اینفو گرافی
اخبار برگزیده
1394/9/4 چهارشنبه
با حضور دو تن از معاونین سازمان؛اولین کارگروه ملی ارزیابی راهبردی محیطی تشکیل شد
اولین کارگروه ملی ارزیابی راهبردی محیطی ذیل شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد تصویب نامه هیات وزیران با حضور نمایندگان اعضای شورای عالی به ریاست معاون محیط زیست انسانی و حضور معاون آموزش و پژوهش سازمان تشکیل شد.


1394/9/4 چهارشنبه
به مناسبت آغاز هفته بسیج ؛ بسیجی زیستن را از یاد نبریم/بسیج ؛ پیشتاز جریان‌سازی‌های دفاع از انقلاب
کارکردها و پیامدهای وجودی بسیج در سطوح مختلف ، این نهاد مردمی را پیشتاز جریان‌سازی‌های دفاع از انقلاب اسلامی قرار داده است که با بصیرت و حضور به هنگام در صحنه‌های نیاز کشور توانسته است، نقش بی بدیل خود را در انقلاب تحکیم بخشد.


1394/9/3 سه شنبه
دوباره آدرس غلط؛ خبرگزاری فارس فیلم یک جرم درسال 87 را 94 منتشر می کند/ فارس در زمین چه کسی بازی می کند؟
فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به فیلم منتشر شده در خبرگزاری فارس با تیتر فیلمبرداری از کندن پوست پلنگ در ملأ عام/ محیط زیست بخواب؛ «پژمان پلنگ‌کش» بیدار است، گفت: فیلم منتشر شده مربوط به سال 1387 است و خبرگزاری فارس در انتساب آن به زمان مدیریت ابتکار در سازمان حفاظت محیط زیست به عمد دچار خطایی فاحش شده است.


1394/9/3 سه شنبه
تاکید ابتکار بر هوشمند سازی سازمان حفاظت محیط زیست
دومین جلسه کارگروه توسعه خدمات دولت الکترونیکی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1394/9/3 سه شنبه
نقش موثر نگاه پیشگیرانه در کاهش جرم و وقوع تخلفات/ هماهنگی دستگاهها و سازمانهای نظارتی در اصلاح فرآیندها ضروری است
در همایش سراسری روسای اداره بازرسی و مدیریت عملکرد ادارت کل حفاظت محیط زیست استانها بر پیشگیری های لازم قبل از وقوع جرم و شفاف سازی در جهت بهبود عملکرد ادارات به منظور آشنایی بیشتر با قوانین موجود تاکید شد .


1394/9/3 سه شنبه
جلسه بررسی و هماهنگی اقدامات احیای تالاب انزلی با حضور ابتکار برگزار شد
جلسه بررسی و هماهنگی اقدامات احیای تالاب انزلی با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1394/9/3 سه شنبه
تقدیر ابتکار از تلاش وزارت نفت برای حفظ محیط زیست/ توسعه پایدار راهی برای دستیابی به اهداف اقتصادی در کنار تامین کیفیت زندگی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هدف گذاری برای توسعه پایدار را راهکاری جهت حفظ منافع برای نسل های آینده در کنار تحقق منافع نسل حاضر دانست و گفت: توسعه پایدار علاوه بر تحقق اهداف اقتصادی، کیفیت زندگی انسان ها را نیز حفظ و تامین می کند.


1394/9/3 سه شنبه
روحانی در جمع خبرنگاران در پایان اجلاس سران اوپک گازی(GECF) سوخت‌های فسیلی مشکلات جدی را برای محیط زیست بوجود آورده است/ اگر توسعه با حفظ محیط زیست توأم نباشد نمی‌تواند پایدار بماند/ 2015 را می‌توان سال محیط زیست نامید
رییس‌ جمهوربا تاکید بر اینکه سوخت‌ های فسیلی مشکلاتی را برای محیط زیست بوجود آورده است، گاز را به دلیل سوخت پاک بودن دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای دانست و گفت: همه دنیا به این نکته توجه دارند که اگر روند توسعه با حفظ محیط زیست توأم نباشد نمی‌تواند پایدار بماند.


1394/9/3 سه شنبه
برنامه ملی کاهش انتشارگازهای گلخانه ای در اجلاس تغییراقلیمی پاریس ارائه می شود
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: برنامه ملی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ایران در نشست تغییر اقلیمی (COP21 ) در پاریس ارایه می شود.


1394/9/3 سه شنبه
تاکید بیانیه سران اوپک گازی(GECF) براستفاده از گاز طبیعی برای رفع نگرانی‌های زیست محیطی
سران اوپک گازی(GECF) در بیانیه پایانی خود براهمیت قایل شدن ارزش منصفانه و معقول برای منابع گاز طبیعی با توجه به چالش ‌های ناشی از نا اطمینانی‌ های اقتصادی و سیاسی و نگرانی ‌های زیست محیطی تاکید کردند .


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


حمید قاسمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقیکاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز
آلودگی هوا یکی از مهم ترین بحران های محیطی کلانشهرهای ایران است که طی چهار دهه اخیر، باعث آسیب به سلامتی شهروندان شده، همچنین اثرات مخربی بر محیط زیست می گذارد و زندگی در این شهرها را پرهزینه و حتی خطرناک ساخته است.


سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
پنجشنبه 5 آذر 1394  

 
مجری : شرکت سیگما