اخبار برگزیده
1393/8/2 جمعه
عیادت معصومه ابتکار از مصدوم واقعه اسید پاشی در اصفهان
دکتر معصومه ابتکار صبح جمعه از یکی از مصدومین واقعه اسید پاشی و خانواده وی در بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان عیادت کرد.


1393/8/2 جمعه
ارتقای جایگاه حاکمیتی سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه ششم/ رویکرد برنامه مشارکتی باشد
نهمین نشست تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مدیران کل و روسای کارگروه های نظام جامع برنامه ریزی، نمایندگان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و نمایندگان دانشگاه محیط زیست در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1393/8/1 پنجشنبه
هیئت وزیران تصویب کرد: اختصاص 484 میلیارد ریال برای مقابله با گرد و غبار ، خشکسالی وحفاظت از تالابها
با تصمیم هیئت وزیران مبلغ چهارصد وهشتاد وچهار میلیارد ریال برای مقابله با گرد و غبار و خشکسالی وحفاظت از تالابها و دریاچه های کشور به سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص یافت.


1393/7/30 چهارشنبه
پیام رییس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز تکریم بازنشستگان
دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی با تبریک روز تکریم بازنشستگان از خدمات وتلاش های بازنشستگان این سازمان تقدیر کرد.


1393/7/30 چهارشنبه
دیدار وزیر امور آب عراق با ابتکار/ تاکید بر اجرای تفاهم نامه مشترک و گسترش همکاری های محیط زیستی
محسن عصفور لفته وزیر امور آب عراق در جریان سفربه تهران با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در زمینه مسائل مربوط به محیط زیست و گسترش همکاری های دوجانبه گفتگو کرد.


1393/7/30 چهارشنبه
حضور معصومه ابتکار در مجلس؛ گزارش سازمان حفاظت محیط زیست به کمیسیون اصل 90 در مورد کیفیت بنزین
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گزارش این سازمان را در مورد کیفیت بنزین ارائه کرد.


1393/7/30 چهارشنبه
نشست مشترک ابتکار با وزیر دفاع/ تاکیدات رهبری بر حفظ محیط زیست در نیروهای مسلح نقشه راه/ توقف توزیع سلاح شکاری در ایران
نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور معصومه ابتکار و حسین دهقان و معاونان و مدیران ارشد دو دستگاه برگزار شد.


1393/7/30 چهارشنبه
رفع تصرف بیش از50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد: بیش از 50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین که توسط متخلفان تصرف شده بود روز گذشته با همت مسئولان رفع تصرف گردید.


1393/7/30 چهارشنبه
کتاب اثرات محیط زیستی آب شیرین کن بر اکوسیستم های دریایی منتشر شد
کتاب اثرات محیط زیستی تاسیسات آب شیرین کن بر اکوسیستم های دریایی توسط سازمان حفاظت محیط زیست نشر شد.


1393/7/29 سه شنبه
دیدار وزیر محیط زیست ارمنستان با دکتر ابتکار / برنامه پایش رودخانه ارس تدوین می شود
در نشست دو جانبه وزراء و مسئولان عالی حفاظت محیط­زیست کشورهای ایران و ارمنستان بر تدوین برنامه پایش رودخانه ارس، ایجاد پارک ملی صلح و دوستی و احداث نیروگاه مشترک تاکید شد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
شنبه 3 آبان 1393  Powered By Sigma ITID.