، اطلاع رسانی درست و آموزش محقق می شود ، گفت: تمام تلاش ها باید در جهت تحقق این امر معطوف شود.


1393/4/31 سه شنبه
دوره آموزشی مدیریت راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست برگزارشد/تأکید ابتکار بر احیاء مجددجلسات ماهانه شورای مدیران
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : ضرورت انسجام و هماهنگی بیشتر در سطوح مختلف مدیران سازمانی با توجه به شرایط فعلی محیط زیست ایجاب می کند که احیای مجدد شورای مدیران ستادی سازمان با جلسات منظم ماهانه به همراه دوره های آموزشی برای مدیران در دستور کار قرار گیرد.


1393/4/31 سه شنبه
ترفند جدید برخی صنایع آلوده‌کننده هوا / آلاینده‌ها شب‌کار شده‌اند
برخی کارخانه‌های آلوده‌کننده هوا که نامشان نیز در فهرست صنایع آلاینده ثبت شده است، مدتی است برای دورزدن قانون به فعالیت شبانه، کار در روزهای تعطیل و ساعت غیراداری رو آورده‌اند.


1393/4/30 دوشنبه
رشد 30 درصدی آنالایزرهای pm2.5 در ایستگاه پایش کیفی هوا
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام خبر تخصیص 50 آنالایزرهای pm2.5 به 25 استان کشور، گفت: پیش از این در حدود 54 درصد 170 ایستگاه پایش کیفی هوا در کل کشور مجهز به این سیستم بودند که با تجهیز فعلی ایستگاه های پایش کیفی هوا این میزان با رشدی 30 درصدی به 84 درصد رسیده است.


1393/4/30 دوشنبه
برنامه ششم توسعه فرصتی مغتنم برای اجرای سیاستهای کلان محیط زیستی کشور
رئیس کمیته خاص محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام تهیه سیاست های برنامه ششم توسعه کشور را که در آستانه تدوین قرار دارد، فرصت مغتنمی برای حضور کمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام و ارائه پیشنهادات و سیاست های مورد نظر این کمیته برای گنجاندن در برنامه ششم توسعه دانست.


1393/4/30 دوشنبه
ساخت سد داریان بدون مطالعات زیست محیطی آغاز شده است/ ارسال نامه به وزیر نیرو برای توقف عملیات چشمه بل
مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: علی رغم توافقات صورت گرفته مبنی بر ارسال مطالعات زیست محیطی سد داریان به این اداره کل، این کار صورت نگرفت و کار ساخت سد داریان بدون نظر این اداره کل آغاز شد.


1393/4/29 يكشنبه
بهره‌برداری از معادن اطراف تهران در افزایش ریزگردهای این کلانشهر مؤثر است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بدون شک بهره‌برداری از معادن اطراف تهران تأثیر قابل توجهی در افزایش ریزگردهای این کلانشهر دارد گفت: ساماندهی و ابطال مجوز بهره‌برداری از برخی معادن در دستور کار محیط زیست استان تهران است.


1393/4/27 جمعه
معصومه ابتکار از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید کرد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نمایشگاه بین المللی قرآن بازدید کرد.


1393/4/27 جمعه
لایحه هوای پاک در هیات دولت بررسی شد/ تصویب برخی موارد لایحه
هیات وزیران چهارشنبه گزارش کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت درباره لایحه هوای پاک (لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا) را بررسی و موادی از آن را تصویب کرد.


1393/4/27 جمعه
یوزپلنگ ایرانی نماد مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا شد
یوزپلنگ ایرانی به عنوان نماد چهاردهمین دوره رقابتهای هندبال قهرمانی جوانان آسیا در تبریز شد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
.
سه شنبه 31 تير 1393  


Powered By Sigma ITID.