اخبار برگزیده
1393/8/10 شنبه
سه خطای محیط زیستی هیأت‌های عزاداری در ایران!
اشتباه‌هایی که در محرم نباید تکرار شود …


1393/8/10 شنبه
دیدار سفیر آلمان با ابتکار/ اعلام آمادگی آلمان برای همکاری های محیط زیستی با ایران
اشتنبرگ سفیر آلمان با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در زمینه مسائل مربوط به محیط زیست و گسترش همکاری های دوجانبه گفتگو کرد.


1393/8/10 شنبه
زاینده‌رود بزودی زنده می‌شود
معاون توسعه، مدیریت و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از آزادسازی آب و به جریان افتادن زاینده‌رود طی چند روز آینده خبر داد.


1393/8/10 شنبه
شناسایی 260 شغل سبز در کشور / ارتقای مشاغل سبز به حفظ محیط زیست کمک می کند
نایب رییس کمیته ملی توسعه پایدار از شناسایی 260 شغل سبز با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت:با ارتقای مشاغل سبز ، محیط زیست در کشور ارتقا می یابد.


1393/8/10 شنبه
حضور تیم ملی والیبال در لیگ جهانی باشعار حمایت از محیط زیست
مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ جهانی ، با شعار حمایت از حرکت های که به کاهش فرآیند تغییر اقلیم و خشکسالی کمک می کنند، حضور می یابد.


1393/8/8 پنجشنبه
دربازدیداز تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد وطرح کشاورزی پایدار ؛ابتکار: احیای دریاچه ارومیه نیازمند عزم و همدلی است
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: احیاء و نجات دریاچه ارومیه نیازمند عزم، اراده و همدلی همه مردم و مسئولان است.


1393/8/8 پنجشنبه
ابتکار در جمع اعضای تشکل های زیست محیطی آذربایجان غربی ؛بحران دریاچه ارومیه هشداری برای تمام کشور بود
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحران دریاچه ارومیه هشداری برای تمام کشور بود زیرا جایگاه و حق طبیعت را نادیده گرفته بودیم.


1393/8/8 پنجشنبه
با حضور رییس سازمان محیط زیست ؛خط لوله رشکان به جزیره اشک دریاچه ارومیه به بهره برداری رسید
خط لوله رشکان به جزیره اشک دریاچه ارومیه با هدف تامین آب مورد نیاز حیات وحش این جزیره به همراه سه دستگاه هلی کم روز پنجشنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست کشور به بهره برداری رسید.


1393/8/8 پنجشنبه
رییس سازمان حفاظت محیط زیست وارد ارومیه شد
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه با استقبال مسئولان آذربایجان غربی و به منظور بررسی وضعیت دریاچه ارومیه و اقدامات انجام شده در خصوص طرح های احیای این دریاچه از طریق جاده شهید کلانتری وارد ارومیه شد.


1393/8/8 پنجشنبه
ابتکار در تبریز: تبادل آب شمال وجنوب دریاچه ارومیه هرچه سریعتر بررسی شود/ آلودگی شیمیایی ارس از سوی ارمنستان را پیگیری می کنیم
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر بررسی کارشناسی تبادل آب شمال و جنوب دریاچه ارومیه تاکید کرد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
شنبه 10 آبان 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.