اخبار
بررسی زمینه های همکاری در دیدار ابتکار با جمعی از نمایندگان مجلس ملی و سنای فرانسه و محققین و متخصصین فرانسوی
عامل مسمومیت و کشتار جانوران وحشی در جغتای خراسان رضوی بدام افتاد
تحقق اهداف اجلاس تغییرات آب و هوایی و بازنگری در روند همکاری های ایران و فرانسه
بحران عظیم زیست محیطی در جنگل‌های زاگرس / ضرورت حراست از رویشگاه‌های جنگلی / تولید نیمی از آب تولیدی سالم کشور در زاگرس / کارگروه های حفاظت از جنگل های زاگرس تشکیل شود /
مخالف احداث سد شفارود در گیلان هستیم/ در مقابل هر تخریب محیط زیستی ایستاده ایم
بیشتر

 اخبار برگزیده
1393/12/15 جمعه
بررسی زمینه های همکاری در دیدار ابتکار با جمعی از نمایندگان مجلس ملی و سنای فرانسه و محققین و متخصصین فرانسوی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز پنج شنبه در ادامه برنامه های سفر خود به پاریس، در جلسه ای با حضور جمعی از محققین، متخصصین و کارشناسان ارشد فرانسوی به بحث و گفت و گو با آنان درباره انتقال تجربیات و آخرین راهکارهای مقابله با مشکلات نوین زیست محیطی، همچنین چگونگی توسعه همکاری های فیمابین در این بخش پرداخت.


1393/12/15 جمعه
در دیدار ابتکار و وزیر خارجه فرانسه مطرح شد:تحقق اهداف اجلاس تغییرات آب و هوایی و بازنگری در روند همکاری های ایران و فرانسه
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جریان سفر به پاریس ، با لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه روز پنج شنبه دیدار و گفتگو کرد.


1393/12/14 پنجشنبه
در دومین کنفرانس ملی مخاطرات محیط زیست زاگرس عنوان شد: بحران عظیم زیست محیطی در جنگل‌های زاگرس / ضرورت حراست از رویشگاه‌های جنگلی / تولید نیمی از آب تولیدی سالم کشور در زاگرس / کارگروه های حفاظت از جنگل های زاگرس تشکیل شود /
دومین کنفرانس ملی مخاطرات محیط زیست زاگرس با نگاه ویژه به راهبردهای مدیریت و برنامه ریزی کنترل مخاطرات محیط زیست منطقه ارزشمند زاگرس در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزارشد.


1393/12/14 پنجشنبه
مخالف احداث سد شفارود در گیلان هستیم/ در مقابل هر تخریب محیط زیستی ایستاده ایم
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام خبر عدم تایید اجرای 48 درصد پروژه های دارای مجوز ارزیابی زیست محیطی در سال جاری، گفت: در مقابل هر گونه تخریب محیط زیست ایستاده ایم و به طور مخالفت سازمان با احداث سد شفارود در گیلان را به صورت صریح اعلام کرده ایم.


1393/12/14 پنجشنبه
کاشت نهال توسط رییس فدراسیون فوتبال در پردیسان / کفاشیان نهال خود را به هواداران تراکتورسازی تقدیم کرد
رئیس فدراسیون فوتبال به همراه تعدادی از بازیکنان، پیشکسوتان و مسئولان این فدراسیون و سید محمد مجابی معاون سازمان حفاظت محیط زیست ، صبح پنجشنبه به مناسبت روز درختکاری با حضور در پارک طبیعت پردیسان، اقدام به کاشت سه نهال کرد.


1393/12/14 پنجشنبه
معصومه ابتکار در یونسکو: توازن و نگاه جامع­نگر در مدیریت نوین جهانی لازمه صلح، ثبات و امنیت
معصومه ابتکار در اجلاس بین­المللی روز جهانی زن پیرامون نقش صلح درون، توازن و نگاه جامع­نگر در مدیریت نوین جهان که لازمه اصلی آن جهانی همراه با صلح، ثبات و امنیت است، سخنرانی کرد.


1393/12/14 پنجشنبه
ابتکار در نشست مدف انترناسیونال فرانسه: توسعه همکاری ها به خصوص در زمینه حفاظت از محیط زیست ضروری است
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح چهارشنبه در ادامه برنامه های سفر به فرانسه در جلسه مدیران ارشد شرکت های مختلف فرانسوی علاقمند به همکاری با ایران سخنرانی و به سوالات مختلف آنان پاسخ گفت.


1393/12/14 پنجشنبه
رییس جمهوری در آستانه روز درختکاری و پس از کاشت نهال: زندگی پایدار و سالم وابسته به حفظ محیط زیست است/ ضرورت تلاش همگانی برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی
رییس جمهوری در آستانه روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، با تاکید بر ضرورت صیانت از محیط زیست تصریح کرد: امروز نه تنها برای زیبایی کشور بلکه برای حیات و زندگی سالم و پایدار، نیازمند توجه به محیط زیست و احترام به مقررات و قوانین مربوط یه این حوزه هستیم.


1393/12/13 چهارشنبه
در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی تصویب شد: اختصاص 570 میلیارد ریال برای ساماندهی رودخانه زاینده رود و مقابله با بحران کم آبی در کرمان
جلسه هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و مهم ترین مسایل جاری در کشور از سوی اعضای دولت مورد تبادل نظر قرار گرفت.


1393/12/13 چهارشنبه
در پایان جلسه هیات وزیران: رئیس جمهور از خودروی برقی ـ بنزینی رونمایی کرد
رییس جمهور در پایان نشست روز چهارشنبه هیات دولت از دو دستگاه خودروی برقی ـ بنزینی (دو نیروی پایه برقی) رونمایی و در اقدامی نمادین در محوطه ساختمان مرکزی با این وسیله نقلیه رانندگی کرد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
شنبه 16 اسفند 1393  

مجری : شرکت سیگما