اخبار برگزیده
1393/9/27 پنجشنبه
دولت کاهش آلودگی هوا رابطور جدی پیگیری می کند/برخی صنایع شبانه آلودگی ایجاد می‌کنند/ تخلیه شبانه پساب‌های صنعتی
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: دولت برنامه ها و سیاست های کاهش آلودگی هوا را پیگیری می کند و در جهت کاهش آلودگی هوا تلاش جدی دارد و تلاش می کنیم الگوی حمل و نقل را به سمت حمل و نقل عمومی ببریم .


1393/9/27 پنجشنبه
امضای تفاهمنامه همکاری جمعیت هلال احمر، فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و محیط زیست/ پیوند لباس سرخ و سفید هلال‌احمر با سبزی محیط‌زیست
تفاهم نامه همکاری سه جانبه فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر ، جمعیت هلال احمر ایران و سازمان حفاظت محیط زیست ایران به امضای دکتر معصومه ابتکار، دکتر محمد فرهادی و الحاج آمادو گوئیه سی رسید.


1393/9/27 پنجشنبه
ضرورت همگرایی کشورهای عضو اکو برای مقابله با چالش های محیط زیستی منطقه
دکتر معصومه ابتکار طی سخنانی در پنجمین اجلاس وزیران محیط زیست اکو که امروز در استانبول برگزار شد، گفت: با توجه به چالش خطیر تغییرات آب و هوایی و فعالیت های جهانی برای کاهش انتشار و انعطاف پذیری در برابر آن، ضروری است کشورهای منطقه نیز به رویکرد مشترک برای مقابله با تغییرات آب و هوایی دست یابند.


1393/9/26 چهارشنبه
ورود ابتکار به استانبول و صبحانه کاری با همتای ترک
دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که امروز در رأس هیأتی به منظور شرکت در پنجمین نشست وزیران محیط زیست اکو وارد استانبول شد، با همتای ترک خود، وزیر محیط زیست و شهرسازی ترکیه ملاقات کرد.


1393/9/26 چهارشنبه
آغاز بکار پنجمین اجلاس وزیران محیط زیست اکو در ترکیه با موضوع اقتصاد سبز و تغییرات آب هوا
نشست یکروزه وزیران و روسای عالیرتبه محیط زیست کشورهای عضو اکو به میزبانی دولت ترکیه آغاز بکار کرد.


1393/9/26 چهارشنبه
ورود داوطلبان هلال احمر به حفظ محیط زیست؛ 27 آذر تفاهم‌نامه سه جانبه هلال‌احمر، فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان حفاظت محیط زیست امضا می شود
رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر گفت: براساس تفاهم نامه سه جانبه جمعیت هلال‌احمر، فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان حفاظت محیط زیست که 27 آذر در آیین نکوداشت داوطلبان امضا می شود، از توان داوطلبان هلال ‌احمر برای حفظ محیط زیست، جنگل‌ها و سالم‌سازی آب استفاده می شود.


1393/9/26 چهارشنبه
ساختار سازمان حفاظت محیط زیست نیازمند اصلاح و بازنگری است/ معماری سازمانی باید منجر به ارتباطات ارگانیک و پویا شود
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نیاز سازمان به اصلاح و بازنگری در ساختار سازمانی و معماری سازمانی بر همه مبرهن است، لکن این اقدام باید با نگاهی جامع و فراگیر و تجمیع اراده سازمانی همراه شود تا بتواند اثربخشی و نتیجه گیری مطلوب را به همراه داشته باشد.


1393/9/26 چهارشنبه
گرد و غبار علت احتمالی شکوفایی جلبکی دریای عمان
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طی نامه ای از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان خواسته شد با نمونه برداری و جمع آوری داده ها، میزان اثرات شکوفایی جلبکی دریای عمان بر آب های ساحلی ایران را آنالیز و گزارش دهد.


1393/9/25 سه شنبه
نخستین نشست هسته مشورتی سمن های محیط زیستی کشور برگزار شد/ شبکه ملی سمن های محیط زیستی تشکیل می شود
مدیر کل دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این سازمان به دنبال تشکیل شبکه ملی سمن های محیط زیستی است، گفت: این شبکه ملی پل ارتباطی سمن های زیست محیطی است و در تصمیم گیری های مهم کشور مشارکت می کند.


1393/9/25 سه شنبه
سرپرست جدید اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی منصوب شد
با ابلاغ سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی وامور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، پرویز آراسته به سمت سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی منصوب شد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
مهندس حمید جلالوندی - مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطیضرورت و اهداف ارزیابی اثرات محیط‌ زیست
وقوع بحران‌های محیط‌زیستی و کمیابی منابع، نگرانی‌های عمیقی را در سطوح مختلف جوامع انسانی ایجاد نموده که ضرورت رفع آن لحاظ نمودن معیارهای محیط‌زیستی در فعالیت‌های توسعه‌ای است. بین انسان و طبیعت رابطه‌ای دوطرفه وجود دارد. بشر برای منافع خویش طبیعت را مورد بهره‌برداری قرار داده و سعی در کنترل محیط‌زیست دارد راه‌ها و ابزارهایی را برای رسیدن به اهداف و بهبود رفاه خویش اختراع کرده است تاثیرات ناشی از آن برروی زندگی انسان بسیار عمیق است


کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
جمعه 28 آذر 1393  Powered By Sigma ITID.