اخبار برگزیده
1393/6/27 پنجشنبه
مدیران جدید محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شدند/ توصیه های ابتکار به معاونت دریایی
با حضور معصومه ابتکار، مدیران دفاتر زیست بوم و اکولوژی های دریایی، بررسی آلودگی های دریایی و سواحل و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شدند.


1393/6/27 پنجشنبه
17درصد از عرصه کشور باید به مناطق حفاظت شده تبدیل شود/اجرای برنامه های حفاظتی با دست خالی امکانپذیر نیست
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس کنواسیون های بین المللی حداقل17 درصد از عرصه های کشور ایران باید تا سال 2020 به مناطق حفاظت شده تبدیل شوند.


1393/6/27 پنجشنبه
تاکید هیات دولت بر صرفه جویی جدی در مصرف آب/ اختصاص 30 میلیارد تومان برای آبرسانی فوری به تهران
هیات دولت با توجه به وضعیت منابع آب کشور و کاهش بارندگی ها نسبت به سال گذشته و سالهای قبل و کمبود شدید ذخایر آبی، از عموم مردم ایران و بویژه مردم شهر تهران خواست به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند.


1393/6/27 پنجشنبه
تشکیل کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک با حضور معاون وزیر کشور
کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک با حضور معاون وزیر کشور تشکیل جلسه داد.


1393/6/27 پنجشنبه
اتحاد 197 کشور برای حفاظت از لایه اوزون
مدیر پروژه حفاظت از لایه‌ی اوزون گفت: در پروتکل مونترال عوامل مخرب لایه‌ی اوزون لیست شده و دراختیار کشورها قرارگرفته است تا مسئولان مربوطه این گازها را در کشور خود از بین ببرند.


1393/6/26 چهارشنبه
بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان 30 شهریور برگزار می شود
بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان 21 سپتامبر / 30 شهریور همزمان با ملاقات وزرا و رؤسای کشورهای جهان در سازمان ملل برگزار می شود.


1393/6/26 چهارشنبه
تشکیل جلسه شورای عالی آب به ریاست معاون اول رییس جمهور/ بحران آب جدی است، مردم صرفه جویی کنند
معاون اول رییس جمهور بحران آب در کشور را موضوعی جدی و حائز اهمیت توصیف و بر لزوم مشارکت همه آحاد جامعه در صرفه جویی از منابع آب تاکید کرد.


1393/6/25 سه شنبه
اولویت ما مدیریت مناطق حفاظت شده با مشارکت مردم و جوامع محلی است/ آموزش محیط بانان بدون وقفه دنبال شود
رییس سازمان حفاظت محیط زیست از دفتر آموزش و مشارکت های مردمی این سازمان بازدید و ضمن دیدار با کارشناسان این حوزه، از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت ها همچنین مسائل و مشکلات این حوزه قرار گرفت.


1393/6/25 سه شنبه
ایران آکادمی علوم غار و موزه غارشناسی
مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به شرایط طبیعی، اقلیمی و گسترش فراوان غارها در ایران، گفت: کشور ایران آکادمی علوم غار و موزه غارشناسی به شمار می رود.


1393/6/25 سه شنبه
کارسازترین راهکار نجات دریاچه ارومیه مشارکت مردمی در استقرار کشاورزی پایدار
مشاور امور زنان و خانواده رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، مشارکت مردمی را کارسازترین راهکار نجات دریاچه ارومیه در استقرار کشارزی پایدار دانست .


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


دکتر زهرا جواهریان - مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیستمحیط زیست و اقتصاد مقاومتی
تحولات سریع فناوری و رشد فزاینده جمعیت و استفاده از منابع طبیعی در طی چند دهه گذشته موجب شد تا بشر در حل چالش‌ها و بحرانهای نوظهور، به رویکردها و ابزارهای مختلف روی آورد. پیدایش انگاره ( پارادایم) ‌های رشد، توسعه و یا توسعه پایدار در در این راستا قابل تبیین است.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
.
پنجشنبه 27 شهريور 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.