اخبار برگزیده
1393/10/1 دوشنبه
زنده گیری پلنگ در خراسان شمالی /پلنگ سالخورده به پردیسان منتقل شد
یک پلنگ سالخورده که در روستای تازه قلعه در خراسان شمالی زنده گیری شده بودبرای طی مراحل درمانی و بهبود شرایط جسمانی به کلینیک حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.


1393/10/1 دوشنبه
ارزیابی زیست محیطی و مخاطرات محصولات تغییر شکل یافته ژنتیک جدی گرفته شود
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت : ارزیابی محیط زیست در تمام پروژه ها و به ویژه ارزیابی مخاطرات احتمالی محصولات و فرآورده های تغییر شکل یافته ژنتیک که به عنوان یک وظیفه ی قانونی باید جدی گرفته شود.


1393/10/1 دوشنبه
همزمان با روز جهانی تالاب ، قهرمان تالاب معرفی می شود
مدیرکل دفتر زیستگاههاو امورمناطق سازمان حفاظت محیط زیست از معرفی قهرمان تالاب همزمان با روز جهانی تالاب خبر داد و گفت: جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیتهای تحقیقاتی مطالعاتی و فعالیتهای اجرایی و مشارکت مردمی اهداء می شود.


1393/10/1 دوشنبه
ارائه مجوز تردد به خودرو‌های با حداقل آلایندگی در پایتخت
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم کاهش سن معاینه فنی خودروها، گفت: باید در تهران نیز مناطق کم آلاینده ایجاد کرد تا خودروها بر اساس میزان آلایندگی، مجوز تردد داشته باشند.


1393/10/1 دوشنبه
همایش بین المللی فوتبال، اقتصاد سبز
همایش بین المللی فوتبال و اقتصاد سبز برگزار می شود .


1393/9/29 شنبه
بازدید نمایندگان ویژه ابتکار از تاسیسات عسلویه/ از اقدامات ضد محیط زیستی جلوگیری می کنیم
معاون آموزش و پژوهش، معاون محیط زیست انسانی و مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، همچنین مدیران کل محیط ز یست استان بوشهر و هرمزگان به نمایندگی از رییس سازمان به همراه جمعی از مدیران استانی روز جمعه 28 آذر ماه از تاسیسات عسلویه بازدید کردند و پس از شنیدن سخنان گروههای مختلف مردم بر ضرورت مقابله با اقدامات یا صنایع ضد محیط زیست و سلامت مردم تاکید کردند.


1393/9/29 شنبه
در حاشیه امضای تفاهم نامه مشترک وزارت دفاع و محیط زیست؛سردار دهقان: رعایت ملاحظات زیست محیطی در نیروهای مسلح یک اصل است/ ابتکار: توجه به استاندارد ها و مقررات زیست محیطی در وزارت دفاع نهادینه می شود
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه محیط زیست در فعالیت های وزرات دفاع بیش از گذشته نهادینه می شود، گفت: رعایت ضوابط زیست محیطی در چارچوب فعالیت های وزارت دفاع استقرار پیدا می کند و فعالیت های دفاعی با ملاحظات زیست محیطی انجام می شود.


1393/9/29 شنبه
با حضور ابتکار در وزارت دفاع؛تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و سازمان حفاظت محیط زیست به امضاء رسید
تفاهم نامه همکاری وزارت دفاع و سازمان حفاظت محیط زیست به امضای سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رسید.


1393/9/29 شنبه
ابتکار در جمع نمایندگان تشکیلات دانشجوییدعوت ابتکار از دانشجویان برای تشکیل گروههای مدافع محیط زیست
امروز زمینه های قانونی برای شکل گیری تشکل های مردم نهاد و محیط زیستی هموار شده، ضمن اینکه سازمان حفاظت محیط زیست نیز از آنها حمایت خواهد کرد و دانشجویان می توانند در این نوع تشکل ها نقش موثری داشته باشند.


1393/9/29 شنبه
40 میلیون متر مکعب سوخت مورد نیاز نیروگاه ها از مازوت تامین می شود
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: میزان نیاز روزانه سوخت در نیروگاه ها 160 میلیون متر مکعب است که 40 میلیون متر مکعب آن از مازوت که سوختی آلاینده است تامین می شود.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
دوشنبه 1 دي 1393  Powered By Sigma ITID.