اخبار برگزیده
1393/6/30 يكشنبه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فردا به استان قم سفر می کند
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم از سفر یک روزه ابتکار معاون رییس جمهورو رییس سازمان حفاظت محیط زیست در روز دوشنبه به استان قم خبر داد.


1393/6/30 يكشنبه
ابداع روش استخراج ژنوم هسته‏ای سازگار با محیط زیست
کارشناسان بخش زیست فناوری دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست، روش جدیدی برای استخراج ژنوم هسته‏ای و ژنوم میتوکندریایی سازگار با محیط زیست از بافت موجودات زنده ابداع کردند که با تاکید بر حذف مواد آلاینده مضر در محیط زیست است.


1393/6/30 يكشنبه
سازمان حفاظت محیط زیست مصمم به رفع کامل آلودگی دریایی
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط ز یست گفت: نظارت و کنترل کیفی آبهای ساحلی و شناگاههای ساحلی و مناطق تفریحی دریایی توسط معاونت محیط زیست دریایی این سازمان با همکاری ادارات کل حفاظت محیط زیست استانهای ساحلی به منظور بررسی وضعیت موجود و تعیین کیفیت بهداشتی شناگاههای ساحلی در شمال و جنوب کشور انجام گرفته و در حال اجرا است.


1393/6/30 يكشنبه
همزمان با دوم مهر روز غارپاک صد غار در سطح کشور پاکسازی می شود
همزمان با دوم مهر روز غارپاک وبا همکاری انجمن غارشناسی ایران صد غار در سطح کشور پاکسازی می شود.


1393/6/29 شنبه
تبدیل وضعیت بیش از 600 نفر از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست / صدور احکام تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه احکام تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی صادر شده است، گفت 600 نفر از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل وضعیت شدند.


1393/6/29 شنبه
بازدید معاون اول رییس جمهور از سدهای لار، لتیان و ماملو/ اعتبار ویژه دولت برای بخش آب
معاون اول رییس جمهور به منظور ارزیابی و بررسی وضعیت بحران آب در تهران و اطلاع از میزان کاهش سطح آب در سدهای اطراف این استان، صبح شنبه از سدهای لار، لتیان و ماملو بازدید کرد.


1393/6/29 شنبه
انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر مشکل را حل نمی‌کند/ مردم تهران مصرف آب را مدیریت کنند/ دولت ۸۵ درصد هزینه آبیاری تحت فشار را می‌دهد
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هیچ موافقتی برای انتقال آب از خزر به فلات مرکزی صورت نگرفته است، گفت: بزرگ‌ترین مشکل در بخش آب عدم مدیریت مصرف است.


1393/6/29 شنبه
بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان 30 شهریور/ تجمع دوستداران محیط زیست فردا در پارک پردیسان مقابل سازمان حفاظت محیط زیست
بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان روز 21 سپتامبر مصادف با 30 شهریور همزمان با ملاقات وزرا و روسای کشورهای جهان در مقابل سازمان ملل برگزار می شود، این تجمع در ایران فردا ساعت 14 در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان انجام می شود.


1393/6/28 جمعه
ابتکار در کنگره تازه های قلب وعروق: نقش موثر آلودگی هوا در افزایش سکته های قلبی و مغزی/ خسارت هشت میلیارد دلاری آلودگی هوا در سال
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آلودگی هوا تاثیری مستقیم و موثری بر افزایش غلظت خون و در نتیجه افزایش سکته های قلبی و مغزی دارد.


1393/6/28 جمعه
سومین جلسه شورای اداری سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد/ تقدیر از نگاه مثبت دولت تدبیر و امید در رسیدگی به وضعیت محیط بانان
سومین جلسه شورای اداری سازمان حفاظت محیط زیست با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده معاونت سرمایه انسانی ریاست جمهوری و سایر اعضاء تشکیل شد.


بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهگزارش تحلیلی مدیریتی دفتر پژوهش و توسعه فناوری جهت درج در پورتال سازمان
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


دکتر زهرا جواهریان - مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیستمحیط زیست و اقتصاد مقاومتی
تحولات سریع فناوری و رشد فزاینده جمعیت و استفاده از منابع طبیعی در طی چند دهه گذشته موجب شد تا بشر در حل چالش‌ها و بحرانهای نوظهور، به رویکردها و ابزارهای مختلف روی آورد. پیدایش انگاره ( پارادایم) ‌های رشد، توسعه و یا توسعه پایدار در در این راستا قابل تبیین است.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
.
يكشنبه 30 شهريور 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.