اینفو گرافی
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 10421424
تعداد بازديد از سايت: 42767157
تعداد بازديد زيرپورتال: 17358595
اين زيرپورتال امروز: 3578
در امروز: 7680
اين صفحه امروز: 2384
اخبار برگزیده
1395/2/11 شنبه
ساز فلامینگوها در گاوخونی آهنگ زندگی زد
حضور فلامینگوها و سایر پرندگان در تالاب گاوخونی پس از سال ها خشکی و خشکسالی نویدبخش زندگی مجدد در این تالاب است.


1395/2/11 شنبه
کنفرانس بین المللی نمونه برداری و پایش آلاینده های محیط زیست فردا افتتاح می شود
اولین کنفرانس بین المللی نمونه برداری و پایش آلاینده های محیط زیست از تاریخ ۱۲ اردیبهشت تا ۱۴ اردیبهشت ۹۵ در محل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.


1395/2/11 شنبه
افزایش تراز آبی دریاچه ارومیه به رغم ثبات در میزان بارش سالانه
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: افزایش تراز آبی دریاچه ارومیه در حالی است که میزان بارش در این حوزه طی سال جاری آبی نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته تغییری نداشته و این موضوع بیانگر اثربخشی مثبت اقدامات انجام شده برای احیاء دریاچه ارومیه است.


1395/2/11 شنبه
وظایف دستگاه ها در خصوص اجرای سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه محیط زیست
از موضوعات مهم بخش نخست کارنامه محیط زیستی دو سال نخست دستگاه‌های اجرایی دولت یازدهم که توسط معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست منتشر شده، سیاست های کلان نظام در حوزه محیط زیست ابلاغی توسط مقام معظم رهبری به پیوست جدول مسئول و مجری هر یک از این سیاست‌ها است.


1395/2/11 شنبه
گسترش همکاری های محیط زیستی ایران با جهان/ اعزام نخستین گروه کارشناسان و محیط بانان پارک های ملی ایران به اتریش
رئیس مرکز اموربین الملل و کنوانسیون ها سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیرو مذاکرات و همکاری های دو جانبه میان ایران و اتریش در زمینه محیط زیست، نخستین گروه از مدیران و کارشناسان و محیط بانان پارک های ملی ایران به منظور بهره گیری از دوره آموزشی در این حوزه به کشور اتریش اعزام می شوند.


1395/2/11 شنبه
وضعیت کشور از لحاظ پایش آلاینده‌های محیط زیستی تشریح شد؛اندازه‌گیری موردی آلاینده‌های صدا و خاک/کمبود اعتبار در بخش پایش
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شبکه پایش در بخش آلاینده های صدا و خاک نداریم، گفت: پایش و اندازه گیری صدا، امواج و آلاینده های خاک به صورت موردی اندازه گیری می شود اما در این بخش ها شبکه پایش نداریم.


1395/2/11 شنبه
دود آلودگی نفتی و استحصال به چشم خلیج فارس می رود
خلیج فارس پهنه آبی شکننده ای است که عوامل زیادی مانند ورود انواع فاضلاب ها، مواد نفتی و آب توازن کشتی ها آن را تهدید می کند و بر اساس آمار اعلام شده سالانه بیش از دو میلیون تن مواد نفتی وارد این حوضه آبی می شود.


1395/2/11 شنبه
تبیین معیارکیفیت آب درسلامت اکوسیستم وانسان
نشست تخصصی با موضوع معرفی روش های نوین استاندارد، ارزیابی ریسک وغبالگری درسلامت اکوسیستم وآبزیان وانسان باحضور دکترعباس اسماعیلی ساری ازاساتید دانشکده منابع طبیعی وعلوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.


1395/2/11 شنبه
وقوع تغییرات اقلیمی علت گرمای زودرس اردیبهشت
مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به افزایش دمای بی‌سابقه برخی نقاط کشور در اردیبهشت ماه آن را ناشی از تغییر اقلیم و بازگشت به عقب ماههای سال عنوان کرد.


1395/2/11 شنبه
کارنامه محیط زیستی وزارت آموزش و پرورش منتشر شد
آموزش دانش‌آموزان در 55 مدرسه سراسر کشور در ارتباط با مدیریت پسماند و آموزش تفکیک زباله در 190 مدرسه شمال تهران از جمله اقدامات وزارت آموزش و پرورش در حوزه محیط زیست است.


بیشتر

محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
مهرداد فتحی بیرانوند – مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اقتصاد سبز ابزاری مهم درهمگرایی حفاظت محیط زیست و رشد اقتصادی
اقتصاد سبز فرایندی است که طی آن رفاه و حقوق اجتماعی انسان افزایش می یابد , در حالیکه خطرات و تهدیدهایی که متوجه محیط زیست است کاهش می یابد .تغییر به سمت اقتصاد سبز به معنای تحول جدی در الگوی توسعه ای حاکم بر اقتصاد جهان است که در نوع خود نیازمند حمایتهای گسترده ا اجتماعی از این مقوله است .


علی تیموری - مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار وصیدقرق های اختصاصی ابزاری برای نجات حیات وحش ایران
بر اساس آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید، قرق اختصاصی به محدوده ای از جنگل و مرتع و آب و آب بندان و کوهستان و زمینهای بایر یا دایر اطلاق می شود که امتیاز شکار و صید در آن محدوده ، با رعایت حقوق اشخاص و مقررات مربوط به حفظ و تکثیر و بهره برداری از حیوانات قابل شکار و صید پس از موافقت مقامات صلاحیت دار وزارت جهاد کشاورزی،از طرف سازمان حفاظت محیط زیست برای مدت معین به اشخاص حقوقی یا حقیقی واگذار می شود.


حمید ظهرابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان راهکارهای اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار و ذرات معلق در استان اصفهان
گرد و غبار یکی از پدیده های جوی است که آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوبی بر زندگی موجودات و بویژه انسان ها بر جای می گذارد و تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را به دنبال دارد.


داوود میرشکار - مدیرکل دفتر زیست بوم های دریاییپیامدهای سوء فعالیت های انسانی بر تنوع زیستی ساحلی و دریایی
مناطق ساحلی– دریایی، از پرتولیدترین و پویاترین منابع اکولوژیکی محسوب شده و بسترساز فعالیت های عظیم اقتصادی- اجتماعی در جهان هستند. این مناطق نواحی پویایی از عملکرد متقابل زمین، آب و اتمسفر هستند که در عین حال تحت تاثیر تغییرات دائم طبیعی و فعالیت های انسان قرار دارند.


حمید گشتاسب میگونی-مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطقتحلیل مسائل تالاب ها و مناطق حفاظت شده کشور
مروری تحلیل گونه بر مسائل تالابها و مناطق حفاظت شده کشور بوده که مدیریت آنها برعهده دفتر زیستگاهها و امور مناطق سازمان است. در این گزارش با اشاره به وضعیت عمومی تالاب های کشور، ارزش و اهمیت آنها، ضرورت اقدامات آتی برای آنها مورد بحث قرار گرفته ...


بیشتر
جشنواره فیلم سبز ؛ اخبار استانها
بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
يكشنبه 12 ارديبهشت 1395   
لینک ها
نظر خواهی
نظر شما در مورد محتویات سایت چیست؟
   
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


مجری : شرکت سیگما