اخبار برگزیده
1393/7/30 چهارشنبه
پیام رییس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز تکریم بازنشستگان
دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی با تبریک روز تکریم بازنشستگان از خدمات وتلاش های بازنشستگان این سازمان تقدیر کرد.


1393/7/30 چهارشنبه
دیدار وزیر امور آب عراق با ابتکار/ تاکید بر اجرای تفاهم نامه مشترک و گسترش همکاری های محیط زیستی
محسن عصفور لفته وزیر امور آب عراق در جریان سفربه تهران با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در زمینه مسائل مربوط به محیط زیست و گسترش همکاری های دوجانبه گفتگو کرد.


1393/7/30 چهارشنبه
حضور معصومه ابتکار در مجلس؛ گزارش سازمان حفاظت محیط زیست به کمیسیون اصل 90 در مورد کیفیت بنزین
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گزارش این سازمان را در مورد کیفیت بنزین ارائه کرد.


1393/7/30 چهارشنبه
نشست مشترک ابتکار با وزیر دفاع/ تاکیدات رهبری بر حفظ محیط زیست در نیروهای مسلح نقشه راه/ توقف توزیع سلاح شکاری در ایران
نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور معصومه ابتکار و حسین دهقان و معاونان و مدیران ارشد دو دستگاه برگزار شد.


1393/7/30 چهارشنبه
رفع تصرف بیش از50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد: بیش از 50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین که توسط متخلفان تصرف شده بود روز گذشته با همت مسئولان رفع تصرف گردید.


1393/7/30 چهارشنبه
کتاب اثرات محیط زیستی آب شیرین کن بر اکوسیستم های دریایی منتشر شد
کتاب اثرات محیط زیستی تاسیسات آب شیرین کن بر اکوسیستم های دریایی توسط سازمان حفاظت محیط زیست نشر شد.


1393/7/29 سه شنبه
دیدار وزیر محیط زیست ارمنستان با دکتر ابتکار / برنامه پایش رودخانه ارس تدوین می شود
در نشست دو جانبه وزراء و مسئولان عالی حفاظت محیط­زیست کشورهای ایران و ارمنستان بر تدوین برنامه پایش رودخانه ارس، ایجاد پارک ملی صلح و دوستی و احداث نیروگاه مشترک تاکید شد.


1393/7/29 سه شنبه
انتقال گوزن‌‎های زرد ایرانی به زادگاه تاریخی خود در اطراف دز و کرخه با هدف تعدیل جمعیت / برنامه جامع مدیریت گوزن زرد تدوین می شود
مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری کارشناسان بین المللی برنامه جامع مدیریت گوزن زرد تدوین و زیستگاه های طبیعی آن برای انتقال تعدادی از گوزنهای زرد به این زیستگاه ها شناسایی می شوند.


1393/7/29 سه شنبه
اعلام جزییات اصلاح کیفیت سوخت کلانشهر ها/ سازمان حفاظت محیط زیست عرضه سوخت استاندارد را با جدیت دنبال می کند
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست عرضه سوخت استاندارد را با جدیت دنبال می کند ، اظهار داشت: این سازمان برای حفظ سلامت مردم به دنبال اصلاح سوخت توزیعی در کشور است.


1393/7/29 سه شنبه
مشارکت ذینفعان در اجرای برنامه مدیریت جامع تالاب قره قشلاق
مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: برنامه جامع مدیریت حوضه آبریز تالاب قره قشلاق با مشارکت کلیه ذینفعان دولتی و غیردولتی در حال اجرا است.


بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
پنجشنبه 1 آبان 1393  Powered By Sigma ITID.