اینفو گرافی
اخبار برگزیده
1394/11/24 شنبه
واحدهای صنعتی و خدماتی سبز 26 بهمن معرفی می شوند
مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز روز دوشنبه 26 بهمن ماه خبر داد .


1394/11/24 شنبه
گفتگوهای پردیسان به خوان هشتم رسید/ هادی خانیکی فردا از هنر هشتم و محیط زیست می گوید
هشتمین نشست علمی آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع « ارتباطات و محیط زیست؛ زمینه ها، ضرورت ها و چشم اندازها »از ساعت 10:30 الی 12:30 روز یکشنبه 25 بهمن ماه در سالن سرو پارک پردیسان برگزار می شود.


1394/11/22 پنجشنبه
کاهش 20 درصدی آلودگی هوا با یکپارچه سازی قریب الوقوع معاینه فنی
معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست گفت: درخصوص موضوع آلودگی هوا طی چند روز آینده با هماهنگی به عمل آمده با وزارت کشور، پلیس راهور و شهرداری تهران یکپارچه سازی معاینه فنی خودروها عملیاتی خواهد شد.


1394/11/22 پنجشنبه
کاشت مرجان درسواحل جزیره هنگام آغازشد
طرح پایلوت کاشت مرجان در سواحل جزیره هنگام با هدف ایجاد و گسترش زیستگاه مرجان ها و افزایش رونق گردشگری و اکوتوریسم در سواحل این جزیره روز چهاشنبه با حضور معاون زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست آغاز شد.


1394/11/22 پنجشنبه
روایتی غمبار از سرنوشت منابع آبی در ایران/ 24 بهمن «مادرکشی» در پردیسان اکران می شود
روایت غمبار از سرنوشت حیاتی‌ترین مایع روی زمین موضوع مستند «مادرکُشی» است. این فیلم روز شنبه 24 بهمن ماه ساعت 13 و 30 دقیقه در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان اکران می شود.


1394/11/21 چهارشنبه
آغاز احداث نخستین پاسگاه محیط بانی خیرساز کشور در لرستان
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از آغاز عملیات اجرایی نخستین پاسگاه محیط بانی خیرساز کشور در بخش چگنی این استان خبر داد.


1394/11/21 چهارشنبه
تحلیل تولید گازهای گلخانه ای وسایل نقلیه/ چرا اندازه گیری های آزمایشگاهی و جاده ای متفاوت هستند؟
اندازه گیری گازهای خروجی وسایل نقلیه یک مسئله پیچیده و موضوعی است که طی ماه های گذشته در رسانه ها به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است. این گزارش چگونگی تولید گازهای گلخانه ای در خودرو و آزمایش آن ها را به زبان ساده توصیف می کند.


1394/11/21 چهارشنبه
نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر پارازیت ها
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان به عنوان یک دستگاه ناظر به پارازیت ها و امواجی که برای سلامت انسان مضر است، نظارت دارد.


1394/11/21 چهارشنبه
نشست اعضای شورای شهرهای آذربایجان شرقی با رییس سازمان حفاظت محیط زیست/ افتتاح تصفیه خانه شیرابه زباله گاه تبریز
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست سه شنبه شب در نشست با اعضای شورای شهر های آذربایجان شرقی گفت: طرح کاهش آلودگی هوای کلانشهرهای کشور، برنامه مدون و تعریف شده دولت تدبیر و امید است.


1394/11/21 چهارشنبه
جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی با حضور ابتکار/ امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری آذربایجان شرقی
معاون رییس جمهور در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دولت یازدهم اقدامات خوبی برای احیای دریاچه ارومیه انجام داده است، گفت: شرایطی اقلیمی فعلی ایران بسیار حساس است و شاید یک دوره کوتاه برای جبران غفلت سال های گذشته و رسیدن به نقطه تعادل داشته باشیم.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
علی تیموری - مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار وصیدقرق های اختصاصی ابزاری برای نجات حیات وحش ایران
بر اساس آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید، قرق اختصاصی به محدوده ای از جنگل و مرتع و آب و آب بندان و کوهستان و زمینهای بایر یا دایر اطلاق می شود که امتیاز شکار و صید در آن محدوده ، با رعایت حقوق اشخاص و مقررات مربوط به حفظ و تکثیر و بهره برداری از حیوانات قابل شکار و صید پس از موافقت مقامات صلاحیت دار وزارت جهاد کشاورزی،از طرف سازمان حفاظت محیط زیست برای مدت معین به اشخاص حقوقی یا حقیقی واگذار می شود.


حمید ظهرابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان راهکارهای اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار و ذرات معلق در استان اصفهان
گرد و غبار یکی از پدیده های جوی است که آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوبی بر زندگی موجودات و بویژه انسان ها بر جای می گذارد و تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را به دنبال دارد.


داوود میرشکار - مدیرکل دفتر زیست بوم های دریاییپیامدهای سوء فعالیت های انسانی بر تنوع زیستی ساحلی و دریایی
مناطق ساحلی– دریایی، از پرتولیدترین و پویاترین منابع اکولوژیکی محسوب شده و بسترساز فعالیت های عظیم اقتصادی- اجتماعی در جهان هستند. این مناطق نواحی پویایی از عملکرد متقابل زمین، آب و اتمسفر هستند که در عین حال تحت تاثیر تغییرات دائم طبیعی و فعالیت های انسان قرار دارند.


حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
شنبه 24 بهمن 1394  

 
مجری : شرکت سیگما