اخبار برگزیده
1393/9/3 دوشنبه
شرح فداکاری محیط بان مازندرانی برای نجات کوهنوردان / تقدیر باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند از محیط بان فداکار
باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند در نامه ای خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با شرح ماجرای گرفتاری پنج کوهنورد در ارتفاعات البرز مرکزی و فداکاری محیط بان این منطقه برای نجات این کوهنوردان ، مراتب قدردانی و تشکر خود را از سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد.


1393/9/2 يكشنبه
دیدار سفیر اسپانیا با ابتکار/ تاکید بر همکاری های زیست محیطی
پدرو ویینا سفیر اسپانیادر تهران با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در زمینه مسائل مربوط به محیط زیست و گسترش همکاری های دوجانبه گفتگو کرد.


1393/9/2 يكشنبه
برگزید گان مسابقه نقاشی آب و محیط زیست معرفی شدند
اسامی برگزیدگان مسابقه نقاشی آب و محیط زیست از سوی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام شد.


1393/9/2 يكشنبه
تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری مرکزی به امضا رسید
تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری مرکزی با عنوان تهیه و اجرای برنامه های طرح مدیریت مناطق استان به امضای معصومه ابتکار و محمد حسین مقیمی رسید.


1393/9/2 يكشنبه
برنامه زنده تلویزیونی «طبیعت ۳۶۰ درجه» ؛ امشب از شبکه دو
برنامه تلویزیونی «طبیعت ۳۶۰ درجه» با مضمون محیط زیست از امشب ( یکشنبه شب) از ساعت ۱۹ به صورت زنده از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.


1393/9/2 يكشنبه
ظرفیت تامین یک چهارم آب مصرفی شهروندان تهرانی، از باران
معاون توسعه، مدیریت و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که به طور متوسط 38 بارندگی قابل احساس در سال صورت می‌گیرد، گفت: بارندگی‌های تهران قابلیت تامین یک چهارم آب مصرفی شهروندان را دارد.


1393/9/2 يكشنبه
ثبت تالاب هامون در یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیست کره مرزی
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال رایزنی برای ثبت تالاب هامون در داخل ایران و افغانستان به عنوان ذخیره گاه زیست کره در یونسکو هستیم.


1393/9/2 يكشنبه
چالش های زیست محیطی در مستند علت ها/ به زودی از شبکه آموزش
مستند علت ها به زودی در 33 قسمت از شبکه آموزش پخش می شود .


1393/9/2 يكشنبه
همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو و نفت برای حذف مازوت درپالایشگاه ها
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همکاری خوبی بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزراتخانه های نفت و نیرو برای کاهش مصرف سوخت مازوت در پالایشگاه ها وجود دارد.


1393/9/1 شنبه
نتایج یک نظر سنجی نشان داد :مردم با جایگزینی بنزین استاندارد با پتروشیمی موافقند/ حمایت از محیط بانان بر حفظ محیط زیست تاثیر مثبت دارد
براساس یک نظرسنجی که به مناسبت گذشت یک سال از کار دولت یازدهم در مورد عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در شهریورماه گذشته صورت گرفته، نتایج ترکیبی به دست آمده از نمره قابل قبول این سازمان به لحاظ سیاست گذاری و انتخاب رویکرد مناسب خبر میدهد .


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


بیشتر
.
دوشنبه 3 آذر 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.