اخبار برگزیده
1393/7/9 چهارشنبه
نشست مشترک پیشگیری آتش سوزی جنگل ها؛تاکید وزیر کشور بر اختصاص بودجه مهار آتش سوزی جنگل ها
با توجه به بروز مقطعی پدیده آتش‌سوزی جنگل‌ها در چند نقطه کشور در هفته‌های گذشته، در نشست مشترک وزیر کشور، رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست، رئیس سازمان جنگلها، تعدادی از استانداران و مسئولان دیگر دستگاه‌ های مرتبط ، وضعیت واقعی این پدیده در کشور و شرایط مواجهه با آن بررسی شد.


1393/7/9 چهارشنبه
آغاز تسهیل گری سیستم مدیریتی کوهستان زاگرس از ابتدای سال 2015
مدیر ملی طرح زاگرس گفت: مطابق برنامه از پیش تعیین شده از ابتدای سال 2015 باید اقدام جهت تسهیل گری در استقرار برنامه و سیستم مدیریتی در سراسر کوهستان زاگرس مرکزی آغاز گردد.


1393/7/8 سه شنبه
قوانین مربوط به حوزه آب و خاک به روز رسانی شود/ تهیه اطلس آلودگی خاک برای 11 استان کشور
مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اهمیت توجه به نقش و جایگاه ویژه آب و خاک در نظام جامع برنامه ریزی محیط زیست کشور، گفت: به روز رسانی قوانین و مقررات مربوطه در این حوزه کاملا ضروری است.


1393/7/8 سه شنبه
«کاهش» جمعیت حیات وحش جهان
جمعیت پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیست ها و ماهی های جهان به طور متوسط ۵۲ درصد کاهش یافته است


1393/7/8 سه شنبه
مدیریت پایدار آب های زیرزمینی
آب های زیرزمینی سالم می تواند یک منبع آب پایدار در زمان خشکسالی باشد، آب های جاری را حفظ و به منابع آب کمک کند. در آمریکا زندگی بیش از 95 درصد از جمعیت روستایی به سفره های آب بستگی دارد تا بخشی از آب آشامیدنی خود را از آن تامین کنند.


1393/7/8 سه شنبه
در ششمین کمیته برنامه ششم مطرح شد ؛نگاه ویژه به چالش های محیط زیست طبیعی در برنامه ششم توسعه/ رویکرد برنامه مشارکتی باشد
گزارش چالش ها و مشکلات محیط زیستی در حوزه محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی در ششمین نشست کمیته برنامه ششم توسعه در سازمان حفاظت محیط زیست ارایه شد.


1393/7/8 سه شنبه
تاثیر انکار ناپذیر گرمایش زمین بر اقتصاد
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اثرات مخالف گرمایش زمین و تغییرات آب و هوا بر زندگی انسان ها، گفت: اقتصاد یکی از حوزه های حائز اهمیتی است که تاثیرپذیری بسیار از این پدیده دارد تا جائی که بعنوان مثال ممکن است در صورت افزایش 2 درجه ای دمای کره زمین، بازده اقتصادی جهان نیز بین 2 دهم درصد تا دو درصد کاهش پیدا کند.


1393/7/8 سه شنبه
آیین نامه پایش آلودگی صوتی به زودی تصویب می شود
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین آیین نامه پایش آلودگی صوتی کشور خبر داد و گفت : ایین نامه تدوین شده اکنون به منظور ارزیابی به کمیسیون زیربنایی دولت ارایه شده است .


1393/7/7 دوشنبه
حل مشکلات محیط زیست نیازمند منابع مالی است/ مدل توسعه معادن با تاکید بر حفظ محیط زیست تدوین شود/ برای دوره 5 ساله هرگونه شکار و صید در کشور ممنوع شود
رییس مجلس شورای اسلامی کشور با بیان اینکه حل مشکلات محیط زیست نیازمند منابع مالی است، گفت: اگر نرخ رشد اقتصادی کشور افزایش نیابد، نمی توان به سایر امور رسیدگی کرد.


1393/7/7 دوشنبه
محیط بانان خط مقدم حفاظت و امانتداری محیط زیست هستند / ضرورت برنامه ریزی همه جانبه برای مقابله با تخریب محیط زیست
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شرایط زیست محیطی کشور وخیم تر می شود گفت: برنامه ریزی برای مواجهه منطقی، علمی و همه جانبه برای پیشگیری از تخریب بیشتر محیط زیست با همکاری تمام قوا و نهادها الزامی است.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


دکتر زهرا جواهریان - مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیستمحیط زیست و اقتصاد مقاومتی
تحولات سریع فناوری و رشد فزاینده جمعیت و استفاده از منابع طبیعی در طی چند دهه گذشته موجب شد تا بشر در حل چالش‌ها و بحرانهای نوظهور، به رویکردها و ابزارهای مختلف روی آورد. پیدایش انگاره ( پارادایم) ‌های رشد، توسعه و یا توسعه پایدار در در این راستا قابل تبیین است.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
.
پنجشنبه 10 مهر 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.