اینفو گرافی
اخبار برگزیده
1394/11/18 يكشنبه
«آزادی» سرنوشت غم انگیز پرندگان مهاجر فریدونکنار/ اکران؛ دوشنبه 19 بهمن برج میلاد ساعت 14
« آزادی » تنها فیلم مستند محیط زیستی امسال جشنواره فیلم فجر در مدت 84 دقیقه به سرنوشت غم انگیز پرندگان مهاجر پرداخته است. این فیلم فردا دوشنبه 19 بهمن ماه ساعت 14در سالن همایش های برج میلاد اکران می شود.


1394/11/18 يكشنبه
توقف ساخت 15 سد در کشور به پیشنهاد وزارت نیرو/ صدور گواهی معاینه فنی برای موتورخانه‌ها/ تشکیل کارگروه ساماندهی صنایع آلاینده
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در راستای کاهش اثرات زیست محیطی فعالیت های عمرانی با همکاری و پیشنهاد وزارت نیرو احداث 15 سد در کشور متوقف شده است که این نشان دهنده تلاش و جدیت سازمان حفاظت محیط زیست برای حفظ منابع طبیعی کشور است.


1394/11/18 يكشنبه
با شعار اقتصاد سبز دوران پساتحریم ؛پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از دهم تا سیزدهم اسفند در تهران برگزار می شود
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار «اقتصاد سبز دوران پساتحریم » با حضور سازمان‌ها، نهادها ، صنایع، شرکت ها و تشکل های مردمی محیط زیستی از دهم تا سیزدهم اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.


1394/11/17 شنبه
رونمایی از زاغ بور در شب محیط زیست در جشنواره فیلم فجر
در شب محیط زیست و در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و به ابتکار بنیاد نیکوکاری «کمک »، از پوستر زاغ بور به عنوان یکی از گونه های در خطر انقراض ایران مورد حمایت هنرمندان کشور رونمایی شد.


1394/11/17 شنبه
با همکاری سه قوه ؛همایش حقوق محیط زیست اسفند ماه برگزار می‌شود
مدیر کل حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری همایش حقوق محیط زیست در ۱۸ و ۱۹ اسفند ماه خبرداد.


1394/11/17 شنبه
نشست خبری مدیرکل د فتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست ؛ بازگشت فسیل های 8 میلیون ساله ایرانی از آمریکا/ هیچ فسیلی در آمریکا باقی نماند/ فسیل ها در موزه پردیسان به نمایش در خواهد آمد
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 1351 قطعه فسیل هایی که حدود 40 سال پیش در مراغه کشف و برای انجام تحقیقات به آمریکا ارسال شده بود به ایران بازگردانده شدند. این فسیل ها امروز در حضور خبرنگاران رونمایی شدند .


1394/11/17 شنبه
دیدار سفیر هلند با ابتکار
سوزانا ترستال سفیر هلند با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص مسائل محیط زیست گفتگو کرد.


1394/11/17 شنبه
بهره برداری از طرح توسعه خط یک قطارشهری مشهد
طرح توسعه خط یک قطار شهری مشهد با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید . نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور ، آخوندی وزیر راه و معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست ، دکتر روحانی را در سفر به مشهد همراهی می کنند .


1394/11/17 شنبه
گزارش اخیر EPI «شاخص عملکرد زیست‌محیطی» ایران بر مبنای اطلاعات سال 2014 است
گزارش «شاخص عملکرد زیست ‌محیطی» ١٨٠ کشور جهان موسوم به EPI که اخیرا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس منتشر شد، به صورت دو سالانه است و در اصل گزارش منتشر شده در سال 2016 بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در سال 2014 و بررسی ها انجام شده بر روی این اطلاعات در سال 2015 است و از این رو به معنای رتبه ایران بر اساس عملکرد محیط زیستی در فاصله سال های 2014 تا 2016 نیست.


1394/11/15 پنجشنبه
علت تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ در استان سمنان
مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس گزارش اداره کل محیط زیست سمنان علت تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ به احتمال قوی به دلیل ضربه وارد شده به ناحیه گردن حیوان و شکسته شدن چند مهره گردنی و قطع عصب ناحیه بوده است.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
علی تیموری - مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار وصیدقرق های اختصاصی ابزاری برای نجات حیات وحش ایران
بر اساس آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید، قرق اختصاصی به محدوده ای از جنگل و مرتع و آب و آب بندان و کوهستان و زمینهای بایر یا دایر اطلاق می شود که امتیاز شکار و صید در آن محدوده ، با رعایت حقوق اشخاص و مقررات مربوط به حفظ و تکثیر و بهره برداری از حیوانات قابل شکار و صید پس از موافقت مقامات صلاحیت دار وزارت جهاد کشاورزی،از طرف سازمان حفاظت محیط زیست برای مدت معین به اشخاص حقوقی یا حقیقی واگذار می شود.


حمید ظهرابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان راهکارهای اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار و ذرات معلق در استان اصفهان
گرد و غبار یکی از پدیده های جوی است که آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوبی بر زندگی موجودات و بویژه انسان ها بر جای می گذارد و تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را به دنبال دارد.


داوود میرشکار - مدیرکل دفتر زیست بوم های دریاییپیامدهای سوء فعالیت های انسانی بر تنوع زیستی ساحلی و دریایی
مناطق ساحلی– دریایی، از پرتولیدترین و پویاترین منابع اکولوژیکی محسوب شده و بسترساز فعالیت های عظیم اقتصادی- اجتماعی در جهان هستند. این مناطق نواحی پویایی از عملکرد متقابل زمین، آب و اتمسفر هستند که در عین حال تحت تاثیر تغییرات دائم طبیعی و فعالیت های انسان قرار دارند.


حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
دوشنبه 19 بهمن 1394  

 
مجری : شرکت سیگما