اخبار برگزیده
1393/9/5 چهارشنبه
مخالفان با استناد به مدارک محموله های قبلی بنزین وارداتی به دولت حمله می کنند
در حالی مخالفان دولت ادعا می کنند که بنزین وارداتی در ماههای گذشته، استاندارد یورو 4ندارد که سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس می گوید طیف مخالفان دولت برای اثبات ادعای خود به مستنداتی تکیه می کنند که متعلق به قبل از ورود بنزین استاندارد به کشور بوده است.


1393/9/5 چهارشنبه
در جریان سفر معصومه ابتکار به ایتالیا انجام شد ؛انتشار جزییات یادداشت تفاهم (MOU) میان ایران و ایتالیا
در ادامه سفر معصومه ابتکار به رم ، یادداشت تفاهم همکاری برای حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار بین سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران و وزارت محیط زیست، زمین و دریای جمهوری ایتالیا به امضا رسید .


1393/9/5 چهارشنبه
یک دهه سکوت در برابر خروج جاده از پارک ملی گلستان/ با پیگیری ابتکار خروج جاده کلید خورد
عبور جاده از پارک ملی گلستان به عنوان قدیمی ترین پارک ملی کشور باعث بروز مشکلات و هزینه های زیست محیطی فراوانی شده است، در سال 83 احداث جاده ای خارج از این پارک ملی به تصویب دولت وقت رسید که متاسفانه اجرای این مصوبه در سالهای گذشته پیگیری نشد و اخیراً با پیگیریهای معصومه ابتکار و حمایت دولت تدبیر و امید قرار است خروج جاده از پارک اجرایی شود.


1393/9/5 چهارشنبه
سیزدهمین نشسته کمیته تدوین برنامه ششم توسعه برگزار شد
سیزدهمین نشست کمیته تدوین محیط زیست و برنامه ششم توسعه پیش از ظهر امروز با حضور کلیه اعضا در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.


1393/9/5 چهارشنبه
سفر دو روزه ابتکار به ایتالیا و آغاز مذاکرات برای توسعه همکاری های دو جانبه
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست که برای امضای تفاهم نامه محیط زیستی به ایتالیا سفر کرده است، در اولین روز سفر خود طی ملاقات ها و بازدیدهای متعدد، موضوع همکاری های دو جانبه در زمینه های محیط زیستی، اجتماعی، فرهنگی و دیپلماتیک را مورد پیگیری قرار داد.


1393/9/4 سه شنبه
حمایت آموزش و پرورش از مدارس جامع محیط زیستی/ دانش آموزان با محیط زیست به زبانی جذاب و اثرگذار آشنا می شوند
مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست سراسری روئسای سلامت و تندرستی ادارات کل آموزش و پرورش به تشریح منشور مدارس جامع محیط زیستی پرداخت و بر ضرورت شکل گیری این مدارس در وضعیت بحرانی محیط زیست کشور تاکید کرد.


1393/9/4 سه شنبه
با نظر رهبر معظم انقلاب، صورت می پذیرد:بررسی سیاستهای کلی نظام در حوزه محیط زیست در مجمع
با نظر مقام معظم رهبری، سیاستهای کلی محیط زیست نظام برای نخستین بار در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است.


1393/9/4 سه شنبه
پایش آلاینده های ذرات گرد و غبار در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست/ گرد و غبار کلانشهر ها به رادیو اکتیو آلوده نیست
معاون سازمان حفاظت محیط زیست از تهیه طرحی جامع برای بررسی و پایش مستمر ترکیب شیمیائی و آلاینده های همراه ذرات گرد و غبار خبر داد و گفت: آلودگی رادیو اکتیو گرد و غبار های در کلانشهرهای تهران، اصفهان، یزد و اهواز موضوعی غیر محتمل است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.


1393/9/3 دوشنبه
ارتقای کیفیت هوای تهران از آغاز سال 93/ 12 روز پاک و 171 روز سالم
تهرانی ها از ابتدای سالجاری تاکنون 12 روز هوای پاک، 171 روز هوای سالم و 65 روز هوای ناسالم تنفس کردند و اگر این رقم با سالهای گذشته مقایسه شود، مساله روشن می شود.


1393/9/3 دوشنبه
برگزاری جشنواره عکس، نقاشی، خاطره و شعر دریاچه ارومیه
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب­های ایران از برگزاری جشنواره عکس، نقاشی، خاطره و شعر با موضوع نقش مردم در حفاظت و احیا دریاچه ارومیه با مشارکت سازمان­های مردم نهاد استان­های آذربایجان غربی و شرقی و همکاری ستاد احیا دریاچه ارومیه خبر داد.


بیشتر
محیط زیست در آیینه رسانه ها
بیشتر
گزارش تصویری
بیشتر
گزارش های تحلیلی مدیران
کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعاتدولت الکترونیک و حکمرانی خوب
امروزه فناوری اطلاعات بطور فزاینده و به صورت تصاعدی در حال رشد است .به تناسب این رشد، فناوری اطلاعات انتظارات افراد را در مورد خدمات ، محصولات ،نحوه و کیفیت ارایه را بطور روزافزون تغییر داده است و دولت ها خود را در مقابل این انتظارات و نیازها مسئول می دانند.


مهندس شینا انصاری - مدیر کل دفتر پایش فراگیر محیط زیستپایش آلودگی های محیط زیست: الزامات و سیاستهای اجرایی
امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد. از آن جا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل سازی و پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم گیران رده های بالای مدیریتی کشور واقع می شوند، از این رو پایش، نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط ایفا می کند.


سید احمد نبوی - مدیر کل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات زمستان پاک؟!
مطابق بررسی های انجام شده توسط پروفسور اشمک، پزشک متخصص کودکان و رئیس انجمن مبارزه با آلودگی هوا در شهر (اسن) آلمان، آلودگی هوا باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان می¬شود و در بزرگسالان نیز می¬تواند سرطان ریه و ناراحتی¬های قلبی و ریوی به وجود آورد.


مهندس حسن پسندیده - مدیر کل دفتر آب و خاکنگاهی به وضعیت منابع آب و خاک کشور
طبیعت و محیط زیست، موهبتی خداوندی است که از مجموعه موجودات، منابع و عوامل و شرایط هماهنگی که در اطراف هر موجود زنده وجود دارد و ادامه حیات به آن وابسته است به وجود می آید. آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.


دکتر حمید راشدی - مدیر کل دفتر پژوهش و توسعهاهم فعالیت های دفتر پژوهش و توسعه فناوری
محیط زیست یکی از مواهب الهی است و انسان به عنوان اشرف مخلوقات مسئول مستقیم حفاظت از آن می باشد چرا که وقتی خداوند انسان را خلق می کند قهرا این انسان باید در محیط زیستی مناسب زندگی کند و از موهبت های الهی سالم برخوردار باشد.


بیشتر
اخبار مهم استان ها
بیشتر
.
چهارشنبه 5 آذر 1393  

پربیننده ترین اخبار
بیشتر


Powered By Sigma ITID.