اخبار برگزیده
1393/6/10 دوشنبه
تهران در پنج ماه گذشته 117 روز هوای سالم داشته است
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تهران در پنج ماه گذشته 117 روز هوای سالم داشته است در حالی که در مدت مشابه سال قبل تهرانی ها 47 روز هوای سالم تنفس کردند.


1393/6/10 دوشنبه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فردا به اردبیل سفر می کند
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی اردبیل، سه شنبه به این استان سفر می کند.


1393/6/9 يكشنبه
بازدید ابتکار از نمایشگاه همزیستی انسان و جانوران / تنوع زیستی در ایران از قدمت دیرینه برخوردار است
نمایشگاه نشانه هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین مروری است بر حدود دویست سال همبودی و همزیستی انسان و جانوران در سرزمین ایران که شواهد آن در مجموعه آثار به نمایش درآمده نمود یافته است.


1393/6/9 يكشنبه
مقررات شکار بازنگری میشود/ راه‌اندازی دوربین‌های تله و سنجش از راه دور/ اسنادآلودگی بنزین پتروشیمی ارائه شده است
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شکار در ایران ممنوع است تاکید کرد: به دلیل در خطر بودن بسیاری از گونه های جانوری در کشور این سازمان در مورد شکار بسیار کارشناسانه و سخت گیرانه عمل می کند و در حال بازنگری سیاست های شکار هستیم.


1393/6/9 يكشنبه
تجلیل از محیط بانان برجسته و فعالان پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی / هنوز برای نجات یوزپلنگ آسیایی دیر نشده است
مراسم نکوداشت محیط بانان برجسته و فعالان پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با عنوان نگهبانان طبیعت، نگهداران تنوع زیستی پیش از ظهر امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1393/6/9 يكشنبه
تشریح روند انتخاب یک محیط بان در جمع کارکنان نمونه ملی/ تقدیر رییس جمهور از هادی جلالی پاسداشت تلاش و ایثار محیط بانان است
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز خرسندی از قرار گرفتن یک محیط بان در جمع شش نفر برتر کارکنان دولتی در سطح ملی برای نخستین بار، گفت: برای سازمان حفاظت محیط زیست و قشر خدوم محیط بانان کشور، کسب چنین افتخاری مایه مباهات است.


1393/6/9 يكشنبه
مشاهده 47 مورد یوزپلنگ در 5 ماه گذشته/انتقال کوشکی و دلبر به پردیسان تا پایان تابستان
مدیر پروژه بین الملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی گفت: مشاهده دسته‌های 5 تایی یوز به همراه توله‌اش نشان از افزایش زادآوری این گونه با ارزش دارد.


1393/6/9 يكشنبه
پرداخت حق الکشف های معوقه محیط بانان از سال 90/ تبدیل وضعیت استخدامی 410 محیط بان
معاون سازمان حفاظت محیط زیست از دریافت مجوز اعتباری 5 میلیارد تومانی از دولت خبر داد و گفت: این اعتبار برای پرداخت معوقات حق الکشف محیط بانان که از سال 1390 به بعد پرداخت نشده بود، همچنین پرداخت دیه برای محیط بانانی که حین درگیری ها محکوم به پرداخت دیه شده بودند، تخصیص داده شد.


1393/6/9 يكشنبه
رییس جمهوری در کنفرانس خبری به مناسبت هفته دولت ؛در شهرهایی که بنزین یورو 4 توزیع می‌شود، وضع هوا بهتر شد
رئیس جمهور گفت:‌ در شهرهایی که بنزین را عوض کردیم و بنزین یورو 4 توزیع می‌شود، وضعیت بهتر شده است.


1393/6/9 يكشنبه
تجلیل از کارکنان نمونه سازمان حفاظت محیط زیست با حضور معصومه ابتکار
همزمان با هفته دولت و با حضور دکترمعصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از کارکنان نمونه این سازمان تجلیل شد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
دکتر زهرا جواهریان - مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیستمحیط زیست و اقتصاد مقاومتی
تحولات سریع فناوری و رشد فزاینده جمعیت و استفاده از منابع طبیعی در طی چند دهه گذشته موجب شد تا بشر در حل چالش‌ها و بحرانهای نوظهور، به رویکردها و ابزارهای مختلف روی آورد. پیدایش انگاره ( پارادایم) ‌های رشد، توسعه و یا توسعه پایدار در در این راستا قابل تبیین است.


بیشتر
آرشیو گزارش تصویری
بیشتر
.
دوشنبه 10 شهريور 1393  
 
 
 
 
 


Powered By Sigma ITID.