اخبار
امضای تفاهم نامه همکاری وزارت ورزش و جوانان و سازمان حفاظت محیط زیست/ تقدیر از برخی روسای فدراسیون ها و مدیران ورزشی فعال در حمایت از گونه های در خطر انقراض/ معرفی هشت تن از قهرمانان ورزش به عنوان سفیران محیط زیست/ اهدای «زیست توپ» به موزه فیفا
سیاست سدسازی وزارت نیرو باید تغییر کند
  • 1394/3/7 پنجشنبه سیاست سدسازی وزارت نیرو باید تغییر کند
    رییس پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور و مشاور استاندار خوزستان در امور محیط زیست و شیلات، تجدید نظر وزارت نیرو در سیاست سدسازی و مدیریت منابع آب را خواستار شد.
پهپادها برای حفاظت از محیط زیست به پرواز در می آید
مدیرکل جدید دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شد
سرخه حصار زیر چرخ ماشین‌ها له می‌شود؟
  • 1394/3/6 چهارشنبه سرخه حصار زیر چرخ ماشین‌ها له می‌شود؟
    گزارشی از اثرات مخرب احداث بزرگراه شوشتری در پارک ملی سرخه حصار؛ آخرین زیستگاه طبیعی شرق تهران زیر چرخ توسعه/ قالیباف: زیر سرخه حصار تونل می‌زنیم/ مدیرکل محیط زیست تهران: پروژه ارزیابی زیست محیطی ندارد .
بیشتر
 

اخبار برگزیده
1394/3/7 پنجشنبه
پهپادها برای حفاظت از محیط زیست به پرواز در می آید
بر اساس تفاهمنامه میان اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) وابسته به وزارت دفاع، پهپادهای این شرکت برای حفاظت از محیط زیست به پرواز در می آید.


1394/3/6 چهارشنبه
با حضور ابتکار ؛مدیرکل جدید دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شد
در مراسمی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مرتضی فرید به عنوان مدیرکل جدید دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات این سازمان معرفی شد.


1394/3/6 چهارشنبه
ابتکار خبر داد ؛تصویب فوق العاده سختی شرایط کار محیط بانان در دولت در آستانه هفته محیط زیست
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در آستانه هفته محیط زیست ، امتیاز کامل فوق العاده سختی شرایط کار محیط بانان در جلسه چهارشنبه هیات دولت به تصویب رسید.


1394/3/6 چهارشنبه
دایک مرزی تالاب هامون تخریب شد/ بازگشت حیات به هامون
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با اشاره به تخریب دایک مرزی هامون، گفت: اقدام به تخریب و بازگشایی حدود یک کیلومتر از دایک مرزی در قسمت هامون پوزک (شرق تالاب) در حالی صورت گرفت که پیش از این کمتر از 80 متر از دایک مرزی باز بود.


1394/3/6 چهارشنبه
بحران های زیست محیطی معضل بزرگ شهرهای ایران
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست بابیان اینکه در اواخر قرن بیستم با بحران های جدی زیست محیطی رو به رو شدیم ،درزمینه بحران آب گفت: کاهش سرانه آب تجدید پذیر کشور به مرور زمان باعث فشار به آب های غیر تجدیدپذیر و در نتیجه، کاهش آب زیرزمینی می شود.


1394/3/6 چهارشنبه
مأموریت فوق‌العاده سازمان بازرسی کل کشور برای مقابله با تخریب جنگل در استان گیلان
هیأتی ویژه از بازرسان زبده گروه جهاد کشاورزی و محیط زیست سازمان بازرسی کل کشور برای رسیدگی به تخلفات صورت گرفته درباره تخریب جنگل و منابع طبیعی به استان گیلان اعزام می‌شوند.


1394/3/5 سه شنبه
معاون سازمان حفاظت محیط زیست: سال گذشته تنها ۳۳ درصد از اعتبار محیط زیست طبیعی تخصیص داده شد
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:در سال گذشته تنها ۹۰ میلیارد تومان در حوزه محیط زیست طبیعی کنار گذاشته شد و از این میزان تنها ۳۳ درصد آن تخصیص داده شد.


1394/3/5 سه شنبه
رفع مشکل زاینده‌رود باید در جلسات شورای عالی محیط زیست عملیاتی شود
استاندار اصفهان سال ۹۴ را سالی طلایی برای محیط زیست خواند و گفت: باید موضوع زاینده‌رود در جلسات شورای عالی محیط زیست مطرح شده و برای آن چاره‌اندیشی شود.


1394/3/5 سه شنبه
تفاهمنامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری اصفهان به امضاء رسید
سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری اصفهان تفاهمنامه ای را با موضوع تدوین و اجرای برنامه های مدیریت مناطق چهارگانه امضاء کردند.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
پنجشنبه 7 خرداد 1394  

مجری : شرکت سیگما