اینفو گرافی
اخبار برگزیده
1394/9/10 سه شنبه
سند اقتصاد کم کربن مکمل برنامه برنامه مشارکت ملی ایران در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سند اقتصاد کم کربن که به عنوان بخشی از برنامه ششم توسعه مورد تصویب توسط اعضای هیات دولت قرار گرفت، مکمل برنامه برنامه مشارکت ملی ایران در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.


1394/9/10 سه شنبه
سخنرانی ابتکار در اجلاس سران تغییرات آب و هوا ؛ تاکید ابتکار بر ضرورت صداقت در تعهدات و جبران تعهدات گذشته در توافقنامه پاریس
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ضروری است، توافقنامه پاریس از نوآوری در الزامات و ابزارهای اجرا، مبتنی بودن بر رویکردهای تشویقی برای مشارکت تمامی کشورهای عضو کنوانسیون، همچنین عنصر بسیار کلیدی، صداقت در تعهدات و جبران تعهدات گذشته از امروز تا قبل از سال 2020 برخوردار باشد.


1394/9/9 دوشنبه
استقبال رییس جمهور فرانسه از معصومه ابتکار/ دیدارها و رایزنی های ابتکار در حاشیه اجلاس جهانی تغییرات آب و هوا در پاریس
معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه اجلاس سران برای تغییرات آب و هوایی در پاریس با سران و شخصیت های سیاسی و محیط زیستی کشورهای مختلف ملاقات و با هدف گسترش دیپلماسی محیط زیست به رایزنی پرداخت.


1394/9/9 دوشنبه
بان کی مون در افتتاحیه اجلاس جهانی آب و هوا در پاریس (COP21)کمک 100 میلیارد دلاری به کشورهای در حال توسعه برای جلوگیری از گرمایش زمین ضروری است
دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه در پاریس گفت :کشورهای ثروتمند جهان باید برای سرمایه گذاری های زیست محیطی و جلوگیری از گرمایش زمین، 100 میلیارد دلار به کشورهای درحال توسعه کمک کنند.


1394/9/9 دوشنبه
ابتکار در حاشیه اجلاس پاریس:کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مقابله با تغییرات اقلیمی تعهد مشترک همه کشورهاست/ کشورهای صنعتی باید مسئولیت بیشتری را بپذیرند/ سازمان ملل اثرات مخرب جنگ ها بر محیط زیست را محاسبه کند
معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : پیشنهاد و درخواست جمهوری اسلامی ایران در اجلاس آب و هوا در پاریس این است که سازمان ملل اثار و تبعات جنگها و درگیری های مسلحانه را بر تغییرات اقلیمی و محیط زیست محاسبه کند .


1394/9/9 دوشنبه
برنامه تلویزیونی هوای تازه با موضوع محیط زیست هر پنج شنبه از شبکه افق پخش می شود
تهیه کننده برنامه تلویزیونی هوای تازه با اشاره به پخش 23 قسمت از این برنامه تلویزیونی از شبکه افق گفت: این برنامه با محوریت ارتقای سطح فرهنگی زیست محیطی عموم مردم تهیه شده و به معرفی افراد، گروه ها، سمن ها و جوامع محلی که اقدامات زیست محیطی انجام می دهند؛ می پردازد.


1394/9/9 دوشنبه
من به نهال ایده مردم ایران رای می دهم
ناما تیم برنده در رویداد استارت آپ سبز تهران است که موفق شد در گروه کشورهای خاورمیانه و آفریقا قرار گیرید.بیایید به ناما رای بدهیم و مدافع افکار خلاق و ایده های برتر کشورمان باشیم.


1394/9/9 دوشنبه
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب ها خبر داد: ظرفیت سازی 60 کارشناس فنی در زمینه مدیریت آب برای احیای دریاچه ارومیه
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب¬های ایران از برگزاری کارگاه دو روزه مدیریت آب در مزرعه و خاک ورزی حفاظتی برای حدود 60 نفر از کارشناسان فنی شرکت های مجری همکار و سازمان جهاد کشاورزی استان¬های آذربایجان غربی و شرقی در شهرستان تبریز خبر داد.


1394/9/8 يكشنبه
از سوی معاون اول رییس جمهور؛ وظایف دستگاههای اجرایی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ابلاغ شد
هیات وزیران مقرر کرد کلیه دستگاه های اجرایی موظف به اجرای اقدامات مربوط در برنامه مشارکت ملی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در حدود اعتبارات مصوب هستند.


1394/9/8 يكشنبه
ابتکار برای شرکت در اجلاس سران تغییرات آب و هوایی عازم پاریس شد
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به نمایندگی از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست سران تغییرات آب و هوایی عازم پاریس شد .


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
داوود میرشکار - مدیرکل دفتر زیست بوم های دریاییپیامدهای سوء فعالیت های انسانی بر تنوع زیستی ساحلی و دریایی
مناطق ساحلی– دریایی، از پرتولیدترین و پویاترین منابع اکولوژیکی محسوب شده و بسترساز فعالیت های عظیم اقتصادی- اجتماعی در جهان هستند. این مناطق نواحی پویایی از عملکرد متقابل زمین، آب و اتمسفر هستند که در عین حال تحت تاثیر تغییرات دائم طبیعی و فعالیت های انسان قرار دارند.


حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


ضیاءالدین الماسی - مدیرکل دفتربررسی آلودگیهای دریاییجایگاه فناوری در مدیریت مواد زائد صنعت نفت به عنوان یکی از عوامل آلاینده دریا
ضرورت رشد و توسعه کشور، استفاده از منابع انرژی فسیلی است. طبق آمار ترازنامه انرژی کشور در سال 2011، ایران برای بدست آوردن 250 میلیارد دلار GDP 212/1 میلیون متریک تن معادل نفت خام مصرف کرده است.


حمید قاسمی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقیکاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز
آلودگی هوا یکی از مهم ترین بحران های محیطی کلانشهرهای ایران است که طی چهار دهه اخیر، باعث آسیب به سلامتی شهروندان شده، همچنین اثرات مخربی بر محیط زیست می گذارد و زندگی در این شهرها را پرهزینه و حتی خطرناک ساخته است.


سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
سه شنبه 10 آذر 1394  

 
مجری : شرکت سیگما