اخبار برگزیده
1393/6/10 دوشنبه
ساخت مرکز تکثیر یوزپلنگ ایرانی در انتظار تامین اعتبار
مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی گفت:برای تکثیر دو یوزپلنگ در خطر انقراض ایران، کوشکی و دلبر، نیازمند تامین اعتبار کامل 600 میلیون تومان برای ساخت مرکز پازپروری پارک پردیسان هستیم.


1393/6/10 دوشنبه
بازنگری بر جرایم صید و شکار در شورای عالی محیط زیست/آغاز مذاکرات جدی با وزارتخانه‌ها برای تأمین حق‌آبه تالاب‌ها
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به بازنگری بر جرایم صید و شکار گونه‌‌های جانوری توسط شورای عالی محیط زیست، گفت: سازمان محیط زیست مذاکرات جدی را برای تأمین حق‌آبه تالاب‌های کشور با وزارتخانه‌های مربوطه آغاز کرده است.


1393/6/10 دوشنبه
سومین نشست تدوین برنامه ششم توسعه سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد/ رویکرد اصلی برنامه ششم توسعه جامع نگر باشد
سومین نشست تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مدیران کل و روسای کارگروه های نظام جامع برنامه ریزی، نمایندگان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و نمایندگان دانشگاه محیط زیست یکشنبه 9 شهریور ماه در سالن جلسات مرکز همایش های بین المللی سازمان برگزار گردید.


1393/6/10 دوشنبه
تهران در پنج ماه گذشته 117 روز هوای سالم داشته است
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تهران در پنج ماه گذشته 117 روز هوای سالم داشته است در حالی که در مدت مشابه سال قبل تهرانی ها 47 روز هوای سالم تنفس کردند.


1393/6/10 دوشنبه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فردا به اردبیل سفر می کند
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی اردبیل، سه شنبه به این استان سفر می کند.


1393/6/9 يكشنبه
بازدید ابتکار از نمایشگاه همزیستی انسان و جانوران / تنوع زیستی در ایران از قدمت دیرینه برخوردار است
نمایشگاه نشانه هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین مروری است بر حدود دویست سال همبودی و همزیستی انسان و جانوران در سرزمین ایران که شواهد آن در مجموعه آثار به نمایش درآمده نمود یافته است.


1393/6/9 يكشنبه
مقررات شکار بازنگری میشود/ راه‌اندازی دوربین‌های تله و سنجش از راه دور/ اسنادآلودگی بنزین پتروشیمی ارائه شده است
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شکار در ایران ممنوع است تاکید کرد: به دلیل در خطر بودن بسیاری از گونه های جانوری در کشور این سازمان در مورد شکار بسیار کارشناسانه و سخت گیرانه عمل می کند و در حال بازنگری سیاست های شکار هستیم.


1393/6/9 يكشنبه
تجلیل از محیط بانان برجسته و فعالان پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی / هنوز برای نجات یوزپلنگ آسیایی دیر نشده است
مراسم نکوداشت محیط بانان برجسته و فعالان پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با عنوان نگهبانان طبیعت، نگهداران تنوع زیستی پیش از ظهر امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1393/6/9 يكشنبه
تشریح روند انتخاب یک محیط بان در جمع کارکنان نمونه ملی/ تقدیر رییس جمهور از هادی جلالی پاسداشت تلاش و ایثار محیط بانان است
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز خرسندی از قرار گرفتن یک محیط بان در جمع شش نفر برتر کارکنان دولتی در سطح ملی برای نخستین بار، گفت: برای سازمان حفاظت محیط زیست و قشر خدوم محیط بانان کشور، کسب چنین افتخاری مایه مباهات است.


1393/6/9 يكشنبه
راهبرد بلند مدت حل تعارضات بین انسان و گرگ تدوین می شود/ مشارکت همگانی و آموزش جوامع محلی راهکار اصلی کاهش بحران
مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اهمیت حل تعارضات بین انسان و گرگ گفت: استراتژی بلند مدت حل تعارضات بین انسان و گرگ تهیه می شود.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر زهرا جواهریان - مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیستمحیط زیست و اقتصاد مقاومتی
تحولات سریع فناوری و رشد فزاینده جمعیت و استفاده از منابع طبیعی در طی چند دهه گذشته موجب شد تا بشر در حل چالش‌ها و بحرانهای نوظهور، به رویکردها و ابزارهای مختلف روی آورد. پیدایش انگاره ( پارادایم) ‌های رشد، توسعه و یا توسعه پایدار در در این راستا قابل تبیین است.


بیشتر
آرشیو گزارش تصویری
بیشتر
.
دوشنبه 10 شهريور 1393  
 
 
 
 
 


Powered By Sigma ITID.