اخبار
بازدید استاندار زنجان از چند واحد صنعتی در شهرستان زنجان و سلطلنیه
برگزاری  دهمین  کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی در اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان
رکاب زنی دوستدار محیط زیست  دراستان هرمزگان
دستگیری 5 شکارچی غیر مجاز گراز قبل از شکار در شهرستان کامیاران کردستان
جلوگیری  ازچاه های غیر مجاز تالاب  دراستان کردستان
  • 1393/11/9 پنجشنبه جلوگیری ازچاه های غیر مجاز تالاب دراستان کردستان
    امام جمعه شهرستان مریوان در سومین کارگاه مدیریت زیست بومی تالاب زریوار گفت: چاه های غیر مجاز از مهمترین معضلات تالاب به شمار می آید که هرساله کشاورزان برای مصارف کشاورزی از آب زریوار برداشت می کنند و با ادامه این کار حیات دریاچه به خطر می افتد. اما با آبگیری سد گاران و تامین آب کشاورزان می توان چاه های غیر مجاز را از بین برد و شاهد چاه های دیگر نباشیم.
بیشتر


 اخبار برگزیده
1393/11/9 پنجشنبه
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان: آلودگی هوای اهواز به بالاترین میزان در سال جاری رسید /کاهش شدید رطوبت خاک علت اصلی فعال شدن کانون های ریزگرد در اهواز
ساعت 12:30 پنجشنبه 9 بهمن ماه میزان غلظت غبار در کلانشهر اهواز به بیش از 10 هزار میکروگرم بر متر مکعب رسید که بالاترین میزان غلظت ثبت شده در سال جاری محسوب می‌شود.


1393/11/8 چهارشنبه
برای آموزش توانمند سازی زنان افغان در حوزه محیط زیست آمادگی داریم/ احیای تالاب هامون نیازمند همکاری مشترک است
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار خبرنگاران و فعالان حوزه زنان افغانستان با اشاره به اهمیت همکاری های مشترک با این کشور در حوزه محیط زیست گفت: ما آمادگی لازم برای آموزش و توانمند سازی و تبادل اطلاعات و تجربه را با کشور افغانستان داریم.


1393/11/8 چهارشنبه
پیشنهاد آموزش و فرهنگ سازی حوزه ترافیک و کاهش 50 گرم زباله شهری در صحن شورای شهر قزوین
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین، آموزش و فرهنگ سازی حوزه ترافیک و کاهش 50 گرم زباله شهری را در صحن شورای شهر قزوین پیشنهاد کرد.


1393/11/8 چهارشنبه
آغاز نهضت حفاظت تالاب ها از ایران/ نظر سازمان حفاظت محیط زیست فصل الخطاب کلیه فعالیت ها و پروژه های توسعه ملی
معاون سازمان حفاظت محیط زیست وضعیت و بحران حال حاضر تالابها را نشان دهنده عدم توجه و غفلت از این حوزه دانست و تاکید کرد: باید برای حفظ حیات بشر تالاب ها حفظ شوند و قشر جوان و نوجوان بهترین قشر اجتماعی برای حفظ تالابها و جلوگیری از آینده مخاطره آمیز تخریب تالاب ها برای بشر هستند.


1393/11/7 سه شنبه
دیدار نایب رییس مجلس جمهوری فدرال آلمان با معصومه ابتکار/ تاکید برگسترش همکاری برای احیای تالاب ها
نایب رییس مجلس جمهوری فدرال آلمان و هیات همراه با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص مسائل مربوط به محیط زیست گفت‌وگو کرد.


1393/11/7 سه شنبه
دیدار معاون اول نخست وزیر و وزیرخارجه کرواسی با معصومه ابتکار/ تاکید بر همکاری مشترک در زمینه تغییرات آب و هوا
معاون اول نخست وزیر و وزیرخارجه کرواسی وهیات همراه با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص مسائل مربوط به محیط زیست گفت‌وگو کرد.


1393/11/7 سه شنبه
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست مازندران: ۱۲و نیم هزار هکتار از اراضی میانکاله را از زمین‌خواران پس گرفتیم
مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: مهم ترین گامی که در این یک سال و نیم برداشته است تهیه نقشه راه 5ساله برای محیط زیست مازندران است.


1393/11/7 سه شنبه
تشدید نظارت دقیق بر ورود و خروج پرندگان شکاری / تمهیدات حفاظتی در استانهای جنوبی و مرکزی افزایش می یابد
سازمان حفاظت محیط زیست با ابلاغ بخشنامه ای به ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها نظارت دقیق بر ورود و خروج پرندگان شکاری ، اعمال مقررات کنوانسیون سایتیس و افزایش تمهیدات حفاظتی در استانهای جنوبی و مرکزی به کلیه استانها را خواستار شد.


1393/11/7 سه شنبه
از برند سبز حمایت می کنیم/ درج میزان تولید گازهای گلخانه ای و مصرف آب مجازی بر روی محصولات از اصول مهم برندسازی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری نهادینه کردن صنعت سبز توسط سازمان حفاظت محیط زیست در دولت اصلاحات، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی خود را برای حمایت و ترویج برند سبز در ایران با اجرای شرایط و ضوابط خاص اعلام می کند.


1393/11/7 سه شنبه
مراسم روز جهانی تالابها در تالاب هامون برگزار می شود/ سازمان های مردم نهاد محوریت برنامه هستند
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست شعار امسال روز جهانی تالاب ها تالابها برای آینده ما، همراه شوید اعلام کرد و گفت: مراسم روز جهانی تالابها امسال در کنار تالاب های بین المللی هامون با محوریت سازمان های مردم نهاد برگزار می شود.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر محمد قدیری ابیانه - مدیر کل دفتر پشتیبانی ، فنی و مهندسی مدیریت سبز برای کاهش هزینه ها و آثار منفی بر محیط زیست
در تداوم و تکامل نظریه های رشد و توسعه اقتصادی در جهان، از دهه 1980 میلادی نظریه های اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار مطرح و روز به روز از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. بر اساس نظریه های مزبور، رشد و توسعه اقتصادی کشورها زمانی مورد انتظار و استقبال است که با تخریب محیط زیست شامل آب، خاک، هوا و تخریب منابع آیندگان همراه نباشد.


دکتر مجید خرازیان مقدم - مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحشخطرانقراض گونه های جانوری را جدی بدانیم
تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و نژادهای انسان و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورند، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان وکشورها نقش داشته باشند.


مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


بیشتر
.
جمعه 10 بهمن 1393  Powered By Sigma ITID.