اخبار برگزیده
1393/7/29 سه شنبه
مشارکت ذینفعان در اجرای برنامه مدیریت جامع تالاب قره قشلاق
مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه جامع مدیریت حوضه آبریز تالاب قره قشلاق با مشارکت کلیه ذینفعان دولتی و غیردولتی در حال اجرا است.


1393/7/29 سه شنبه
دوره آموزشی مبانی محیط زیست کوهستان آبان ماه برگزار می شود
مدیر عامل انجمن حفظ محیط کوهستان با بیان اینکه دوره آموزشی مبانی محیط زیست کوهستان با هدف ارتقای ظرفیت کوهستان در آبان ماه برگزار می شود ، گفت: 30 مهر ماه، آخرین مهلت ثبت نام در این دوره آموزشی است.


1393/7/29 سه شنبه
رونق گردشگری طبیعی راهکاری نوین برای مشارکت جوامع بومی و محلی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد و ورنق گردشگری طبیعی یا اکوتوریسم را یکی از بهترین راهکارهای کاهش فشار جوامع محلی بر محیط زیست و تشویق آن ها به مشارکت در حفظ محیط زیست دانست و اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای دنیا 70 تا 80 درصد مناطق حفاظت شده توسط مردم و به واسطه مشارکت مسئولانه آن ها مورد حفاظت و حراست قرار می گیرد.


1393/7/28 دوشنبه
پاسخ 48 صفحه ای سازمان حفاظت محیط زیست به تحقیق و تفحص مجلس ارایه شد
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در وقت قانونی پاسخ طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی را به کمسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی ارایه کرد .


1393/7/28 دوشنبه
پیام ابتکار به کنگره بین المللی نمک زدایی
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به کنگره بین المللی نمک زدایی تاکید کرد :با در نظر گرفتن مخاطرات ناشی از کمبود آب شیرین و توجه روزافزون نسبت به این موضوع، باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا بتوانیم از فناوری های مختلف از جمله نمک زدایی از آب های شور با حداقل عوارض زیست محیطی، حداکثر بهره وری را ممکن سازیم.


1393/7/28 دوشنبه
باران جانی دوباره به دریاچه ارومیه بخشید/ سطح آب دریاچه به 1270.29 متر رسید
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذریایجان غربی گفت: بارش باران در دو روز گذشته جانی دوباره به طبیعت دریاچه ارومیه بخشید .


1393/7/28 دوشنبه
آغاز اجرای پروژه ظرفیت سازی و توانمندسازی زنان روستایی برای نجات دریاچه ارومیه
شهربانو امانی مشاور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در امور بانوان اعلام کرد اجرای پروژه ظرفیت سازی و توانمندسازی زنان روستایی برای نجات دریاچه ارومیه با تلاش های این سازمان امروز در حاشیه دریاچه کلید خورد.


1393/7/28 دوشنبه
پتانسیل بالای ایران برای توسعه اکوتوریسم/ تاکید صاحبنظران بین المللی بر ضرورت مشارکت جوامع محلی در اکوتوریسم
کارگاه آموزشی بین المللی پارک های ملی و فرصت هایی برای توسعه اکوتوریسم پایدار با حضور کارشناسان و اساتید سازمان ملل متحد و مدیران کل حفاظت محیط زیست استانها در پارک پردیسان برگزار شد.


1393/7/28 دوشنبه
عوارض خطرناک فلزات سنگین بر سلامت انسان ها/ تجهیز آزمایشگاه های4 استان دیگر به دستگاه های اندازه گیری فلزات سنگین
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اولویت کاری این دفتر برای توانمندسازی آزمایشگاه های ادارات کل حفاظت محیط زیست در سال جاری، گفت: در جدیدترین اقدام انجام شده در این راستا آزمایشگاه های 4 استان دیگر کشور به دستگاه های اندازه گیری فلزات سنگین مجهز می شوند.


1393/7/27 يكشنبه
اعمال مدیریت مشارکتی و تعامل با جوامع محلی فریدونکنار در دستورکار سازمان حفاظت محیط زیست / حمایت از صید سنتی
مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه اراده این سازمان بر قانونمند نمودن نظام صید سنتی و نظارت موثر بر فرآیند بهره برداری از پرندگان است گفت: این سازمان تعامل با جوامع محلی را سر لوحه کار قرار داده و اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران نیز با سعه صدر و پرهیز از خشونت وظایف قانونی خود را پیگیری می نماید.


بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


دکتر فرهاد دبیریمدیریت راهبردی مبتنی بر نگرش زیست محیطی
شرط موفقیت در اعمال مدیریت، چه مدیریت استراتژیک و چه مدیریت بخشی ساده به کارگیری یا استفاده از ابزاری است که موفقیت را در هر نوع مدیریتی به ویژه مدیریت های راهبردی تضمین کند. بحث بر سر این است که آیا یک مدیر از تضیمن های کافی برای اعمال شیوه های مدیریت بر اساس قوانینی که ناظر بر آن حوزه است برخوردار است یا نه؟


مهندس محمد درویش - مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمیمشارکت نهادهای غیردولتی در مدیریت حفاظت محیط­ زیست/ توسعه تعاونی های محیط زیستی؛ فرصت ها و موانع
تعاونی­های محیط­زیستی نهادی اقتصادی هستند که در پاسخ به اوضاع نامساعد بازار، توسط فعالان و متخصصان محیط­زیستی تشکیل می­شود. این گونه نهادها از طریق مشارکت و یک کاسه کردن تولید، به سازماندهی عوامل تولید در مناطق حفاظت شده، مناطق گردشگری و مخصوصاً روستاها، به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و درآمد می­پردازند.


بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
سه شنبه 29 مهر 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.