اخبار
مدیرکل  جدید محیط زیست استان قم معرفی شد
  • 1394/3/4 دوشنبه مدیرکل جدید محیط زیست استان قم معرفی شد
    با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ، سید رحمان دانیالی بعنوان مدیر کل جدید محیط زیست استان قم معرفی و از زحمات و تلاش های محمودعلی رکنی تقدیر شد.
رهاسازی دو قطعه کبک و یک سمور در استان قم
پاکسازی دانشگاه شهرکرد با همکاری دوستداران محیط زیست
کشف بیش از یک تن موسیر قاچاق در چهارمحال و بختیاری
رها سازی یک عدد زرده بر  در منطقه حفاظت شده کویرتهران
بیشتر
 

اخبار برگزیده
1394/3/4 دوشنبه
مدیرکل جدید محیط زیست استان قم معرفی شد
با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ، سید رحمان دانیالی بعنوان مدیر کل جدید محیط زیست استان قم معرفی و از زحمات و تلاش های محمودعلی رکنی تقدیر شد.


1394/3/4 دوشنبه
امیدی تازه در محافظت از تنها پستاندار دریای خزر
مسئول مرکز درمانی و تحقیقاتی فک خزر با بیان اینکه این مرکز تنها مرکز امداد و نجات فک خزر در سه استان حاشیه دریای خزر است، گفت: از زمان تأسیس این مرکز تاکنون 54 قلاده فک در سواحل ایران نجات یافتند.


1394/3/4 دوشنبه
آغاز تدوین برنامه عملیاتی ملی برای محافظت از پلنگ ایرانی
مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست ازآغاز برنامه ریزی مرتبط با ذینفعان ساماندهی و مدیریت وضعیت پلنگ در ایران از دوم خرداد ماه خبر داد.


1394/3/4 دوشنبه
مدیر کل جدید محیط زیست استان مرکزی معرفی شد
با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست،حسینعلی ابراهیمی کارنامی بعنوان مدیر کل جدید حفاظت محیط زیست استان مرکزی معرفی شد.


1394/3/4 دوشنبه
با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ؛گردهمایی مدیران محیط زیست کشور در اصفهان برگزار می‌شود
گردهمایی مدیران کل محیط زیست محیط کشور با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور فردا به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.


1394/3/3 يكشنبه
رسانه ها گمانه زنی نکنند / محیط زیست پیگیر علت تلف شدن ماهی های کیش
مدیر کل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تاکنون علت تلف شدن هزاران قطعه ماهی جزیره کیش هنوز مشخص نشده است، از رسانه ها و سایر نهادهای مرتبط خواست تا پیش از مشخص شدن علت دقیق این امر از گمانه زنی خودداری کنند.


1394/3/3 يكشنبه
ابتکار خبر داد:رای شورای عالی آب به بازنگری فعالیت سدها و نحوه ساخت آنها
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بازنگری فعالیت سدها و نحوه ساخت آنها در شورای عالی آب تصویب شد و بر این اساس روش های تلفیقی و گزینه های مختلف سد سازی نیز بررسی می شود.


1394/3/3 يكشنبه
ظرف یک هفته آینده صورت می گیرد؛ابلاغ جرایم جدید شکار جانوران وحشی/ جریمه شکار پلنگ ایرانی ۱۶برابر می شود
مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست از ابلاغ بهای جانوران وحشی برای مطالبه ضرر و زیان ناشی از شکار و صید ظرف یک هفته آینده خبر داد.


1394/3/3 يكشنبه
کلنگ زنی پالایشگاه زرقان بدون ارزیابی محیط زیست/ اجرای پروژه ممنوع
مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست با بیان اینکه کلنگ پالایشگاه زرقان بدون ارزیابی زیست محیطی زده شد، گفت: سازمان محیط زیست اجازه اجرای پروژه بدون ارزیابی را نمی دهد.


1394/3/3 يكشنبه
مکنون با اشاره به ریاست ایران در مجمع آسیایی توسعه پایدار ؛نقش مهم ایران در آینده توسعه منطقه آسیا و اقیانوسیه/ لزوم طراحی الگوی توسعه بر مبنای وضعیت اکولوژیک منطقه
قائم مقام کمیته ملی توسعه پایدار با اشاره به واگذاری ریاست مجمع آسیایی توسعه پایدار سازمان ملل به ایران، گفت: ایران و منطقه آسیا و اقیانوسیه به واسطه رشد جمعیت صعودی و مسیر توسعه اقتصادی که در آن قرار دارند، می توانند نقش مهمی در پایداری یا ناپایداری توسعه جهانی در آینده داشته باشند.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سرهنگ خیلدار -فرمانده یگان حفاظت محیط زیستنقش آموزش در عملکرد و رفتار نیروهای یگان محیط زیست (محیط بانان)
آموزش به معنای کلی آن به عنوان مهم ترین پایه در توسعه با محوریت انسان مطرح می شود. ابزاری کلیدی بر ای فراهم آوردن تغییر در ارزش ها، رفتار و به طور کلی شیوه زندگی است تا براساس آن جوامع بتوانند به پایداری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست بومی و سیاسی دست یابند.آموزش همچنین مهم ترین وسیله برای حل مشکلات محلی و جهانی به حساب می آید


دکتر صدر الدین علیپور _مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزویناکولوژی صنعتی؛ رویکردی نوین در حفاظت از محیط زیست
از اصول محوری محیط زیست صنعتی توجه به این مهم است که سیستم های اجتماعی و تکنولوژیکی در داخل زیست کره محدود بوده و در خارج از آن نیز وجود ندارد. اکولوژی صنعتی به این معناست که سیستم های صنعتی می توانند بهبود یابند و تاثیرات منفی آنها بر محیط زیست طبیعی به حداقل برسد.


مهندس فرشاد فتاحی، مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکیتحلیلی بر وضعیت تنوع زیستی و تهدیدات آن در ایران
تنوع زیستی عبارت است از اشکال مختلف حیات بر روی سیاره زمین و مفهومی است که امروزه در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم بررسی می شود. اما این واژه در سطح گونه شناخته شده ‌تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. در شرایط کنونی، سیاره ما زیستگاه چندین میلیون گونه در قالب حدود یکصد شاخه است؛ تقریبا یک میلیون و هشتصد هزار گونه توسط دانشمندان شناسایی شده است


دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


بیشتر
.
سه شنبه 5 خرداد 1394  

مجری : شرکت سیگما